Rozpoczął się kolejny etap przygotowań do grudniowego show Mamdouha „Big Ramy” Elssbiay. Po zrobieniu masy wynoszącej 153 kg udostępnił aktualizację na Instagramie przedstawiającą jego muskuły. 12 tygodni przed konkursem Mr. Olympia prezentuje się naprawdę nieźle.

W 2020 roku otrzymał specjalne zaproszenie na zawody Mr. Olympia i wykorzystał okazję, by wygrać show. Pokonał Brandona Curry'ego i siedmiokrotnego zwycięzcę Phila Heatha co było wówczas wielką sensacją. Rok później powtórzył swój sukces, zostawiając konkurencję w tyle i w tym roku także zamierza być pierwszy. Wygląda na to, że Ramy jest na dobrej drodze do obrony tytułu Mr. Olympia. Wyjątkowo często jak na niego publikuje też zdjęcia i filmy przedstawiające aktualną formę. Być może ma to związek z jego nieobecnością na gościnnym pozowaniu w Pittsburghu i wynikającej z tego krytyki fanów.

Na filmiku zamieszczonym na Instagramie, klatka piersiowa Ramy'ego wygląda na pełniejszą niż ostatnio i nadal utrzymuje niewiarygodny poziom masy. Nawet weterani kulturystyki  między innymi Lee Priest, Mike O'Hearn, Milos Sarcev i George Farah są w szoku i w komentarzach pochwalili jego formę. Ramy planuje być w najlepszej formie w życiu na Olympii 2022. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że konkurencja jest dość silna, a jako największych rywali wymienił trzech kulturystów: William Bonac, Brandon Curry i Hadi Choopan. Powiedział, że ta trójka mogłaby go „spieprzyć”, gdyby nie wyszły przygotowania do Olympii 2022.

Phil Heath, który będzie komentować tegoroczne zawody, podzielił się również swoimi przemyśleniami na temat kategorii Men's Open. Powiedział, że jeśli Ramy popełni jakiś błąd, wtedy Choopan lub Curry mogą wygrać. Ronnie Coleman z kolei powiedział, że Ramy zachowa swój tytuł przez następne trzy lub cztery lata. Jak będzie? Ciężko powiedzieć. Musimy cierpliwie czekać. 

Komentarze (4)
meirii

Masy w ch** ale nie wygląda na 153 kg przy tym wzroście. Bardziej jak 135

0
F1.08

Wiem jedno...na masie jest bardziej dociety niz ja kiedykolwiek bylem/ bede na wycince %-)

1
lodzianin1

Myślę że nie dadzą jemu wygrać w tym roku

1
F1.08

A co on ma za blizne na brzuchu? Mial juz ja w 2021?

0