SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

aminokwasy amino 2000

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1646

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2007 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 74703
piszecie ze lepiej kupic wpc lub wpi niz kupowac aminki calodziennie bo to taniej, ale ja chce brac rano i po treningu po 3 czyli wychodzi ze 110kaps starczy mi na miesiac za 37zl a z odzywka to by wyszlo z dwa razy tyle wiec jak to jest? btw wystarczy 3 tabl rano na czczo i 3 po treningu z carbo?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2007 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 74703
o i od razu napisze , na whey amino 1000 pisze ze brac tyle samo ile na amino 2000 a przeciez jest ich dwa razy mniej, czyli i tu i tu ze 1kaps na 10kg masy ciala dlaczego? nie wystarczy wziac tych amino 2000 po 3 kaps rano i po treningu : rano zeby zatrzymac katabolizm nocny a po treningu zeby przyspieszyc regeneracje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
3 tabl rano i 3 po treningu to nieco mało

jeśli już radziłbym rozdzielić wszystkie aminy (110) na przed i po treningu (po 4-5) - działanie będzie lepsze
w nietreningowe nie brać
oczywiście dobrz byłoby też dorzucić rano ze 3-4 ale to już dodatkowe fundusze

jeśli w diecie dostarczasz odpowiednią ilość białka to aminokwasy lepiej Ci będą służyć (najlepiej brane w porze okołotreningowej) ale jeśli w diecie masz braki białka - lepiej kup odżywkę

co do dawkowania 1000 i 2000
ja zawsze jak kupowałem aminokwasy to dawkowałem 1 tabl 2000-2300 na 10 kg masy (lub wiecej - w dnie treningowe a mniej w nietreningowe)
1000 nie kupowałem bo wychodziły mniej ekonomicznie (teraz to się zmieniło - w przeliczeniu na ilość aminokwasów/1 zl kosztują prawie tyle samo co 2000/2300) ale dawkowałbym je 2x więcej niż 2000/2300 czyli 2 na 10 kg masy ciała

na Twoim miejscu zastanowiłbym się też nad BCAA zamiast Amino anabol lub Whey Amino - są teraz w promocji i wychodzą naprawde korzystnie

Zmieniony przez - BYK w dniu 2004-08-12 17:07:54

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
:)
nie wiem jak policzylem ze wyszlo ci taniej kupowac aminokwasy
WPI i WPC znacznie taniej wychodza, ale nalezy pamietac, ze nie sa to hydrolizaty.
Co do twojego dawkowania to podobnie jak byk uwazam, ze troche za malo tych aminokwasow - zwieksz dawkowanie do 1 tabsa na 10kg
Jezeli jednak decydujesz sie na aminokwasy to lepszym rozwiazaniem bylby zakup BCAA.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2007 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 74703
amino 2000 kosztuje 37zl za 110 kaps jesli brac 6 kaps w dni treningowe i 3 w dni nietreningowe rano tylko to wyjdzie na miesiac
a kupujac sp80 np 750g za 48zl i dawkowac codziennie 30g po przebudzeniu i 30g po treningu to starczy na dwa tygodnie okolo

diete mam ok, wszystko odpowiednio dobrane i bialka nie brakuje, jakby jakis posilek mial za malo to dopijam sp80 ale raczej nie czesto bo za drogo to wychodzi wiec trzymam ostro diete

bcaa trzeba chyba wiecej brac niz zwyklych aminow tzn tak jak wy mowicie to wychodzi to samo ze 1/10kgmc i cena podobna ale raczej bcaa bierze sie glownie przed a mi zalezy na rannym i potreningowym ( z carbo ) braniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
3 kaps nie rowna sie 30g odzywki bialkowej
w amino 2000 masz 2000mg aminokwasow w jednym kapsie
w 30g WPI masz 26009mg aminokwasow
odrazu widac co wychodzi korzystniej [ale oczywiscie nalezy tez brac pod uwage, ze amino 2000 to hydrolizat w kapsach wiec musi byc tez drozszy od WPI w prochu]
WPI jest bialkiem, ktore mozesz brac i by zahamowac katabolizm rano, wtrakcie treningu[przyjmujac dawke przed trenigniem] i po treningu - jezeli zalezy ci na minimalnych kosztach to kup WPC

BCAA nie potrzeba tak duzo wystarczy 0.5kaps/10kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2007 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 74703
czyli wystarczy ok 10g wpc rano i 10g po treningu by spelnilo taka sama role jak amino?

no i lepiej wybrac jednak te bcaa niz zwykle amino i brac rano i po treningu?

wychodzi ze korzystniej zakupic bcaa bo kosztuja tyle samo, a i brac trzeba mniej, bcaa od aminow rozni sie tym ze jest tam wiecej aminow rozgalezionych i czemu to sprzyja ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Białko w większych dawkach nie będzie działać dokładnie tak samo jak aminokwasy - będzie wchłaniać sie wolniej, ale jeśli brakuje ci białka w diecie to jak wspomniałem - na Twoje potrzeby będzie lepsze
trzeba brać go ok 2,5 x wiecej
a dawki po 10g to bardzo mało - działania nawet nie poczujesz
proponuje brać tylko po treningu 30g, ew na noc 20g jeśłi starczy Ci kasy

BCAA mają same aminokwasy rozgałęzione - pozwalają wykonywać bardziej intensywny trening, ochraniają mięśnie przed nadmiernym uszkodzeniem

możesz je brać tylko w dni treningowe - w dawce 1 na 10 kg masy ciała biorąc wszystko przed lub rozdzialając je przed i po treningu

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
Role napewno by spelnialo podobna, ale pamietaj, ze amino to jest hydrolizat czyli wstepnie strawione bialko.
BCAA
mozesz brac rano i po treningu, ale pamietaj ze to drogo wychodzi i optymalnie brac BCAA przed tylko przed treningiem o innych wymienionych przez ciebie porach wez wpc i bedzie ok
BCAA dzialaja dobrze antykatabolicznie i przeciwdzialaja uczuciu zmeczeniu [poprzez hamowania dzialania tryptofanu, ktory powoduje min.sennosc]

Zmieniony przez - anar w dniu 2004-08-12 21:43:01
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TRIBUSTERON 90 - tylko dla dorosłych ?

Następny temat

PO CZTERDZIESTCE ;)

WHEY premium