SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

aminokwasy/bcaa+ inne? (silka+sw)

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1352

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 28
witam forumowicze,
chcialbym Was prosic o pomoc w dobraniu odżywek... zacznijmy od tego, że zastanawiam sie nad aminokwasami i bcaa.. nie do konca wiem ktore z tych lepiej spelni swoja role w moim przypadku. Juz opisuje owy przypadek :)
wiek: 23
wzrost: 174-75
waga: wachania 72-73kg
staz na silowni to jakies 4lata z malymi przerwami. W ostatnim czasie trening na silowni (pn,sr,pt) to obwodowka w rodzaju HST + 20-30min z workiem i packami. Doszly do tego treningi mma (wt,czw 20:30-22 zupelnie amatorsko dla kondycji nie dla kariery jakiejkolwiek). czasami zamiennie koszykowka na sali. Zatem glownie zalezy mi na zapobiegnieciu katabolizmowi. Co wybrac? BCAA czy amino? i jak dawkowac? myslalem tez nad jakims bialkiem dla uzupelnienia diety (pracuje w godz 9-18 i nie zawsze moge dobrze zjesc, czasami zabieram ze soba ryz i cycka z kurczaka, czasami zamowie chinczyka ale czesto konczy sie tez na bulkach słodkich bo mam piekarnie w tym samym budynku dlatego wolalbym to zastapic odżywka białkowa). Wazne jest to, że nie chce nic jesc przed MMA conajmniej 2h - wszystko sie przewala pozniej w żołądku i naprawde nie jest to fajne zatem wszelkie szejki podczas i przed treningiem odpadają. No i wracam pozno z treningu wiec ostatni posilek przed snem jest zaraz po nim i mam tendencję do tycia wiec ostroznie z propozycjami wegli i gainerow :)
Od razu wspomne ze kreatyna odpada tez bo łapią po niej okropne skurcze w trakcie MMA. Pomozcie Panowie.. jakie odzywki wspomoga mnie w tym aktywnym okresie..
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Co wybrać? BCAA czy aminokwasy? Przecież to to samo... Ja zakupiłbym BCAA + mix kreatyna z beta alaniną, poprawisz regenerację i wytrzymałość w jakimś stopniu, oczywiście jeśli dieta jest ok.

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 28
z tego co wiem to BCAA=aminokwasy ale aminokwasy to nie BCAA :)
mówiłem, że kreatyna odpada bo mam skurcze po niej ktore przeszkadzaja na treningach SW.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
jak nie aminokwasy to nie bcaa?:)
bialko
->aminy->eaa->bcaa->leucyna
w takiej kolejnosci na rynku mamy dostep do odzywek i supli proteinowych.
wiec aminy to bcaa/eaa/leucyna
bialko sklada sie z aminokwasow

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 28
ok ale BCAA to aminokwasy rozgalezione.. jezeli bylo by to to samo to nie byloby podzialu na te dwie rzeczy. Zatem moze przejdzmy do meritum? co wybrac w moim przypadku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
BCAA i kreatyna + ba, skurcze nie łapią Cię od kreatyny, zakup sobie jakiś kompleks witamin, zadbaj zdecydowanie o potas i magnez, może masz braki w diecie, nie dostarczasz wszystkiego co organizm potrzebuje?

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
archiee
ok ale BCAA to aminokwasy rozgalezione.. jezeli bylo by to to samo to nie byloby podzialu na te dwie rzeczy. Zatem moze przejdzmy do meritum? co wybrac w moim przypadku?



bo produkty typu amino w tabsach to naciagniecie faktow, tak naprawde to jest bialko w tabsach sprasowane, ot cala tajemnica

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 28
ok.. jakie BCAA byscie polecili i jak/kiedy je dawkowac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
https://sklep.sfd.pl/ActivLab_BCAA_Xtra-opis3491.html
wszystko zalezy teraz z dawkowanie od tego co pijesz/jesz po treningu?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 28
zapomnialem dodac, że preferuje w tabletkach.. głównie ze wzgledu na SW.. tak jak mowilem- przed tymi treningami nie jem juz nic przez 2h zeby sie w zoladku nie przewracalo.. po treningach jest juz noc wiec jem roznie ale zazwyczaj juz nieduzo. jesli chodzi o silke to po treningu zazwyczaj jem tradycyjny obiad ryze,makarony, miesa itp. nie trzymam sie jakos za specjalnie diety bo nie mam czasu ani ochoty na liczenie tych bzdur :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

silownia pod sztuki walki

Następny temat

Dieta do korekty

WHEY premium