Mamdouh „Big Ramy” Elssbiay w tym roku będzie obecny na zawodach Mr. Olympia 2023, ale tym razem jako widz. 23 września ogłosił, że wycofuje się ze startu w największym wydarzeniu kulturystycznym w roku. W wywiadzie udzielonym dla Boba Cicherillo Elssbiay przedstawił pięciu zawodników, którzy według niego mają największe szanse na zwycięstwo.

Nie podał, kto konkretnie wygra, ale w pierwszej kolejności wymienił Brandona Curry jako o pretendenta do zdobycia tytułu Mr. Olympia, a następnie Hadiego Choopana, Samsona Daudę i Dereka Lunsforda. 

„Gdybym w tym roku startował, powiedziałbym, że to ja zasługuje na tytuł Mr. Olympia. Jest kilku dobrych zawodników, którzy zasługują na zwycięstwo. Hadi bardzo ciężko pracuje. Samson wygląda coraz lepiej. Derek za każdym razem jest coraz większy. Brandon… to Mr. Olympia – to najlepszy skład”. 

Podobnie jak w Mr. Olympia 2021 Ramy zasugerował, że piąte miejsce mogliby zająć Nick Walker lub Hunter LabradaByły dwukrotny Mr. Olympia nie był jedyną osobą, która wytypowała w ostatnim czasie zwycięzców. Jakiś czas temu legenda kulturystyki Ronnie Coleman i Samir Bannout przewidzieli, że Derek Lunsford zdetronizuje Choopana podczas następnych zawodów Mr. Olympia. Im bliżej imprezy, tym więcej będzie pojawiać się takich opinii ze strony doświadczonych zawodników i ekspertów z branży fitness.

 

 

TOP 5 Mr. Olympia 2023 według Big Ramy’ego (kolejność przypadkowa): 

  • Brandon Curry
  • Hadi Choopan 
  • Derek Lunsford
  • Samson Dauda 
  • Hunter Labrada / Nick Walker

https://youtu.be/z9Ax_6jRW_8

Komentarze (2)
P0KI

Curry i Labrada to chybione typy. Nie starczy dla. Ich pierwszej szóstki jak wyjdą wszyscy zapisani. Tegoroczna Olympia jest ultraciekawa w wielu kategoriach.

0
kadafi2

Curry ma idealna góre, nikt takiej nie ma, ale jesli chodzi o caloksztalt, to chyba jednak Derek wygra. Samson ma slabe plecy. Nick Walker tez jest kompletny, ale jednak genetycznie nie ma budowy na najlepszego kulturyste na swiecie. Ciekawy jest Andrew Jacked, estetyka zamiata. Btw te skosy Hadiego to mozna ser na nich trzeć

0