O imprezie Athleticon po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2019 roku, kiedy to Dwayne Johnson i Dany Garcia promowali, że wydarzenie przez nich organizowane będzie największymi targami fitness i rozrywki, jakie kiedykolwiek istniały. Pierwotnie zaplanowane były na 9-11 października 2020 r. Nie spotkało się jednak z tak pozytywną reakcją, jakiej oczekiwali organizatorzy. Dodatkowo w 2020 r. zaczęła się pandemia Covid-19, która w okresie jesiennym była u szczytu. Organizatorzy Athleticon przesunęli więc imprezę na 9-10 października 2021 r.

 

Polecamy również: Czy to początek końca Mr. Olympia?

Niestety również i w kolejnym roku pandemia powodowała problemy na całym świecie. Duże imprezy sportowe zostały odwołane lub przełożone. Pojawił się też problem, ponieważ wydarzenie kolidowało z Olympia Weekend i istniały obawy, że światowej sławy sportowcy nie wezmą udziału w zawodach kulturystycznych. Co prawda Dwayne Johnson i Dany Garcia jako pierwsi ogłosili datę swojego wydarzenia, ale musieli ponownie je przełożyć na 2022, aby zrobić miejsce na weekend Olympia 2021 i nie powodować zamieszania. Niektóre źródła twierdziły, że po tym, jak Dwayne Johnson nie kupił marki Olympia, chciał stworzyć większą i lepszą imprezę, jaką byłby Athleticon.

 

Polecamy również: Olimpia 2021 i Athleticon - konflikt w harmonogramie zawodów

Czy Athleticon odbędzie się w 2022 roku?

Zaraz po potwierdzeniu wiadomości, że Athleticon nie odbędzie się w 2021 roku, organizatorzy rzekomo ustalili nowy termin na 2022 rok. Według Ron Harris z Muscular Development impreza miała się odbyć w kwietniu 2022 roku, jednak organizatorzy tego nie potwierdzili. Od lutego 2021 nie pojawiły się żadne nowe aktualizacje dotyczące wydarzenia Athleticon. W dodatku wszystkie oficjalne media społecznościowe imprezy zostały wyczyszczone, a posty wskazujące na wcześniejsze daty zostały usunięte. Zorganizowanie tak dużego wydarzenia, jakim jest Athleticon, promocja i informacje o wszystkich wydarzeniach i sprzedaży biletów rozpoczęłyby się zapewne około rok wcześniej, tak jak zrobili to organizatorzy Olympia Weekend i Arnold Classic. Dwayne Johnson, Dany Garcia i Robin Chang milczą.

https://youtu.be/fDahtULLeGY

Wygląda na to, że Athleticon nie zostanie zorganizowany w tym roku. Czy w ogóle się odbędzie? Najprawdopodobniej organizatorzy postanowili odłożyć to ogromne wydarzenie na półkę lub całkowicie o nim zapomnieć.

 

Polecamy również: Athleticon "The Rock'a" nadchodzi!

Komentarze (0)