Arash Rahbar (36 l.) jest zawodnikiem IFBB PRO, startującym w kategorii Classic Physique. Chociaż Arash odniósł wielki sukces w krótkim czasie, pojawił się na scenie dopiero w wieku 32 lat. Pokochał kulturystykę, gdy miał 13 lat. Był zainspirowany ikonami takimi jak Sylvester Stallone, Hulk Hogan i Arnold Schwarzenegger. Jako dziecko zawsze chciał wyglądać jak oni i zaczął podnosić ciężary z marzeniami, by pewnego dnia osiągnąć sylwetkę podobną do nich. Uprawiał wiele sportów w tym sztuki walki, które pomogły mu rozwinąć w sobie ducha rywalizacji. Dlaczego zdecydował się na start dopiero w wieku 32 lat? Zawsze uważał, że jego budowa ciała była dobra, ale nie na tyle, aby konkurować w kulturystyce. Jego przyjaciele i rodzina przekonali go do rywalizacji na scenie.

Mimo że nie miał nikogo znajomego, kto rywalizował lub miał pojęcie o zawodowej kulturystyce, nadal jadł i trenował jak kulturysta, wzorując się na gwiazdach takich jak Kevin Levrone, Dorian Yates i Ronnie Coleman. Szukał informacji i studiował wszystko, co mógł znaleźć na temat kulturystyki, aby mógł się przygotować na swój pierwszy występ. W 2014 roku, Arash zdecydował, że nadszedł odpowiedni czas, aby nałożyć bronzer i pokazać się światu. Pewnie wkroczył na scenę NPC Bev Francis Atlantic States, zabierając do domu trofeum za pierwsze miejsce. W tym samym roku Arash wygrał również Mistrzostwa Ameryki Północnej IFBB, dzięki czemu zdobył kartę PRO. Od tego czasu startował na największych i najbardziej prestiżowych zawodach.

W 2016 podczas Mr. Olympia Classic Physique, zdobył drugą lokatę i był o krok od zdobycia najbardziej prestiżowego trofeum w kulturystyce. Rok później spadł o dwa miejsca... Mimo że był dobrze przygotowany, to konkurencja okazała się zbyt silna. Podobnie było na tegorocznym Arnold Classic, gdzie był o krok od zwycięstwa. W tym roku postanowił zawalczyć ponownie i przez cały rok solidnie pracował, aby poprawić formę do Olimpii 2018.

Arash w jednym z wywiadów powiedział, że ciężko trenuje z dużym obciążeniem zarówno poza sezonem, jak i w trakcie przygotowań do startów. Według niego trening cardio, który wykonuje cały rok jest ważny nie tylko dla utraty tłuszczu, ale również dla ogólnego stanu zdrowia. Utrzymuje zdrowe serce, a także zwiększa jego wytrzymałość. Jego ulubioną metodą cardio jest HIIT (sprint na rowerze, bieganie na bieżni lub sprint na zewnątrz). Mówi, że to zdecydowanie najlepsza forma cardio na utratę tłuszczu. Na dwa lub trzy tygodnie do zawodów, wraca do klasycznego cardio, ponieważ jak twierdzi wykonywanie HIIT przy niskim poziomie tłuszczu w organizmie może prowadzić do kontuzji.

Arash jest wielkim fanem kuchni perskiej. Uważa, że ​​jest to jedna z najzdrowszych kuchni na świecie - potrawy są bogate w białko, dobre tłuszcze i złożone węglowodany. Mówi, że tak jak w przypadku każdej innej kuchni, zawsze można mieć zdrowe i niezdrowe podejście. Wszystko sprowadza się do dziennego spożycia kalorii i rodzaju spożywanych produktów. Są ludzie, którzy nie są w stanie poświęcić tak dużo czasu, mieć tyle cierpliwości i chęci, aby osiągnąć określony cel. Ale nie Arash, który na swój sukces pracował latami i wiedział, że to wymaga czasu. Za tydzień okaże się czy jego starania się opłaciły i uda mu się zdobyć tytuł mistrza najbardziej prestiżowych zawodów na świecie!

Komentarze (1)
RPS1990

Świetna, bardzo klasyczna, a co za tym idzie estetyczna sylwetka.

0