Brytyjski serwis internetowy Metro napisał, że poszukiwane są osoby, które dadzą zakazić się koronawirusem Covid-19. W jakim celu? Eksperci z Centrum Innowacji Queen Mary BioEnterprises w Whitechapel w Londynie pracują nad szczepionką i chcą zainfekować 24 zdrowych osób szczepami wirusa 0C43 i 229E. Oba szczepy są powszechnymi, ale znacznie mniej poważnymi rodzajami koronawirusa i uważa się, że powodują łagodne objawy oddechowe, które nie są tak poważne, jak Covid-19, donosi The Daily Star.

Naukowcy uważają, że eksperyment może pomóc w zwalczeniu pandemii koronawirusa, który do tej pory zabił ponad 4300 osób na całym świecie. Podczas badania uczestnicy spędzą dwa tygodnie w izolacji, będą przestrzegać diety, nie będą mogli ćwiczyć ani mieć kontaktu fizycznego z innymi ludźmi. Oczywiście w tym czasie zostaną poddani też serii badań, w tym wymazom z nosa i badaniom krwi. Wolontariusze dostaną za to wynagrodzenie w wysokości 3500 funtów.

Hvivo, firma będąca właścicielem laboratorium, będzie musiała uzyskać zielone światło od brytyjskiej Agencji Regulacyjnej ds. leków i produktów opieki zdrowotnej przed rozpoczęciem testów. Twórcy szczepionki Covid-19 z pewnością zarobiliby miliardy na jej sprzedaży. Cathal Friel, prezes zarządu spółki macierzystej Hvivo twierdzi, że firma znajduje się na czele walki z wybuchem epidemii. Inni producenci leków na całym świecie również rozpoczynają własne badania nad koronawirusem, a naukowcy w Seattle zapraszają zdrowych ochotników do udziału w 14-miesięcznym badaniu. Każdy, kto chce wziąć udział w badaniu Hvivo, może wypełnić formularz na FluCamp.com. Podobno pierwsi ochotnicy już są.

Źródło: www..metro.co.uk

Komentarze (10)
jasonstatham 81

Dajcie namiar,,zgłosiłbym sie

1
szlug

jest podane na końcu artykułu https://flucamp.com/
Powodzenia Byku :D

0
anubis84

gorzej jak coś pójdzie nie tak :-(

0
paul123

Za 14 miesięcy to już nie będzie co zbierać ;D

0
anubis84

za 14 miesięcy to bedzie opanowane już, będzie to popularne jak grypa.

0
acidm

Za taki hajs?To pomylka jakas.Zer brakuje.

0
tobikab

Tam masz najlepszą opiekę medyczną, najlepszy sprzęt, codzienne badania i h** wie co jeszcze. Najgorsze jest to, że brak aktywności fizycznej.

2
anubis84

Takie stawki są, kokosów tam nikt nie daje.

0
domosos

W sensie za 14 miesięcy nie podali jaka stawka, to dwa inne badania to w seatle i w UK, stawka jest za badanie w UK

0
jasonstatham 81

Wydaje mi się że 3500 to za badania w UK więc 2 tyg w izolatce i może coś jeszcze,,,bo napewno nie za 14 miesięcy w Seattle,,chyba że ta stawała za miesiąc to oki

0