Classic Physique to jedna z najmłodszych kategorii na zawodach Mr. Olympia, która zadebiutowała w 2016 roku. Od tego czasu wyłoniono trzech mistrzów, którymi byli Danny Hester, Breon Ansley, Chris Bumstead. Ten ostatni wygrywał trzy razy z rzędu i w tym roku pragnie obronić swój tytuł i zdobyć czwarte zwycięstwo. Breon Ansley będzie chciał z kolei pokonać CBuma i odzyskać trofeum. Ansley ogłosił niedawno, że Olympia 2022 będzie jego ostatnim startem w tej kategorii. Swoje plany na przyszłość ujawni po Olimpii. 

Mówi się, że kategoria Classic Physique w niedługim czasie zdominuje kulturystykę i będzie bardziej popularna niż Men's Open. Wzrost liczby fanów i sportowców, którzy startują w Classic Physique jest tego dowodem. 58. edycja zawodów Olympia Fitness & Performance Weekend Joe Weidera jest zaplanowana między 15 a 18 grudnia w Las Vegas. Classic Physique Olympia odbędą się 17 grudnia, w sobotę. Do walki stanie aż 68 zawodników z całego świata. Polskę będzie reprezentował Adam Bomert, któremu już teraz życzymy powodzenia.

Już od dawna trwa debata na temat tego, kto może znaleźć się w TOP 5 Classic Physique Olympia. Oto sportowcy, którzy są najczęściej wymieniani w branżowych portalach i mediach społecznościowych.

 

Prognozy Classic Physique Olympia 2022 — pierwsza piątka

1. Chris Bumstead

2. Terrence Ruffin

3. Urs Kaleciński

4. Ramon Rocha Queiroz

5. Breon Ansley

Eksperci uważają, że Olympia 2022 będzie to głównie bitwa między Ruffinem i Bumsteadem. „Ruff Diesel” deptał po piętach CBum przez ostatnie dwa lata i uważa się, że jako jedyny spośród konkurentów jest w stanie odebrać mu tytuł. Jednak patrząc na ostatnie aktualizacje sylwetki na Instagramie, CBum wydaje się w najlepszej formie w swoim życiu. Jest niewątpliwie faworytem i naprawdę ciężko będzie go pokonać. A jakie są Wasze typy?

 

Lista mistrzów Classic Physique Olympia od 2016 roku:

Danny Hester 2016

Breon Ansley 2017, 2018

Chris Bumstead 2019, 2020, 2021

Komentarze (1)
tomixp

Poczekam jeszcze tydzień i dam Wam znać.

0