Legenda kulturystyki, Dorian Yates, szczegółowo opisał swoją decyzję o rozpoczęciu stosowania sterydów i dlaczego zdecydował się przejść na emeryturę. Kiedy Dorian Yates był u szczytu kariery, temat sterydów w kulturystyce był nieco bardziej kontrowersyjny, niż obecnie. Jako sześciokrotny zwycięzca Mr. Olympia, oczywiste jest, że Yates jest legendą i jednym z najbardziej utytułowanych kulturystów.

Przyznał się, że ten sukces nie przyszedł mu “naturalnie” i otwarcie mówił na temat stosowania sterydów w późniejszych latach swojej kariery. W niedawnym wywiadzie na kanale Fouad Abiad, wyjaśnił dlaczego zdecydował się zacząć brać sterydy. Otóż powód był prosty- wiedział, że będzie konkurował z innymi, którzy byli na tzw. “bombie”, więc zdecydował, że pora spróbować, by nie odstawać od reszty.

„Swój pierwszy konkurs w Birmingham zaliczyłem bez niczego(...) Wielu facetów na siłowni było na sterydach, niektórzy rywalizowali, inni nie. Zdecydowałem więc, że jeśli mam zamiar wystartować w konkursie w IFBB, trzeba coś zmienić. Wciąż pamiętam faceta, który prowadził siłownię, przyniósł mi moje pierwsze 100 d-bol. Więc brałem trochę tego przez jakieś sześć tygodni i myślę, że zrobiłem jakiś rozmiar. Potem brałem raz lub dwa razy tygodniowo Primo i trochę Anabolu przed moimi pierwszymi zawodami(...) Wiedziałem, że inni uczestnicy konkursu będą na towarze, więc po prostu chciałem być na równi z nimi”.

https://youtu.be/7BPZjtGsJcI

Dorian dodał, że początkowo przyjmował dość małe dawki i zauważył spory przyrost masy o około 15 funtów w ciągu miesiąca. Chociaż w oczach opinii publicznej używanie sterydów było wówczas niezbyt mile widziane, to tak naprawdę nie trzymał tego w tajemnicy.

„Kiedy po raz pierwszy poszedłem na siłownię i zapytałem ludzi, byli trochę ostrożni. Jakby to był zamknięty krąg. Mówili mi - dopiero zacząłeś, dzieciaku, nie, nie, nie. Później zostałem przyjęty do tego kręgu a ludzie zaczęli swobodnie ze mną rozmawiać i zobaczyli, że jestem poważny i takie tam”.

Dorian Yates wyjaśnił, że nawet gdyby zmienił swój trening, nie byłby w stanie utrzymać się na tak wysokim poziomie bez wspomagania. W wywiadzie Yates wspomniał też, jak trudno mu było przejść na emeryturę. Przez ponad rok cierpiał na depresję z tego powodu.

„To był ciężki czas i zajęło mi trochę czasu, aby przez to przejść i zmienić swój sposób myślenia, aby spojrzeć na to, co straciłem, na to, co zyskałem. Zarobiłem trochę pieniędzy, zyskałem sławę, mogę teraz robić, co chcę”.

Dorian Yates przejdzie, a właściwie już przeszedł do historii jako jeden z najlepszych zawodników kulturystyki. Nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem to, że brał sterydy :)

Komentarze (2)
Mariusz"Diablo"Kwolek

Chciał być wielki, najlepszy i stosował sterydy... proste. Zadziwia mnie jak "normalni" ludzie na to reagują, ale kiedy ich pytam czemu wypiłeś pół litra wódki na imprezie, czyżbyś nie potrafił się bawić bez alkoholu? bez problemu odpowiadają, że dla lepszej zabawy... i wtedy otwierają szeroko buzię i mówią mi... hmm no tak...

0
lordknaga

a co maja mowic ? :D kazdy zyje jak chce i nikt nie powinien oceniac innej osoby, przez swoj pryzmat zycia.

0