Sarah Villegas, dwukrotna mistrzyni Olympia Women's Physique, zaapelowała do Arnolda Schwarzeneggera, by zainterweniował w sprawie usunięcia kategorii Women's Physique z przyszłorocznego Arnold Sports Festival. Nie wiadomo dlaczego organizatorzy imprezy postanowili usunąć ją z pokazu. W latach 2015-2020 kobiety mogły wystartować w Women's Physique, a już w 2021 i 2022 nie, lecz większość uznała, że ​​jest to spowodowane pandemią koronawirusa. Jednak teraz wiemy, że nie będzie jej także w przyszłym roku. 

Villegas zaoferowała nawet 20 000 dolarów z własnych środków, aby pomóc zawodniczkom, które chciałyby rywalizować w przyszłym roku. Villegas, która wywarła znaczny wpływ na Women's Physique, uważa, że ostatnio zainteresowanie tą kategorią wzrosło i wierzy, że pomoże uczynić Arnold Classic wyjątkowym wydarzeniem. We wtorkowym poście na Instagramie rozczarowana Villegas oznaczyła Schwarzeneggera po tym, jak dowiedziała się, że Women's Physique i kobieca kulturystyka zostały ponownie wykluczone z listy wydarzeń Arnold Sports Festival w 2023 roku.

„Po raz kolejny kategoria kobiecej sylwetki została wykluczona z @arnoldsports w 2023 roku w Columbus. Miałam nadzieję, że ubiegły rok był jednorazowym wykluczeniem, ale wygląda na to, że @schwarzenegger zdecydował się na trwałe wyeliminowanie kobiecej sylwetki z Arnold Classic (...) Kobieca sylwetka jest jednym z największych wydarzeń na scenie Mr. Olympia i jest teraz obecna w głównym programie IFBB Pro League The Pittsburgh Pro. Zamiast gadać, trzeba podjąć działania. My, Women's Physique, zrobimy to lepiej niż @ArnoldSports, tak jak zrobiliśmy to w ostatni weekend w Teksasie. Nie da się zatrzymać kobiecego treningu sylwetkowego!”

Po tym, jak Villegas opublikowała post, inne zawodniczki także zajęły głos w tej sprawie. Dziesięciokrotna mistrzyni Ms. Olympia Iris Kyle powiedziała, że ​​to niesprawiedliwe, aby kobiety nie miały takich samych przywilejów, jak mężczyźni. A Wy jak uważacie?

Komentarze (9)
Bull

bądźmy szczerzy - na co to komu potrzebne?

7
ojan

Mnie się podobają wyrzeźbione mięśnie a u takich zawodniczek rzeźba doprowadzona jest do perfekcji.

0
basmann

Odbiorcy przemówili, nikt tego oglądać nie chce.
Dla kilku fanatyków nie ma co trzymać kategorii.

1
lordknaga

kobieca sylwetka jest jednym z najwiekszych wydarzen na scenie olympi? ona chyba jara krak xD kto chce ogladac tych transow? kobiety z kwadratowymi szczekami i niektore z papryczanymi brodami jak john travolta... w latach 80 te ms. olympia jeszcze jakos wygladaly a teraz to jest jakas tragedia i zaburzenia w bani, a ta fotka nr1 w temacie przed/po pokazuje dlaczego to arni zbanowal...

jak to jest, ze kobieta chce wygladac jak chlop a dalej chce byc kobieta? to jak chciec zjesc ciastko i dalej miec ciastko, a te 'metamorfozy' na meskich hormonach i ich efekty uboczne, niestety zostaja do konca zycia...

imo dla kobiet to powinno byc te bikini i podobnie jak dla facetow w rajtuzach - lajtowa kategoria - meska sylwetka, gdzie - bazowym zalozeniem kategorii, mialy byc ladnie wygladajace, dobrze odtluszczone, sylwetki plazowe, do osiagniecia bez uzywania saa i obie te kategorie, jako dodatek, do extremalnej mezczyzn i tyle :-)

2
skint73

Jestem kompletnym amatorem i szczerze nie znam się na sportach sylwetkowych, ale jako ktoś, kto pół życia spędził na siłowni (o rezultatach "spędzania" nie mówimy;-)) nie widzę nic estetycznego w tych sylwetkach. Pozwólmy robić kobietom to co chcą, ale nie pozwólmy im zatracać przy tym ich kobiecości.

2
lordknaga

niestety ale kazda kategoria wyzej niz bikini = zatracanie kobiecosci...

2
metys25

JPRD, ciekawe czy ma większego niż ja... Choć raczej po tym co "zeżarła" to na bank;-)

0
M-ka

Śmiem twierdzić, że kobieta której nie przeraża perspektywa nabycia cech typowo męskich - już na starcie ma ze sobą jakiś poważny problem.
Może łatwiej im pozwolić robić, co chcą, wtedy przynajmniej będzie widać kto jest kto i każdy będzie się mógł zdecydować czy taki sposób postrzegania własnej płci mu odpowiada.

2
robero

I bardzo dobrze

0