9-letnia dziewczynka Rory Van Ulft niedawno próbowała zdobyć swój pierwszy osobisty rekord. Jej próba zakończyła się sukcesem i to wcale niemałym, bo w martwym ciągu podniosła… 100 kilogramów! Jest to naprawdę niesamowity wyczyn, ponieważ mała Rory waży zaledwie 30 kilogramów. Rachunek jest prosty więc dziewczynka podniosła ciężar ponad 3 razy większy od siebie. Dodatkowo martwy ciąg został wykonany bez pasa do podnoszenia, co czyni ten wyczyn jeszcze bardziej wyjątkowym. Jedynym sprzętem, jakiego potrzebowała, były paski wzmacniające chwyt. Początek nie wyglądał zbyt obiecująco, ale po podniesieniu ciężaru z podłogi poszło już gładko.

 

Rory Van Ulft zdradziła, że jej marzeniem, a zarazem celem jest wystartowanie pewnego dnia na igrzyskach olimpijskich. Odniosła już kilka niezwykle imponujących zwycięstw w podnoszeniu ciężarów. Bez wątpienia dziewczynka jest wschodzącą gwiazdą powerliftingu. Jest też aktualną mistrzynią Stanów Zjednoczonych juniorów w podnoszeniu ciężarów w kategorii 30 kilogramów w wieku do 13 lat. Zdobyła też dwa tytuły mistrzyni w edycji 2020 i 2021 tego konkursu. Biorąc w nich udział, Rory miała zaledwie 7 i 8 lat, co czyni ją najmłodszą zwyciężczynią tych zawodów w historii. W czerwcu będzie miała okazję obronić swój tytuł i być może pobije wówczas kolejny rekord. 

Jeśli w tym wieku w martwym ciągu potrafi podnieść 100 kg, to strach pomyśleć ile będzie w stanie dźwignąć w późniejszych latach jako dorosła kobieta. Życzymy oczywiście powodzenia i na pewno jeszcze o niej napiszemy.

Komentarze (5)
ana-angel

Że co??Taka mała dzxiewczynka i już wydziarana??A co do ciężarów nie uważam za rozsądne pozwalać na taką rywalizację w tym wieku.Zaburzenia w przyszłości gwarantowane!

0
gokuson

Jak kwestia stawów w późniejszym wieku?

0
zolo333

Chora ambicja rodziców...Tragedia

0
lordknaga

wiem ze pewnie wszyscy mnie zjada ale - co to za starzy, dzwiganie ciezarow w wieku 9 lat i tatuaze z gumy turbo? xD

swietnie ze dziewczyna uprawia dyscypline i jest w tym dobra, lepsze chyba dzwiganie w takim wieku na silce niz siedzenie prz lalkach barbi z ajfonem i nic nie robienie? w tych czasach dzieci/mlodiez maja tyle mozliwosci i wybrow w tym co moge robic i jak sie rozwijac, ze ja - stary pryk, poprostu zazdroszcze. zycze powodzenia i sukcesow w przyszlosci :-)

3
zolo333

W tym wieku ciężary zaburza jej prawidłowy rozwój...poprostu na 99% nie urośnie jakoś.
Jest mnóstwo badań co pokazują akrobatyka od dzieciaka i zahamowany wzrost. Same karły:)

0