Na świecie jest wiele osób, które na co dzień muszą radzić sobie z niepełnosprawnością lub różnymi zaburzeniami. Mimo wielu przeciwności realizują swoje pasje i osiągają sukcesy. Świetnym przykładem jest Eddie Hall, który cierpi na zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD). Z pewnością z tym zaburzeniem nie było mu łatwo, zwłaszcza będąc dzieckiem, ale świetnie sobie poradził i odniósł w życiu ogromny sukces. Podczas niedawnego występu jako gość w podcaście Briana Shawa na YouTube Eddie otworzył się w tej sprawie.

https://youtu.be/rE4V6FfJRo4

ADHD wpływa na aktywność mózgu człowieka oraz na zdolność do skupienia uwagi i utrzymywania samokontroli. Osoba z ADHD może mieć trudności w szkole, w domu lub w relacjach międzyludzkich. Eddie Hall w podcaście powiedział, że zdiagnozowano ADHD u jego syna i zdał sobie sprawę, że on był taki sam w młodości. Wówczas wiedza na temat tego zaburzenia była bardzo mała i po prostu przyklejało się dziecku etykietę, że jest „niegrzeczne”. Eddie Hall był zawsze karany za swoje zachowanie, a ostatecznie wydalany ze szkoły. Kiedy był trochę starszy, stwierdził, że ćwiczenia będą najlepszym sposobem radzenia sobie z nadmiarem energii, co tak naprawdę bardzo się sprawdziło i sprawiło, że odniósł ogromny sukces.

Teraz terapia ćwiczeniami okazuje się równie skuteczna w przypadku jego syna. “Najlepszym lekarstwem na ADHD są ćwiczenia, ponieważ pozbywają się całej energii”. Nie wszyscy wiedzą, że jako nastolatek Eddie Hall był jednym z niesamowitych talentów pływackich w całej Wielkiej Brytanii, a także był na dobrej drodze, by wystartować w igrzyskach olimpijskich. Jednak jego priorytety zmieniły się później z wielu powodów, a jego zainteresowanie zdobyła dyscyplina Strongman. Został najsilniejszym człowiekiem świata 2017 i pierwszą osobą w historii, która podniosła martwy ciąg 500 kilogramów. Brał udział w łącznie 31 międzynarodowych i krajowych zawodach Strongman, z których dziewięć zakończyło się zwycięstwami. Chociaż ogłosił koniec kariery na początku 2018 roku, to teraz przygotowuje się do powrotu. Hall będzie kapitanem drużyny Wielkiej Brytanii podczas zawodów World's Strongest Nation 2022, które odbędą się 26 listopada w M&S Bank Arena w Liverpoolu.

Komentarze (1)
M-ka

Zawsze myślałam, że osoba z ADHD powinna mieć raczej skłonności do bycia szczupłym (nawet zbyt szczupłym), niż do nadwagi.
Widocznie to niekoniecznie idzie w parze.

0