Kulturysta Jeremy Buendia oficjalnie powrócił w tym roku na scenę Olympia po długiej przerwie i choć zaprezentował imponującą sylwetkę, to nie zdobył mistrzowskiego tytułu Men's Physique. W najnowszym filmie na YouTube podzielił się swoimi wrażeniami z tegorocznych zawodów i planami na rok 2024. 

 

Polecamy również: Men's Physique Olympia Jeremy Buendia ogłasza powrót na scenę

Po porażce z Brandonem Hendricksonem w 2018 roku Buendia zrobił sobie przerwę od sportu. Jako były czterokrotny mistrz Men's Physique fani byli podekscytowani, gdy Jeremy Buendia ogłosił, że wróci na scenę Olympia. W tym roku musiał on zmierzyć się nie tylko z Hendricksonem, ale także z Erin Banks. Jego relacje w mediach społecznościowych, a zwłaszcza wstawiane zdjęcia i filmiki świadczyły o tym, że Buendia ma szansę odzyskać tytuł, albo chociaż znaleźć się w TOP 5. Podczas zawodów Mr. Olympia 2023 wszyscy zawodnicy zaprezentowali się doskonale, ale to Ryan Terry i Brandon Hendrickson najbardziej przykuli uwagę sędziów. Ostatecznie to Terry zdobył tytuł Men's Physique 2023, a Buendia zajął ósme miejsce, które go mocno rozczarowało.

„Chcę przekazać wam krótką informację. Ogólnie rzecz biorąc, Olympia była wspaniałym doświadczeniem. Oczywiście nie zająłem miejsca takiego, jak chciałem, ale wychodząc na tę Olympię, wiedziałem, że to będzie wyzwanie i wiedziałem, że zmierzę się z niektórymi z najlepszych sportowców, jakich kiedykolwiek widziałem na scenie w swoim życiu i o to właśnie chodziło. Chłopaki, z którymi rywalizowałem, byli niesamowici. Muszę poprawić swoją sylwetkę. Muszę pokazać coś lepszego. Muszę wszystko zaplanować inaczej. Czasami trafiasz na czas, a czasem nie, a niestety rano nie trafiliśmy w formę. Jest to więc pouczające doświadczenie. Nadal jestem gotowy i wciąż widzę siebie, jak wspinam się na górę i zdobywam tytuł Mr. Olympia. Jest to nadal coś bardzo możliwego, więc w tym roku muszę po prostu wrócić do pracy. Wprowadzę pewne zmiany poza sezonem”.

 

Wygląda na to, że Buendia jest zmotywowany bardziej niż kiedykolwiek, aby w przyszłym roku powalczyć o tytuł Men's Physique Olympia 2024. Czy ma jeszcze szansę kiedykolwiek stać się najlepszym? Czas pokaże.

https://youtu.be/ZT9CSAj43Xk

Komentarze (0)