Big Ramy jest wielką gwiazdą w Egipcie ze względu na swoje osiągnięcia w kulturystyce. Pisaliśmy o tym

Polecamy również: Plac nazwany imieniem Big Ramiego w rodzinnym mieście Kafr El Sheikh
Niestety okazuje się, że nie wszystkim odpowiada rodzaj sportu, jaki uprawia. Duchowny Abdullah Rushdy wydał fatwę (orzeczenie wysokiego uczonego- teologa muzułmańskiego) zabraniającą uprawiania kulturystyki. Według niego sport ten jest sprzeczny z islamem i zasadami szariatu. Duchowny wyjaśnił na Twitterze, że kulturyści tacy jak Big Ramy pokazują wrażliwe części ciała, znane jako Awrah i nie może to mieć miejsca w przypadku wyznawców islamu.

„Mężczyznom zabrania się udziału w mistrzostwach kulturystycznych i pokazywania części intymnych, które zgodnie z szariatem powinny być zakryte” .

Orzeczenie zostało wydane na krótko po tym, jak Big Ramy zdobył po raz drugi tytuł Mr. Olympia. Abdullah Rushdy na swoim Facebooku wyjaśnił bardziej szczegółowo, dlaczego uważa, że ​​kulturystyka jest sprzeczna z ich religią. Posunął się nawet do opinii, że ​​mężczyźni nie powinni robić niczego, co eksponuje ich wspomniane wcześniej wrażliwe obszary, a kobiety nie powinny robić niczego, co ukazuje coś innego niż dłonie i twarz.

„Nie mówię nie sportowi, ale zasady szariatu powinny być przestrzegane, kiedy to robię… Awrah dla mężczyzn obejmuje części ciała między pępkiem a kolanami, a dla kobiet jest to całe ciało, z wyjątkiem twarzy i dłoni. Radzę młodym mężczyznom, aby nie uprawiali kulturystyki z tego powodu, a kobiety nie powinny brać udziału w żadnych zawodach, które wymagają od nich pokazania części ciała”.

Oburzeni fani Big Ramiego zauważyli, że Rushdy nie po raz pierwszy powiedział pewne rzeczy, które inni Egipcjanie uznali za oburzające. Zignorował fakt, że Big Ramy zdobył prestiżowy tytuł, a także pominął znaczenie sportu i zdrowego ciała. Egipcjanie są bardzo szczęśliwi, że ich rodak wygrał Mr. Olympia, a jego osiągnięcie przyniosło im dumę. Jesteśmy ciekawi, jaka była reakcja Big Ramiego na wydane orzeczenie. Co o tym sądzicie?

Komentarze (5)
K0currro

"...pominal znaczenie sportu i zdrowego ciala" - no przeciez wiadomo, ze Big Ramy to okaz zdrowego ciala :D

2
rarytas1

żadnej religii nie da się ogarnąć logiką

5
M-ka

Dlatego to jest świetne narzędzie do wmawiania ludziom największych bzdur.

1
F1.08

Ee tam. Krol Saudow palil potajemnie fajki, bral Viagre a i prawdopodobnie kokaine. Dla tlumow sa zakazy dla elit rozrywki. Duzo hipokryzji w Islamie

3
M-ka

Wszystkie wielkie elity są takie, nie trzeba szukać w Islamie.

4