Chyba każdy lubi w swojej kuchni produkty funkcjonalne i zdrowe, a zarazem przepyszne i umilające dzień. Do takich wyrobów należą między innymi legalne słodycze marki ALLNUTRITION, do których to dołączyła nowa czekolada PROTEIN CHOCOLATE NUTLOVE CRISPY VANILLA.

Bez słodkości nie ma zabawy

Co wyróżnia tę pyszną tabliczkę czekolady, od komercyjnych produktów z supermarketu? Oczywiście brak dodanego cukru! W każdej tabliczce znajdują się tylko naturalnie występujące cukry, których ilość nie przekracza 11 gramów. Czemu więc zawdzięczamy ten wyjątkowy słodki smak PROTEIN CHOCOLATE NUTLOVE CRISPY VANILLA?

Naturalny i zdrowy zamiennik cukru? Tak!

Do produkcji tej czekolady wykorzystano erytrytol, który jest uznawany za jeden z najzdrowszych słodzików na świecie. Ta naturalna substancja słodząca, powstaje na drodze fermentacji i należy do grupy polioli. Jej indeks glikemiczny wynosi 0, co oznacza, że nie wpływa ona na gwałtowne podniesienie poziomu glukozy we krwi. Dodatkowo jest bezkaloryczny, gdyż nie jest metabolizowany przez organizm.

Dzięki tym właściwościom erytrytol stał się sprzymierzeńcem osób na diecie odchudzającej, czy też z niskim indeksem glikemicznym stosowanej w cukrzycy, czy insulinooporności. To nie jedyne zalety tej substancji słodzącej jest ona silnym antyoksydantem oraz wpływa pozytywnie na ochronę szkliwa, gdyż przyczynia się do zmniejszenia powstawania płytki nazębnej.

Biała czekolada z malinami a w niej porcja białka 

PROTEIN CHOCOLATE NUTLOVE CRISPY VANILLA to jednak nie jest zwykła czekolada słodzona erytrytolem, jak nazwa wskazuje, jest ona również źródłem protein, czyli białka, które jest bardzo ważne w procesie regeneracji, zarówno u osób na redukcji, jak i w okresie budowy tkanki mięśniowej.

W czekoladzie tej znajdziemy między innymi dwie najpopularniejsze frakcje białek mleka, czyli izolat i koncentrat białek serwatkowych, które charakteryzuje wysoka wartość biologiczna z racji posiadanych aminokwasów egzogennych, czyli takich, których organizm sam nie wytwarza, jednak są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i regeneracji.

Delektuj się bez granic

PROTEIN CHOCOLATE NUTLOVE CRISPY VANILLA to jednak nie tylko funkcjonalne składniki to przede wszystkim wyśmienity smak, którym może się delektować każdy niezależnie od wykonywanej aktywności, wieku czy stosowanej diety. PROTEIN CHOCOLATE NUTLOVE CRISPY VANILLA to pyszna, chrupiąca biała czekolada z kawałkami liofilizowanych malin, która osłodzi każdy pochmurny dzień.

Komentarze (0)