Urodzony jako mężczyzna Matthew Kroczaleski to kulturysta transpłciowy, niebinarny czyli identyfikujący się zarówno z płcią męską jak i żeńską. Na Instagramie znajdziemy go/ją pod nazwą Janae Marie Kroc. Teraz planuje wrócić na scenę kulturystyki i jego/jej celem będzie zdobycie karty PRO!

Ostatni raz występował(a) na scenie w 2015 roku. Kroc zdradził(a) na Instagramie kilka szczegółów dotyczących najbliższych planów:

„Po wielu przemyśleniach i dyskusji postanowiłem wrócić do startów w zawodach. Będę pracował z Justinem Harrisem @ troponin_nutrition, a moim celem będzie zdobycie mojej karty IFBB pro. To był cel, do którego dążyłem, kiedy zostałem odsunięty w 2015 roku. Jestem urodzonym zawodnikiem i bez konkretnego celu i skupieniu się na treningu od tego czasu brakuje mi tego wyznaczonego kierunku i intensywności. Jestem podekscytowany i czekam z niecierpliwością, by znów móc intensywnie trenować na siłowni, z czego zawsze byłem znany. Przede wszystkim głównym celem będzie przygotowanie mojej sylwetki pod scenę, bycie większym i dociętym niż kiedykolwiek wcześniej. Jestem pewien, że wielu z was się zastanawia i będzie zadawać pytania, więc po prostu napiszę o tym teraz. Będę rywalizował w dywizji męskiej (zaznaczam, że nie powiedziałem „jako mężczyzna”) i nie zmienia to faktu, że jestem trans / genderfluid (płeć płynna- red.) / niebinarny. Nie świadczy to o moich przekonaniach dotyczących sportowców trans i uczciwej konkurencji tylko ważne jest to, co uważam za właściwe dla mnie. Możesz spodziewać się większej liczby postów dotyczących treningu, żywienia i tym podobnych.”

 

Co myślicie o formie Janae Kroc? Ma szanse na zdobycie karty PRO?