Dwudziestodziewięcioletnia Massy Arias, znana również jako MankoFit, pochodzi z Dominikany, acz obecnie zamieszkuje Stany Zjednoczone. Jeszcze siedem lat temu tkwiła w związku, w którym była narażona na przemoc domową i który zniszczył ją psychicznie. Po jego zakończeniu zamknęła się w mieszkaniu, przestała jeść, strasznie schudła i wyleciało jej sporo włosów. Zanim wzięła się w garść i wybrała do psychoterapeuty była już na granicy. Nie pomagała sytuacja rodzinna, gdzie również nie działo się dobrze. Za namową lekarza zaczęła ćwiczyć. Jej celem nie była utrata wagi czy pięknie umięśniony brzuch. Massy znalazła w treningach sposób na poprawę kondycji psychicznej.

Dzisiaj jest uśmiechniętą i szczęśliwą mamą córeczki Indi, którą wychowuje ze swoim partnerem. Tryska energią i wypracowała sobie świetną sylwetkę, której można tylko pozazdrościć. Na swoim profilu na Instagramie dzieli się treningami, przepisami kulinarnymi oraz życiem osobistym ze swoimi obserwatorami (jest ich 2,5 miliona) i udowadnia, że fitness jest doskonałym lekiem na depresję. Rozpoczynając treningi nie było ją stać na trenerów osobistych, więc wszystkiego uczyła się sama z książek.

Kiedy założyła konto na Instagramie, zaczęli się do niej odzywać ludzie z prośbą, aby ich trenowała. Wówczas odpisywała im, że nie posiada żadnych certyfikatów ani wiedzy. To ich jednak nie odstraszało. Massy wspomina, że początkowo wyglądało to tak, że po prostu trenowała razem ze swoimi klientami pobierając za 12 sesji 400 dolarów. Osoby, które się do niej zwracały miały do niej pełne zaufanie, nie obawiając się, że zrobi im swoim brakiem wiedzy krzywdę. Dzięki samodzielności wypracowała swój unikalny styl, który korzysta z wielu różnych technik: jogi, interwałowych treningów o dużej intensywności czy treningu siłowego. Uczy swoich klientów, jak dostosowywać ćwiczenia do zdrowia i stylu życia, a nie jak stracić na wadze. Jej równowaga psychiczna i zdrowe, pięknie ukształtowane ciało to efekt pracy z własnymi ograniczeniami, co daje jej ogromną przewagę w uczeniu ludzi osiągania harmonii psychiczno-fizycznej i bycia szczęśliwym. Nam zaimponowała, a wam?

Komentarze (0)