Pochodząca z Ukrainy tenisistka Anastazja Szoszyna, która w czerwcu otrzymała polskie obywatelstwo, została tymczasowo zawieszona za złamanie przepisów dopingowych. Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) poinformowała w komunikacie, że U 23-latki podczas kontroli na październikowym turnieju ITF 250 w Stambule, w próbce moczu stwierdzono obecność stanozololu, sterydu anabolicznego. Przyjmowanie stanozololu skutkuje m.in. przyrostem masy mięśniowej i siły.

Polskiej tenisistce grozi teraz dyskwalifikacja. Póki co, Szoszyna nie złożyła odwołania. 23-latka zajmuje aktualnie 445. miejsce w rankingu WTA. Wygrała w tym roku cztery turnieje z serii LOTOS PZT Polish Tour oraz cały cykl. Zarobiła na tym niemal 70 tys. złotych.

Komentarze (9)
ojan

Jakiś słaby ten środek dopingowy.

3
lodzianin1

Szkoda, nie poszlo jej i tyle

2
rarytas1

Zakochałem się . Szkoda dziewczyny, ale takie życie

0
lordknaga

tez nowosc, atletka brala doping, zeby rywalizowac na wysokim poziomie i zgarniac nagrody :-) do tego zrobila to, zeby poprawic swoje wyniki a nie wygladac. niestety a mozr stety tak wyglada rywalizacja sportowa, tak wygladala i tak bedzie wygladac a koksy i nie tylko winko, biora w tez w mniej "ruchliwych" sportach.

4
alex79

Żadna nowość...w kazdym sporcie zawodowym i nie tylko
zawsze brali i beda brac tak bedzie ze jeden na dziecieciu wpadnie a reszcie sie uda
Ktos kto uprawia/uprawiał sport zawodowy ten wie jakie sa realia i nie trzeba tego tlumaczyc
Życie...

1
TomQ-MAG

po prostu pech na kontroli, a suplementacja jest, była i będzie w sporcie :)

2
djfafa

Stanazol pomaga w tenisie jak umarłemu kadzidło. Szczególnie kobietom pokroju Szoszynej, to nie męski top 3, gdzie ew. miałby zastosowanie. To taki przypadek, gdzie jestem w stanie uwierzyć właśnie w niewinność zawodniczki.

0
maly86

Cos slaby doping w tych czasach chyba ja chcieli uj**ac? Duzo lepsze srodki stosuje sie w tenisie

0
Gats 2

A ludzie dalej myślą że sterydy to tylko kulturyści BO PO CO STERYDY KOLARZOWI/BIEGACZOWI/TENISIŚCIE.

0