Były dwukrotny mistrz Classic Physique Olympia Breon Ansley jest jednym z najlepszych kulturystów w tej kategorii. Wygrał Olympię w 2017 i 2018 roku. Mistrz nie był jednak w stanie pokonać fantastycznego kanadyjskiego kulturysty Chrisa Bumsteada, który pokonał go na Olympii 2019. Starał się odzyskać tytuł, ale bezskutecznie. Na Olympii w 2022 roku zajął czwarte miejsce i wkrótce potem ogłosił, że przechodzi do kategorii 212 ze względu na limit wagowy w Classic Physique, którego nie zdoła osiągnąć. Niedawno organizatorzy ogłosili, że dla kategorii Classic Physique jest nowy limit wagowy dla jego wzrostu (170 cm), który wynosi 187 funtów (ok. 85 kg). W związku z tym Ansley postanowił nie zmieniać kategorii i powalczyć jeszcze raz w Classic Physique. Ma ogromną nadzieję, że zdobędzie trzeci tytuł Mr. Olympia.

„Jest kilka powodów o pozostaniu w Classic Physique, ale główny z nich to to, że biorąc pod uwagę siedem funtów u niższych chłopaków, czuję, że to może oznaczać dla mnie zupełnie inny wygląd i ostatecznie tego właśnie potrzebuję”.

Były dwukrotny mistrz Classic Physique Olympia uważa, że ​​dodatkowe 7 funtów pomoże mu zachować masę mięśniową oraz pełniejszy wygląd.

„Myślę, że jestem jednym z najbardziej umięśnionych facetów… o najbardziej umięśnionej sylwetce na świecie. Więc naprawdę myślę, że mogę wykorzystać ilość mięśni, które mam dzięki tym dodatkowym 7 funtom… Bez wątpienia wykorzystam to, gęstość, kondycję i dojrzałość moich mięśni”.

Były mistrz waży obecnie 203 funty (92 kg), więc musi zrzucić 16 funtów (7 kg) w ciągu najbliższych siedmiu tygodni przed Olimpią w 2023 roku.

„Naprawdę chcę to zrobić w pięć i pół tygodnia. Chcę to zrobić na tydzień przed ważeniem. Daję sobie więc pięć i pół tygodnia na zrzucenie 16 funtów. I zamierzam to zrobić… To jest dla zwycięstwa!”

Były mistrz jest przekonany, że będzie w doskonałej formie i przygotowania do tych zawodów traktuje jako najcięższe zadanie w swojej karierze. Ciekawie będzie zobaczyć, jak zmieniony limit wagowy wpłynie na Breona Ansleya i resztę zawodników tej kategorii. Czy zdąży z redukcją?

https://youtu.be/MrC59z1hBo8

Komentarze (1)
Gats 2

Skurczybyk dobrze wygląda.

0