Chinedu Andrew Obiekea, który woli, by zwracano się do niego Andrew Jacked, planuje zadebiutować na tegorocznej Olympii w kategorii Open. Na początku roku kulturysta zdobył kartę Pro w konkursie Arnold Amateur 2022. Trenował i pozował u boku czterokrotnego zwycięzcy Arnold Classic, Flexa Wheelera. Na 2022 Texas Pro, kilka tygodni temu jego rozmiar i doskonała forma sprawiły, że zwyciężył. Dzięki wygranej otrzymał zaproszenie do udziału w najbardziej prestiżowej imprezie kulturystycznej roku, Mr. Olympia.

Jay Cutler, uważa, że ​​plecy Jackeda można porównać do pleców Big Ramy. Samir Bannout z kolei powiedział, że Jacked w debiucie może być w pierwszej czwórce, zakładając, że będzie rywalizował w Olimpii jeszcze w tym roku. Jego celem jest też start w Arnold Classic UK. Niestety nie wiadomo, czy uda mu się zrealizować plan, ponieważ ma problemy z uzyskaniem wizy do Wielkiej Brytanii. 

„Wczoraj poszedłem do ambasady, żeby załatwić sprawy wizowe. Wysłałem dokumenty do organizatorów [Arnold UK], więc zobaczymy, co się stanie. Próbują przyspieszyć sprawę. Więc cokolwiek się stanie, jeśli pojadę tam to dobrze, jeśli się nie uda, trudno. Całe życie polegałem na tym, co przyniesie los przez los”.

Czy Andrew może wygrać Mr. Olympia 2022?

 

Raczej nie, ale powiedział, że jego plan to zdobycie „dobrej” pozycji. Jacked podkreślił też, że wszystko może się zdarzyć, nawet w dniu zawodów. Może liczy na to, że komuś się powinie noga. Po zwycięstwie w Texas Pro, Andrew trenował u boku swojego bliskiego przyjaciela, trójboisty siłowego Larry'ego Wheelsa. Niedawno odbyli mocny trening ramion. W przeszłości Jacked wspominał, że Wheels miał ogromny wpływ na jego sportową karierę. Jego plan jest taki, aby wziąć udział w Arnold Classic w Wielkiej Brytanii, a następnie spróbować swoich sił na wielkiej scenie w Las Vegas. Zawodnik ten ma ciekawą sylwetkę i zobaczymy jak wypadnie u boku innych gigantów.

Komentarze (2)
lordknaga

czy namiesza to nie wiadomo... ale wiadomo, ze sylwetke ma taka, jaka powinien miec zawodowy kulturysta, nie te z metra ciete brzuchacze...

4
Christo87

Życzę mu top 8 i kontynuowania trendu balansu między masą a estetyką.

1