Od kilkudziesięciu lat Gold's Gym odgrywa kultową rolę w kulturystyce i sportach sylwetkowych. Chociaż w ostatnich miesiącach nastąpił poważny kryzys tych obiektów w USA, nie sposób ocenić znaczenia tych siłowni dla wielu sportowców. Kiedy Gold's Gym ogłosiło niedawno, że składa wniosek o upadłość, przyszłość franczyzy stała pod znakiem zapytania. Obecny globalny kryzys spowodowany pandemią, mocno uderzył w siłownie na całym świecie i niektóre z nich nie są w stanie dalej się utrzymać na rynku.

Polecamy również: Gold's Gym likwiduje ponad 30 silowni

Według najnowszych doniesień, europejski franczyzodawca RSG Group, wcześniej znany jako McFIT Global Group kupił na aukcji prawa do legendarnej sieci siłowni. Nastąpiło to po długich negocjacjach między nimi a ich wierzycielami, które doprowadziły do ​​zatwierdzonej przez sąd aukcji w celu sprzedaży własności siłowni. Grupa RSG złożyła najwyższą ofertę, szacowaną na 100 milionów dolarów.

„Gold's Gym to instytucja fitness, która miała duży wpływ na rozwój branży. To było ogromne źródło inspiracji, kiedy w 1997 roku zakładałem swoje pierwsze studio McFIT w Würzburgu w Niemczech”- powiedział Rainer Schaller, założyciel i dyrektor generalny RSG Group. „Jestem niesamowicie dumny, że we współpracy z ich obecnym zespołem kierowniczym będziemy mogli tchnąć nowe życie w tę kultową markę pod parasolem RSG Group.”

RSG Group przejmie łącznie około 660 lokalizacji na całym świecie w 29 krajach. Ciekawie będzie zobaczyć, jak nowi właściciele poradzą sobie z odbudową marki po minionych trudnych miesiącach.

Komentarze (3)
Bull

McFIT to nie ten sam prestiż, dla Goldsa blamaż.

0
thugnwk

Bogatszy wykupuje biedniejszego,prestiż już jest bez znaczenia ;)

0
lordknaga

to jest ta siec, ktora kolo silowni ma makdonaldy? pamietam ze w szczecinie, jest wlasnie mcfit i obok mak %-D ogolem taka sieciowka dla przecienych januszy i halin.

0