Agnes Rudin, która jest Mistrzynią Świata Juniorów IPF (International Powerlifting Federation) 2021 zrobiła ostatnio ogromne wrażenie na publiczności podczas niedawnych Mistrzostw Szwecji 2022 SSF. Agnes startowała w kategorii wagowej 69 kg i pobiła szwedzkie rekordy narodowe w przysiadzie i wyciskaniu na ławce. 

 

Szwedka wykonała przysiad z wagą 181 kg i podniosła w wyciskaniu leżąc sztangę o wadze 120,5 kg. Rudin ma dopiero 21 lat, a już ma na koncie doświadczenie i sukcesy w trójboju. Co ciekawe pierwszy raz wzięła udział w konkursie z ciężarami w 2016 roku, kiedy miała zaledwie 15 lat. Od tego czasu wystartowała w 23 konkursach i wygrała 14 z nich. Największe osiągnięcia to Mistrzostwa Nordyckie 2018 i Mistrzostwa Świata IPF w Trójboju Siłowym w 2021 roku. Agnes zajęła również drugie miejsce w EPF European Classic Powerlifting Championships 2021.

Ta młoda zawodniczka przykuwa uwagę nie tylko siłą, ale także wyjątkową urodą. Na treningach daje z siebie wszystko i łamie stereotypy mówiące, że ćwiczenia siłowe zrobią z kobiety babochłopa. Trzymamy kciuki za jej dalszą sportową karierę.

 

 

Komentarze (0)