Miłość Grahama Holmberga do sportu i lekkoatletyki rozpoczęła się bardzo wcześnie. Już w szkole średniej i college’u trenował futbol amerykański oraz baseball, rozwijając niewiarygodne zacięcie do walki oraz zdobywania nowych umiejętności. Następnie został trenerem baseballu i trenerem personalnym. W 2009 roku wystartował w sławnych Crossfit Games gdzie zajął 19 miejsce i co było dla niego niezwykłym wydarzeniem. Jednak Graham wiedział, że jest w stanie osiągnąć więcej. W następnym roku powrócił silniejszy i zajął pierwsze miejsce w CrossFit Games Champions zdobywając jednocześnie tytuł Fittest Man In the World.

Jego dotychczasowe osiągnięcia w CrossFit Games to: 2016 Regionals 9 miejsce; 2015 Reebok CrossFit Games 24 miejsce; 2014 Regionals 4 miejsce; 2013 Reebok CrossFit Games 14 miejsce; 2012 Reebok CrossFit Games 10 miejsce, 2011 Reebok CrossFit Games 4 miejsce. W 2017 roku po raz ostatni brał udział w zawodach indywidualnych. W 2018 będzie brał udział jedynie w drużynówce. Graham w czasach szkolnych poznał Lewisa Howesa (obecnie autor książek, podcaster). Mężczyźni zaprzyjaźnili się, wspólnie trenowali, imprezowali i grali w pokera do samego rana. Od tamtego czasu jednak Graham bardzo się zmienił, o czym wspomina Lewis Howes, który nagrał podcast z Grahamem w roli głównej i to zdecydowanie na plus (między innymi wspierał Howesa w dojściu do formy po ciężkiej kontuzji). Zmienił swoje priorytety. Nie imprezuje, ustatkował się. Obecnie w życiu Holmberga jest kilka istotnych rzeczy między którymi stara się utrzymać równowagę. To rola ojca, męża, właściciela siłowni, CrossFittera, trenera i przyjaciela. Zbliżył się także do Boga.

Na jego Instagramie, oprócz filmików z treningów, zdjęć z rodziną, znajdziecie również motywacyjne grafiki oraz schematy ćwiczeń. Jego treningi to przede wszystkim podnoszenie ciężarów (cztery godziny dziennie), a także cardio i czasami inne ćwiczenia. Ulubiony zestaw to ten wykorzystywany na Olimpiadzie z przysiadem i martwym ciągiem. Trenuje intensywnie, kilka razy dziennie, natomiast noc przeznacza na porządny odpoczynek. Kiedy nie przygotowuje się do zawodów – je to, na co ma ochotę. Jednak kiedy jest w fazie przygotowań, jego dieta jest restrykcyjna i nie ma w niej miejsca na oszukiwanie.

Rekordy Grahama Holmberga:

 • Back Squat – ok. 200kg
 • Clean and Jerk – 152kg
 • Snatch – 127kg
 • Deadlift – 252 kg
 • Fight Gone Bad – 433
 • Max Pull-ups – 55
 • Fran – 2:04
 • Grace – 1:12
 • Helen – 7:04
 • Filthy 50 – 17:30
 • Run 5k – 19:00

Graham musiał ciężko pracować, aby osiągnąć swoje cele, a jego sukces nie nastąpił z dnia na dzień. Jednak dzięki zaangażowaniu w trening i dietę udało mu się awansować na szczyt świata CrossFit. Jego maksy robią wrażenie, prawda? A Wy jesteście konsekwentni w dążeniu do celu? Próbowaliście CrossFitu?

Komentarze (1)
domosos

żadna sensacja, takich osób na świecie nie brakuje co ich siłownia wyciągnęła.

0