Zakończyły się długo wyczekiwane zawody Mr. Olympia 2023. Były to dwa dni pełne wrażeń. Jak zawsze największą popularnością cieszyła się kategoria Men's Open, gdzie mogliśmy zobaczyć największych i najcięższych zawodników z całego świata. W sobotę w Orange County Convention Center, późnym wieczorem czasu lokalnego, odbył się finał, podczas których wyłoniono nowego mistrza. Został nim jeden z faworytów Derek Lunsford, który stał się pierwszym w historii mistrzem Mr. Olympia w dwóch kategoriach.

W 2021 roku zdobył złoto w kategorii 212 i rok temu postanowił zmienić kategorię na Men’s Open. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, gdyż podczas swojego ubiegłorocznego debiutu zajął drugie miejsce, a w tym roku już triumfuje jako zwycięzca. Skład tegorocznego Men's Open był nieco okrojony, ze względu na rezygnację kilku zawodników z różnych powodów. W tym roku był nieobecny na scenie Mamdouh „Big Ramy” Elssbiay, Nick „The Mutant” Walker i Nathan De Asha.

Końcowa walka toczyła się pomiędzy Hadi Choopanem, Samsonem Dauda i Derekiem Lunsfordem. Ostatecznie to ten ostatni zdobył tytuł Mr. Olympia w 2023 roku! Drugie miejsce zajął Hadi Choopan, a trzecie Samson Dauda. Lunsford zdobył także prestiżową nagrodę People's Olympia Champ Award 2023. Poniżej możecie zapoznać się z ostatecznymi, oficjalnymi wynikami.

 

Wyniki Mr. Olympia Men's Open 2023

I miejsce — Derek Lunsford  $400,000

II miejsce —  Hadi Choopan $150,000

III miejsce —    Samson Dauda $100,000

IV miejsce —  Brandon Curry  $40,000

V miejsce —  Andrew Jacked $35,000

VI miejsce — Hunter Labrada

VII miejsce — Michal Krizanek

VIII miejsce — Tony Burton

IX miejsce — Regan Grimes

X miejsce — Charles Griffen

https://youtu.be/yBOC83KLeCQ

 

Komentarze (0)