Arnold Schwarzenegger to żywa legenda z niesamowitym doświadczeniem w kulturystyce i fitnessie. W swojej karierze kulturystycznej udało mu się wygrać największe show roku w sumie siedem razy. W latach 1970-1975 Schwarzenegger zdobył tytuł Mr. Olympia sześć razy z rzędu. Następnie w 1980 roku pokonał nieżyjącego już Chrisa Dickersona. Sukces Arnolda czyni go nieocenionym źródłem wiedzy dla każdego w branży. Wszystko oczywiście dzięki jego ciężkiej pracy, ale popularny aktor przypisuje swojemu sukcesowi także zdrową dietę. 

Arnold Schwarzenegger opowiada się za „zieloną” dietą

 

Gwiazda filmowa mówi, że trzyma się diety opartej w 80% na roślinach. Wierzy, że dieta roślinna przynosi wiele korzyści, ale przyznaje, że nadal je mięso. W swoim comiesięcznym biuletynie napisał, jak długo jest na diecie roślinnej i jakie są jej korzyści. 

„Przez ostatnie 5 lat mojego życia byłem w około 80% na diecie opartej na roślinach. Mimo że czasami jem mięso, ponieważ nie mogę się oprzeć soczystemu stekowi, gdy goszczę znajomych, czy chrupiącemu sznycelowi w Austrii, jem głównie produkty roślinne, ponieważ jest to lepsze dla mojego ogólnego zdrowia i jak mój przyjaciel Jim Cameron nauczył mnie, że lepiej dla środowiska, ponieważ wycinanie lasów i hodowla zwierząt na mięso powoduje tyle zanieczyszczeń. Mój poziom złego cholesterolu jest tak niski, że mój lekarz myślał, że to nie moje wyniki i ogólnie czuję się zdrowszy i młodszy. Jeśli ktoś z was niedawno przeszedł na weganizm, jakie są wasze ulubione przepisy? A jeśli ktoś z was myśli o przejściu na weganizm, co go powstrzymuje?”

 

Jednym z powodów, dla których Arnold lubi swoją dietę roślinną, jest jej pozytywny wpływ na środowisko. Gwiazda filmowa uważa, że ​​mniej mięsa oznacza mniej wycinanych lasów, aby hodować zwierzęta na żywność. Ponadto wierzy, że ograniczenie spożywania mięsa zmniejsza również emisje dwutlenku węgla i gazów cieplarnianych. Świetnie, że w 80% wegańska dieta działa na Arnolda i jego zdrowie bardzo dobrze. Oby żył jak najdłużej!

Komentarze (3)
basmann

Kocham tą szopkę EKO, Arni lata odrzutowcami, jeździ czołgiem, SUVami o pojemności 6l ale faktycznie jak zje kilo sałaty to uratuje środowisko :)

5
M-ka

Niech on przestanie, bo jak na to patrzę, to mam ochotę jeść surowe mięso, ociekające krwią.
Taka antyreklama weganizmu, że się niedobrze robi.

0
tomixp

Dziadek coś tam sobie pop******i w mediach społecznościowych. On już dawno odleciał na inną orbitę pod względem tych swoich przemyśleń.

0