Czy Włosi zwariowali?

Wszystko jest kwestią odpowiednich wyborów. Kiedy pojawia się w Twoim życiu dziecko, to chcesz dla niego jak najlepiej i dbasz o nie z całych sił. Lata istnienia ludzkiego życia to doświadczenie w jedzeniu mięsa w młodym wieku. Włosi bez entuzjazmu patrzą na fakt, że weganie przekazują swoim dzieciom wiedzę na temat wegańskiej diety. Planują podjąć zatem kroki, które uchronią dzieci od "nienormalnych limitów w odżywianiu". Elvira Savino, która jest członkiem prawicowego stowarzyszenia Forza Italia, zaproponowała ustawę, która pozwoliłaby pozbawić wolności rodziców, którzy stosują dietę wegańską u swoich dzieci. Skąd taki pomysł? W 2016 roku czwórka dzieci trafiła do szpitala z powodu niedoborów i niedożywienia. Elvira uważa, że diety wegańska i wegetariańska powodują spore braki żelaza, magnezu, witaminy D, witaminy b12 i kwasów omega-3. Nie byłoby z tym problemu, gdyby dorośli nie mieszali w to dzieci.

Na początku 2016 roku pojawił się na nature.com reportaż, który obala wegańskie mity. Autorzy reportażu wręcz sugerują, że nie stalibyśmy się inteligentnymi istotami, jakimi jesteśmy obecnie, gdybyśmy nie jedli mięsa.


Dr. Chris Kesser opublikował pracę w 2014 roku, która wskazuje, jakie braki witaminowe powstają w rezultacie wegańskiej diety. Wymienia tutaj witaminę B12, wapń, żelazo i wiele innych. Dzieci nie mają wyboru, kiedy to rodzice ich karmią i dla wielu wegańskich rodziców życzeniem jest, aby ich dzieci odżywiały się tak jak oni. Od diety w oparciu na samych roślinach do niedożywienia, według niego, jest już niedaleko. A dzieci nie są jeszcze na tyle dorosłe, aby samemu podejmować decyzje w tej kwestii. Włochy są jednym z pierwszych państw, które postawiły sprzeciw odnośnie propagowania wegańskiej filozofii odżywiania. Czy inne kraje podążą ich śladem? Idąc za Saviano - czy rodzice będą trafiali do więzienia za „niskowartościowe i niebezpieczne odżywianie”, które uratować może jedynie burger?


Projekt ustawy odbił się szerokim echem nie tylko we Włoszech, ale także na całym świecie, w tym również w Polsce. Wszędzie odezwały się głosy za, ale także przeciw. Wypowiadali się lekarze i dietetycy. Między innymi Academy of Nutrition and Dietetics (największa amerykańska organizacja zrzeszająca dietetyków) potwierdza swoimi badaniami, że dieta wegańska jest nieszkodliwa dla kobiet w ciąży, dzieci, a nawet niemowlaków, jeśli osoby pamiętają o dodatkowej suplementacji m.in. wspomnianej wyżej witaminy B 12 (źródło to głównie mięso, jaja i ryby). Sami weganie oraz wegetarianie we wszelkich publikacjach kładą nacisk na uzupełnianie brakujących wartości. Ustawa do tej pory nie weszła we Włoszech w życie. A wy co myślicie dietach wegetariańskich i wegańskich? Rodzice powinni być karani?

 

https://youtu.be/DJ60PDUuwsI

https://youtu.be/OZCXCBKPogc

Zainspirowane: https://spotmebro.com/italy-jail-vegans/

Komentarze (4)
RPS1990

To czy weganizm powinien być traktowany jako przestępstwo to kwestia otwarta natomiast można z całą pewnością stwierdzić, że weganizm jest idiotyzmem.

1
xorton

Mam taką książkę, w której jest napisane, że optymalna dieta może zależeć od grupy krwi. Ja na przykład mam 0 i to jest niby grupa mięsożerców, którzy nie powinni rezygnować z mięsa. Pewnie to zależy od konkretnego osobnika, czy może być weganem.

1
grind

Choroba umyslowa a w wiekszosci zwykle podazanie za moda i szukanie uwagi

1
domosos

Kady ma prawo jeść to co chce, jego sprawa, lubi warzywka to niech je wcina.

0