SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

agnieszka_ redukcja

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1455

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 255
Witam wszystkich :)
Przychodzę po wsparcie, ponieważ sama sobie nie radzę.
Poniżej garść informacji, o których piszecie w regulaminie.

Wiek : 35
Waga : 74,6
Wzrost : 160
Obwód w biuście(1) : 106
Obwód pod biustem : 82
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 84
Obwód na wysokości pępka : 95
Obwód bioder (3): 106
Obwód uda w najszerszym miejscu: 64,5
Obwód łydki : 42
W którym miejscu najszybciej tyjesz : tyłek, biodra, uda (pewnie jestem gruszką)
W którym miejscu najszybciej chudniesz : talia
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) marsz z momentami truchtu 3/ 4 tyg. (przy obecnej aurze tylko marsz)
Co lubisz jeść na śniadanie: jaglana + suszone owoce
Co lubisz jeść na obiad : kocham makarony, poza tym : pęczak, jęczmienna, soczewica (+ warzywa), zupy
Co jako przekąskę : migdały, orzechy włoskie
Co jako deser : czekolada, w ostateczności coś innego czekoladowego
Ograniczenia żywieniowe : wegan (domowo, jeśli kupne to najczęściej „z braku laku” wege)
Stan zdrowia: dobry (wyłączając bolący kręgosłup)
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej : 1. Trening dla początkujących aerobowy w formie obwodowej (z piłką, spróbowałam i ogarniam), 2. znalazłam siłownię, gdzie nie muszę mieć rocznego zobowiązania, ale od razu zaznaczam, że tam będą tylko zajęcia (pilates, zdrowy kręgosłup) oraz bieżnia (chciałabym zacząć w końcu biegać, a nie tylko maszerować) – jeszcze nie mam planu jak oba powyższe punkty połączyć/ stosować wymiennie. Czas 3/ 4 razy w tygodniu.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : MŻ w zakresie czekolady

Żywienie:
Od ponad pół roku uczę się jeść prawidłowo wegan. Jeszcze błądzę (zwłaszcza w kwestii właściwego łączenia). Przeszłam w większości na produkty pełnoziarniste (z razowymi jeszcze ciężko), wprowadziłam kasze, póki co za mało różnorodności w strączkach (niemal tylko soczewice i ciecierzyca). Z nabiału zdarza się tylko ser w pizzy, ogólnie to nie przepadam za nabiałem (z roślinnego jestem na etapie próbowania mleka migdałowego, ryżowego, orzechowego). Nie jadam soi, tofu. Staram się korzystać z lokalnych i sezonowych produktów.
Najprawdopodobniej za mało i/ lub niewłaściwie jem normalne rzeczy, stąd rzuty na czekoladę (tym bardziej, że kupne rzeczy są słabo dostępne „od ręki”).

Zdrowie:
Ogólnie ok, wyniki w normie, oddaję krew (hdk).
Jedyne co, od kiedy przytyłam (jeszcze ok. 1,5-2 lata temu nie przekraczałam 59 kg), często boli mnie kręgosłup. Sprawdzałam rtg i u neurochirurga + rehab., na razie nie ma dramatu (spłycenie lordozy lędźwiowej i coś tam delikatnie przy dyskach na poziomie L), natomiast wagę muszę zbić.
Praca siedząca.
W najbliższym czasie odrobaczenie (liczę, że to częściowo rozwiąże problem parcia na słodycze).
Przez ostatni miesiąc bolą mnie podudzia (możliwe, że to kwestia zimowego obuwia ; ewent. za mało soli ? gotuję bez).

Cel:
Redukcja wagi (odciążenie kręgosłupa i powrót do moich zagubionych kobiecych kształtów).

Poniżej zdjęcia i zrzut miski (siemię, słonecznik i pestki z dynii są mielone w młynku i dorzucane do potraw, wieczorem głównie gęste zupy).

Będę wdzięczna za wskazówki :)







1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli chcesz bawić się w weganizm, a chcesz cieszyć się zdrowym sercem i mózgowowi, to naucz się rozpoznawać wartość tłuszczy roślinnych i ze wszystkich sił unikać tych o dużej zawartości o-6.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 255
Zrzut przykładowych misek.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Białka co najmniej 100g, ww max 140. Ale jeżeli nie planujesz włączyć chociażby jajek do tej diety, to kiepsko to widzę.



Zmieniony przez - Ruda_29 w dniu 2014-02-03 07:12:37

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 255
Ruda.
Dziekuje za info.
Kiepsko w sensie brakow jakichs skladnikow, czy ze bedzie trudno dobic z bialkiem ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 255
Zwiększenie białka to faktycznie gehenna.
Na razie udało mi sie zbić węgle o 100.
Przeszukuję i porównuję dziennik, żeby uzyskać więcej.
Na razie dwa przykłady (chyba śniadanie będzie do zmiany ze słodkiego na słone i konieczne będzie znaczne zmniejszenie makaronów itp., spada też znacznie kaloryczność).
Przykłady na tym samym dniu, ponieważ w dd nie mam do wyboru "nowy wpis".




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
To jeszcze białko pobij bo bardzo źle to wygląda.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 255
A czy dałoby się - zamiast pojedynczych posiłków - tzw. jednogarnkowce ?
Wrzucam przykład.
Migdały jako przekąski, jem je z reguły w drodze do i z pracy.
Nasiona zmielone.
Cała reszta ugotowana i podzielona na 3-4 posiłki w ciągu dnia.
Nadal brakuje białka, a za dużo jest węgli.
W zasadzie to same produkty białkowe rozjeżdżają mi limit 140 WW, ale nie mogę usunąć tej i tak już małej ilości kaszy.
W gotowaniu byłoby to cudowne wręcz ułatwienie, a zbilansowanie w ramach dni/ tygodnia i tak by było (mniej więcej) ?

Aha, i czy przy powyższym żywieniu nie będzie problemu z nerkami ?
Dotychczas nie jadałam takich ilości strączków, natomiast kilka lat temu miałam problemy (kolki, zablokowanie i czyszczenie, od tamtego czasu jest ok i wyniki też ok).

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
JustBlackBerry Instruktor CrossFit
Ekspert
Szacuny 402 Napisanych postów 8425 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 142732
A dieta wegańska to ideologicznie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 255
Tak, dlatego męczę dalej dzienniczek.
Liczę, że jednak uda się dojść do konsensusu :)
Sprawdzałam kilka osób wege, ale raczej cieżko się będzie wzorować (jaja, nabiał).
A z tego co patrzyłam pod kątem wegan, to były raczej falstarty, niż starty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Jakie miałas problemy z nerkami?
Jakie oczyszczanie?

Ideologia ideologią, ale nie widzę tego, że uda Ci się powalczyć o jędrne ciało (już nie mówię o aspektach zdrowotnych), przy diecie wegańskiej.
Ale to jest oczywiście Twój wybór.

Dania gotuj sobie jakie chcesz, nei ma to znaczenia, czy jedno czy też pięciogarnkowce spreparujesz.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 255
Piasek i zablokowanie moczowodu. Mialam czyszczenie w zabiegu i włożoną tzw. eske na kilka tygodni.
IMO, załatwiłam się raczej z niedbałości w ubiorze (okres jesienno-zimowy, dużo przebywania na zewnątrz przy niewłaściwym ubiorze).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Silownia raz w tygodniu

Następny temat

Problem

WHEY premium