Beatriz Biscaia to portugalska modelka fitness i najmłodsza zawodniczka IFBB Bikini Pro. Zdobyła kartę Pro Card w wieku zaledwie 17 lat, co jest niesamowitym osiągnięciem w branży. Beatriz po raz pierwszy zaczęła ćwiczyć na siłowni w 2016 roku. Wcześniej trenowała taniec, ale mając 15 lat stwierdziła, że ​​czas spróbować czegoś nowego. To dzięki ojcu, który jest doświadczonym sztangistą nauczyła się podstaw treningu. Jej młode ciało bardzo szybko zaczęło się nabierać zamierzonych kształtów.

Po zbudowaniu sylwetki, z której była bardzo dumna, Beatriz postanowiła pójść o krok dalej i wystartować w zawodach bikini fitness. W krótkim czasie zaczęła zdobywać tytuł po tytule. Niektóre z zawodów, w których zajęła pierwsze miejsce, to Diamond Cup Thorn, Rui Ferreira Contest i Portugal Classic. W wieku zaledwie 16 lat Beatriz już przyćmiła swoje doświadczone rywalki. Wraz ze wzrostem doświadczenia Beatriz, w konkursach bikini rosła jej pewność siebie. W wieku zaledwie 17 lat Beatriz osiągnęła to, czego nikt inny do tej pory nie zdołał zrobić- została najmłodszą zawodniczką IFBB Bikini Pro w historii. Nie trzeba dodawać, że to osiągnięcie szybko rozeszło się w całej branży fitness i przyczyniło się do jej szybkiej kariery.

Beatriz trenuje pięć do sześciu razy w tygodniu, wykonując cardio tylko podczas przygotowań do zawodów. Każdy trening dedykuje innej grupie mięśniowej. Najbardziej lubi ćwiczyć nie pośladki czy nogi, ale… ramiona! Swoim przykładem Beatriz chce udowodnić innym kobietom, że podnoszenie ciężarów nie uczyni ich męskimi. Mówi, że jeśli już, to ciężkie i intensywne treningi zapewnią im wspaniałe i stonowane ciało, o których zawsze marzyły. Na Instagramie napisała:

„Ciała najsłynniejszych modelek nie powstają z ćwiczeń cardio i jedzenia sałaty z tofu. To po prostu nie działa w ten sposób.”

Istotna dla młodej zawodniczki jest oczywiście także dieta i odpowiednia suplementacja.  Jeśli chodzi o żywność to bazuje na wołowinie, ryżu, słodkich ziemniakach, jajkach płatkach owsianych, makaronie pełnoziarnistym oraz dużej ilości warzyw. Jej podstawowa suplementacja to m. in. kompleks witamin, omega 3, bcaa, glutamina, kolagen, witamina C i witamina E. 

 

Beatriz stała się znaną zawodniczką bikini w Portugalii w wieku zaledwie 16 lat. Rok później została najmłodszą w historii IFBB Bikini Pro i stała ramię w ramię z niektórymi z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk w fitness. Jej historia pokazuje nam, że tak naprawdę nie ma niczego, czego nie można osiągnąć jeśli ma się odpowiednie nastawienie i włoży się dużo serca w coś, co się kocha. 

 

Komentarze (2)
OTTO

Kolejny przykład że przygodę z upiększaniem własnego ciała należy zaczynaj za młodu .

1
acidm

trochę z wyglądu jak Little Caprice :D

0