W piątek w Dubaju odbyła się pierwsza "pokazowa" walka bokserska Hafthora Bjornssona. Jego przeciwnikiem był Steven Ward, irlandzki bokser i były mistrz świata wagi półciężkiej. Walka trwała trzy rundy i chociaż zakończyła się remisem, była bardzo ekscytująca. 

Ward (30 l.) boksuje od 19 lat, w tym zawodowo od 4, a Bjornsson (32 l.) był debiutantem w tym sporcie. Na korzyść Thora z pewnością były gabaryty. Mierzy bowiem 205 cm wzrostu i waży 156 kg, podczas gdy Ward ma 188 cm wzrostu i waży 98,6 kg. Różnica jest spora, ale doskonale wiadomo, że w sportach walki liczy się przede wszystkim zwinność i kondycja. Thor zadał kilka ciosów, a nawet przewrócił Warda. Dostał też mocne ciosy od przeciwnika. Obejrzyjcie walkę i oceńcie sami. 

https://youtu.be/MB2LP0gc8Hk

Thor przekazał również wiadomość Hallowi, który bez wątpienia obserwował swojego przyszłego przeciwnika.

„Jeśli chcesz mnie pokonać, musisz chociaż sparować i zostać uderzony. Jeśli nie traktujesz tego poważnie, znokautuję cię w pierwszej rundzie człowieku. Z tego, co widziałem, nie wygląda to dobrze.”

Póki co zarówno Bjornsson, jak i Hall systematycznie trenują i regularnie informują fanów o postępach. Bjornsson powiedział, że chce przeanalizować swoje błędy przed walką z Eddiem. Planuje jeszcze kolejne "pokazowe" walki. Na tę najważniejszą z Eddim Hallem trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ponieważ  „najcięższy mecz bokserski w historii” odbędzie się 18 września 2021 roku w Las Vegas.

Komentarze (0)