Tak jak wiele osób przypuszczało Derek Lunsford wystartuje na Mr. Olympia 2022 w kategorii Men’s Open. Federacja IFBB Pro League potwierdziła, że otrzymał on specjalne zaproszenie do Las Vegas.

Podczas gościnnego pozowania na Pittsburgh Pro 2022 fani kulturystyki zastanawiali się, kiedy zobaczą mistrza 212 Olympia w kategorii Open, do której świetnie się wpasuje. Podczas pozowania nie odstawał od elitarnych zawodników takich jak Hunter Labrada, Nick Walker i Brandon Curry. W maju trener Dereka, Hany Rambod, zasugerował, że kategoria Open jest jedną z opcji, którą biorą pod uwagę, ale nie wie, czy są w stanie osiągnąć bezpiecznie wagę.

Jest to kolejne specjalne zaproszenie, które organizatorzy podarowali jednemu z zawodników. W 2020 roku Big Ramy otrzymał takie zaproszenie po tym, jak nie zakwalifikował się do zawodów, z powodu zbyt małej liczby punktów. Nieżyjący już Cedric McMillan i Kai Greene również otrzymali specjalne zaproszenia do rywalizacji na prestiżowej scenie Olympia. 

„WIELKIE OGŁOSZENIE ????

W tym #ThrowbackThursday wracamy do seminarium Olympia Superstar 2021, dzień po zdobyciu 212 mistrzowskiego tytułu Mr. Olympia. Nasza specjalna prośba o zaproszenie do udziału w Open Bodybuilding na Mr. Olympia 2022 została zaakceptowana przez IFBB Pro League. Chciałbym osobiście podziękować Jimowi Manionowi, Tylerowi Manionowi, Jake'owi Woodowi i Danowi Solomonowi. Jestem niesamowicie zaszczycony i wdzięczny za tę możliwość! Dziękuję Wam wszystkim, którzy wspieraliście mnie podczas całej mojej kulturystycznej podróży. Praca z @hanyrambod bardzo zmieniła moje spojrzenie na kulturystykę. Od treningu po odżywianie i sposób myślenia… Mam szczęście, że mam świetnego trenera i mentora. Nadal będę dawać z siebie wszystko i wprowadzę znacznie ulepszoną wersję do 2022 @mrolympiallc”

 

Według IFBB Pro League, Lunsford złożył prośbę o to samo specjalne zaproszenie, które było „przetrzymywane” dla siedmiokrotnego mistrza Olimpijskiego 212, Flexa Lewisa. Podobno organizatorzy nie mogą się doczekać tego, jak wypadnie Lunsford w nowej kategorii i twierdzą, że ​​tegoroczny skład Men’s Open jest jednym z najlepszych składów w 58-letniej historii imprezy. Legenda kulturystyki Jay Cutler wierzy, że Lunsford ma szansę znaleźć się w pierwszej trójce. A Wy jak sądzicie?

Komentarze (2)
Kamo44

Moim zdaniem to dobrze, rywalizacja będzie ciekawsza.

0
Christo87

Zgadzam się. Deras tak dorzucił do pieca, że aż żal startować w 212.

0