Derek Lunsford to kulturysta IFBB Pro i ubiegłoroczny zwycięzca Mr. Olympia w kategorii 212. 28-latek aktualnie przygotowuje się do zdobycia kolejnego mistrzowskiego tytułu, a jego treningi są naprawdę wymagające. Lunsford powiedział też, że mocno pilnuje diety i wykonuje cardio po treningu. Na jednym z nich po wstępnym zmęczeniu mięśni czworogłowych i dwugłowych uda wykonał ostatnio 100 powtórzeń przysiadów ze sztangą! Podzielił się tym intensywnym treningiem nóg na swoim kanale YouTube.

https://youtu.be/7qwrVrFw8ys

Jego celem było wykonanie 5 serii przysiadów ze sztangą o wadze 143 kg z 20 powtórzeniami w każdej serii. Zakończył z łatwością pierwsze trzy sety, a czwartą serię nawet z jednym dodatkowym powtórzeniem. Piąta seria nie przyszła mu z taką łatwością jak pozostałe, ale Lunsford zdołał wykonać zadanie, które sobie wyznaczył i przeszedł do następnego ćwiczenia.4

Jego trening składał się z ćwiczeń takich jak:

  • wyprosty nóg na maszynie
  • uginanie nóg na maszynie
  • przysiady ze sztangą
  • wyciskanie nóg na maszynie
  • uginanie nóg stojąc przy wyciągu dolnym

 

Być może wygląda na lekki, ale z pewnością taki nie jest, co widać na końcu po Dereku. Jest on tytanem pracy, który konsekwentnie wspinał się coraz wyżej podium, aż w końcu osiągnął to, co chciał. Jeśli utrzyma poziom intensywności, z pewnością ma dużą szansę powtórzyć ubiegłoroczny sukces.

Komentarze (1)
Gats 2

14 ton tylko w jednym ćwiczeniu:) Niektórzy trójboiści tyle przez cały trening nie przerzucają:)

No i przysiady po 20 powt w seriach:) Niewyobrażalne cardio dla trójboistów.

0