Legenda kulturystyki Arnold Schwarzenegger nawet na emeryturze nadal dba o zdrowie i dobre samopoczucie. Chętnie dzieli się wskazówkami dotyczącymi prawidłowego treningu i odpowiedniego odżywiania. W swoim ostatnim biuletynie Arnold omówił skuteczność stosowania multiwitaminy i jej pozytywny wpływ na osoby starsze. 

Siedmiokrotny zwycięzca konkursu Mr. Olympia mając 76 lat, chce nieco oszukać czas, więc bardzo dba o swój wygląd i zdrowie. Łącząc trening cardio i trening siłowy, Arnold wyjaśnia, że ​​konsekwentne wykonywanie ćwiczeń pomaga skórze zachować elastyczność i zapobiegać oznakom starzenia. Oprócz ćwiczeń Schwarzenegger koncentruje się na dobrze zbilansowanej diecie, która zawiera mniejsze ilości mięsa i większe ilości roślinnego źródła białka. Niedawno Arnold przyjrzał się bliżej suplementom multiwitaminowym i wyjaśnił, że badania potwierdziły, iż osoby powyżej 60. roku życia mogą odczuwać znaczne korzyści dzięki ich przyjmowaniu. W swoim biuletynie napisał:

„W badaniu wzięły udział osoby w wieku powyżej 60 lat i losowo przydzielono połowę osób do przyjmowania multiwitaminy, a drugą połowę do niebrania tej witaminy. Następnie monitorowali wszystkich uczestników przez trzy lata. W przeciwieństwie do innych badań nad multiwitaminami, warto było omówić te wyniki. Grupa przyjmująca multiwitaminę wykazała imponującą, 30-procentową poprawę pamięcii funkcji poznawczych, w porównaniu z grupą placebo”.

Schwarzenegger dodał, że multiwitaminy korzystnie działają także na te osoby, które mają problem z prawidłowym odżywianiem się.

„Wraz z wiekiem może się zdarzyć, że wzrośnie Twoje zapotrzebowanie na określone witaminy, a jest to prosty sposób na zapewnienie organizmowi większej ochrony”.

 

Chociaż Arnold Schwarzenegger nie jest wielkim zwolennikiem przyjmowania wielu suplementów, to nie może zaprzeczyć, że niektóre produkty mają pozytywny wpływ na życie wielu ludzi. Nadal jednak podkreśla, że prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczna są kluczem do długowieczności.

Komentarze (0)