Lee Priest jest jedną z bardziej znanych i zarazem barwnych postaci w historii profesjonalnej kulturystyki. Ma zaledwie 163 cm, ale to nie stanowiło przeszkody, by wygrywać zawody. Ma świetną genetykę i niesamowite jest to, że jego mięśnie były ogromne już w wieku 17 lat. Niedawno na Instagrama wrzucił zdjęcie z czasów młodości, które podpisał:

"W wieku 17 lat w Arizonie na AAU Mr Universe zająłem drugie miejsce w kategorii wagi lekkiej, które miała mniej niż 72 kg. Po raz pierwszy spotkałem się z Milos Sarcev podczas tego występu, gdzie on także startował."

Tylko spójrzcie na jego sylwetkę! W tak młodym wieku, miał naprawdę sporą masę, widoczne prążki i niski poziom tkanki tłuszczowej. Lee Priest zadebiutował w 1986 roku na zawodach kulturystycznych w Australii i wygrał trzy amatorskie konkursy z rzędu: Schoolboys Classic Sydney, Schoolboys Newcastle Hunter Valley i Schoolboys State Championships. Następnie wygrał między innymi podczas WPF Australii w 1989 i Mistrzostwa Australii IFBB w 1989 roku. W wieku zaledwie 20 lat przeszedł do ligi zawodowej.

Ale Lee Priest niestety nigdy nie dotarł do czołówki w sporcie kulturystycznym, pomimo świetnej genetyki. Wiele osób uważa, że powinien być umieszczony wyżej niż na szóstym miejscu (w 1997, 2000 i 2002 roku), w Mr Olympia. W późniejszych latach Priest wygrał kilka dużych konkursów, w tym 2005 IFBB Australia Grand Prix, 2006 IFBB Ironman Pro and the 2013 IFBB NABBA Mr. Universe. To właśnie tam zakończyła się jego kariera, ale bez wątpienia osiągnął więcej, niż inni kulturyści, którzy mogliby tylko o tym marzyć...

13 letni Lee Priest

Komentarze (2)
Gats 2

Na tych zdjęciach bardziej estetyczna i harmonijna sylwetka niż u Doriana..

0
domosos

Jakby trochę wyższy był, to by się fajnie prezentował na tle tych gigantów.,

0