Wygląda na to, że fani będą mogli mieć wpływ na wybór zwycięzcy Mr. Olympia! Świat kulturystyki jest zszokowany po tej wiadomości. Krótko mówiąc - fani będą jednym z sędziów! Osoby, które będą oglądać transmisję na żywo na swoich komputerach będą miały możliwość głosowania. Wszyscy obecni na Orleans Arena będą mieli głos decydując o tym, kto będzie następnym Mr. Olympia. Jak będą głosować? Jeszcze nie wiemy. Ale jedno jest pewne, głos fanów zostanie policzony. W lipcowej edycji magazynu Muscle & Fitness, Robin Chang wspomniał o najnowszej metodzie wybrania zwycięzcy podczas Mr. Olympia 2018. Portal fitnessvolt pisze, że głos fanów raczej nie wpłynie mocno na ostateczny wynik. Prawdopodobnie sympatycy kulturystyki będą mogli też wskazać zwycięzcę, który otrzyma laur publiczności.

Oto najważniejsze punkty wyboru zwycięzcy:

  • Fani oceniają każdego zawodnika. Wyniki są liczone w ostatecznej decyzji, co oznacza, że ​​fani są dodatkowym sędzią.
  • Karty wyników sędziów będą widoczne dla fanów przed sobotnim finałem.
  • Istnieje możliwość przyznania Mr. Olympia People's Champion. Stanie się tak, jeśli fani wybiorą innego zwycięzcę niż sędziowie.

Jest to także światowy ruch marketingowy - więcej osób będzie zainteresowanych konkursem Mr. Olympia. Wszyscy wiemy, którzy z kulturystów byli zwycięzcami według publiczności w ciągu ostatnich kilku lat: Kai Greene, Big Ramy, Victor Martinez, Flex Wheeler i Kevin Levrone - to ich pokochali ludzie. Aktualnie to Kai Greene (który nie wystąpi podczas Mr. Olympia) jest bardziej popularny niż Phil Heath. Istnieje obawa, że wprowadzenie nagrody od publiczności może doprowadzić do całkowitego braku szacunku dla zwycięzcy, a konkurs może stać się bardzo kontrowersyjny. Nowy Mr. Olympia czułby się przecież nieswojo, gdyby nagroda od fanów powędrowała do kogoś zupełnie innego. Czy można czuć się prawdziwym mistrzem, jeśli publiczność wybierze innego kulturystę? Dajcie znać w komentarzach co o tym myślicie!

Zobacz reakcję ludzi w mediach społecznościowych:

Na podstawie: https://fitnessvolt.com/26173/fans-choose-olympia-winner/

Komentarze (6)
Bull

Publiczność często w ocenach bazuje na sympatiach, jest różnica miedzy sędziowaniem a plebiscytem popularności .

0
RPS1990

Niby tak, ale weź pod uwagę, że to jak oceniali startujących zawodników kulturystyki OPEN na zawodach Mr. Olympia 2017 sędziowie jeśli przyznali tytuł Mr. Olympia 2017 Philowi Heathowi mającemu spore problemy z tzw. Bubble guts (palumboizm) - śmiech na sali.
Nie twierdzę, że inny zawodnicy pro w kulturystyce OPEN nie mieli wcale bubble guts, ale moim zdaniem przy dwóch zawodnikach o niemal identycznej wielkości mięśni i poziomie docięcia, separacji, etc powinien wygrać ten zawodnik, który ma mniej wydęty brzuch.

Mam nadzieję, że w tym roku sędziowie postąpią rozsądniej.

0
Bull

Podczas ostatniego MR SFD zmierzyli się Robur z WK i Piekarz. Wg większości głosujących lepszą sylwetkę prezentował WK. Wnioski?

3
RPS1990

Piekarz ma świetną sylwetkę, ale być może sylwetka Robura z WK wydawała się głosującym osobom bardziej przystępna, akceptowalna - to trochę jak z tym, że kobietom bardziej podobają się sylwetki typu Men's Physique, czy też typu Classic Physique niż sylwetki z kulturystyki open (Mr. Olympia).
Nie wiem czym kierowali się oceniający, ale ja bym wybrał sylwetkę Piekarza.

0
Anonim

Kłania się referendum.

2
domosos

Tak jak i kibice, sędziowie też mają swoich faworytów lub ma wygrać ten i ten

0