Rubiel „Neckzilla” Mosquera to zawodnik z Kolumbii, o którym pisaliśmy już kiedyś na łamach Fitploty. Zwrócił naszą uwagę ze względu na wyjątkowo duży obwód szyi, który wynosi 51 cm. Już od dłuższego czasu nie startował, ale trzeba przyznać, że wrócił z przytupem.

W miniony weekend zdobył kartę Pro na zawodach EVLS Prague Pro Amateur 2023, a następnie w kategorii Men's Open na zawodach EVLS Prague Pro już jako zawodowiec był trzeci. Lepsi byli od niego Samson Dauda (I miejsce) oraz Michal Krizanek (II miejsce). Oprócz masywnej szyi, która przykuwa uwagę, mierzący 177 cm wzrostu i ważący ok. 140 kg Mosquera z dumą może pochwalić się jednymi z najpotężniejszych nóg w branży kulturystycznej.

Po kilku udanych występach w IFBB Elite Pro League, Neckzilla zdecydował się przenieść do NPC. Ten sam ruch wykonał jakiś czas temu Michał “Krizo” Krizanek. Mosquera będzie z pewnością ciekawie prezentował się wśród innych potężnych sylwetek w kategorii Men's Open. Jego unikalna sylwetka czyni go potencjalnym kandydatem do tytułu Mr. Olympia, w których z pewnością będzie chciał wziąć udział.

Komentarze (3)
F1.08

Na scenie wydaje się wyższy... tymczasem "raptem" 177cm. Jako freak fajnie to wygląda, ale z taką dysproporcją na nic poważnego na "O" nie ma co szukać chyba.

4
TomQ-MAG

potencjal jest ogromny, kwestia jak go pokieruja, ogolnie ludzie sie zachwycaja nim nawet nazywajac nastepca Ronniego, aczkolwiek na razie bardziej sylwetka przymimina mi Walkera, taki mutant po prostu :)

0
lordknaga

mro nie bedzie nigdy chociaz jednemu klockowi bez proporcji juz dali niedawno wygrac :-) zobaczymy co to bedzie i fajnie widziec nowego freaka na scenie.

0