Czterokrotny zdobywca tytułu Mr. Olympia Jay Cutler będzie jedną z kilku osób wprowadzonych do International Sports Hall of Fame (ISHOF) w tym roku. Informacja ta została podana przez prezesa ISHOF dr Roberta Goldmana, za pośrednictwem jego strony na Facebooku. Wręczenie nagród odbędzie się podczas nadchodzącego Olympia Weekend, w sobotę 9 października 2021 r. w Orlando na Florydzie, a nie jak dotychczas to było podczas Arnold Sports Festival. Międzynarodowa Galeria Sław Sportu to organizacja non-profit założona przez Roberta Goldmana w celu uhonorowania najlepszych sportowców na świecie ze wszystkich kategorii sportowych. Osoby wyróżnione są wybierane ze względu na ich osiągnięcia, ale także ich wkład charytatywny.

 

Oprócz Jay Cutlera do Międzynarodowej Galerii Sław Sportu 2021 zostaną wprowadzeni:

  • Marcus Allen – NFL All Pro, zdobywca trofeum Heisman, profesjonalny zawodnik futbolu 
  • Billy Blanks – 7-krotny mistrz świata w karate i gwiazda filmowa 
  • Peter Westbrook – olimpijski i światowy mistrz w szermierce
  • Ernie Reyes – mistrz Taekwondo i gwiazda filmowa
  • Stephanie McMahon- WWF World Champion, chief brand officer federacji wrestlingu WWE  i żona Triple H

 

Pochodzący z Massachusetts, Jay Cutler odnalazł swoją miłość do kulturystyki w wieku 18 lat, kiedy po raz pierwszy zaczął trenować pod zawody. Choć ukończył studia na wydziale wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i planował pracować dla systemu więziennictwa, wybrał inną ścieżkę kariery. Cutler po raz pierwszy stanął na scenie w 1992 roku, gdzie zajął drugie miejsce, a chwilę później posmakował swojego pierwszego zwycięstwa na Iron Bodies Invitational w 1993 roku. Zdobył swoją Pro Card po wygraniu NPC National – Heavyweight w 1996 roku i dalej jego kariera rozwinęła się w szybkim tempie.

Nie tylko odniósł trzy kolejne zwycięstwa w prestiżowym Arnold Classic (2002, 2003 i 2004), ale także czterokrotnie zdobył największy tytuł w kulturystyce Mr. Olympia (2006, 2007, 2009 i 2010). Wspinaczka na szczyt nie była łatwa. Cutler doświadczył też porażek czterokrotnie zajmując drugie miejsce na Mr. Olympia za 8x Mr. Olympia Ronnie Coleman. Nie poddał się i ostatecznie w 2006 roku udało mu się zdobyć tytuł i pokonać człowieka, który był lepszy od niego przez cztery lata.

W 2011 roku przegrał z 7x Mr. Olympia Phil Heathem, a w 2012 roku zrezygnował ze startu z powodu kontuzji bicepsa. Wrócił na scenę ponownie w 2013 roku, ale skończył na 6. miejscu. Po tej porażce postanowił przejść na sportową emeryturę. Cutler jest uznawany za jednego z największych i najlepszych kulturystów w historii. Odniósł znaczący sukces biznesowy, który obejmuje między innymi prowadzenie firmy suplementacyjnej Cutler Nutrition, a także był honorowym ambasadorem Olympia 2019. Cały czas jest źródłem inspiracji i motywacji dla wielu osób trenujących zarówno zawodowo, jak i amatorsko. Teraz dołączy do wielu legend i kultowych nazwisk w International Sports Hall of Fame.

Komentarze (0)