SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

aeroby bez siłowni a dieta

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3031

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1322
Witajcie. Chciałabym zapytać czym różnić się będzie dieta dla kobiety, której na aktywność fizyczną składa się taniec, rower (rowniez stacjonarny) oraz bieganie, od tej którą polecacie ludziom trenującym również siłowo?

Zazwyczaj poświecam na wyzej wymienione sporty od 1h do 2h dziennie. + 1 dzien w tyg wolny.
Przewaznie jest to połtorej godziny - czesto łącze te dyscypliny i łącznie tak wychodzi (biegam narazie 40min, moze bedzie wiecej - wtedy tancze jako rozgrzewka przed biegiem) itd.

Moj przykladowy dzien:

Ś: platki owsiane 55g + mleko 0,5% 300ml + owoc lub rodzynki-10g

IIŚ: jajecznica z 3 jajek + warzywa

Ob: zupa krupnik (warzywa+kasza+duuuzo kurczaka) - duzy talerz, bardzo syte i odzywcze mysle..

Podw: 1.jeśli jestem po wysiłku fiz. to jakis owoc
A jesli nie po wysilku to np jogurt natur. z orzechami) Tu różnie jest

Kol: makrela wędzona + warzywa

IIKol (jesli jestem glodna): twarog chudy lub jogurt nat. lub kefir - szklanka.


I tak - zdaje sobie sprawe ze pewnie nie w kazdym posilku mam bialko czy tluszcze w odpowiednych proporcjach, ale czy osoba ktora nie cwiczy silowo tez tak duzo potrzebuje?

I drugie pytanie - czy jesli biegam po kolacji, wracam ok 21.30, to powinnam po tym bieganiu cos zjesc? Czy to nie jest konieczne w moim wypadku?
I jesli mam cos zjesc (albo chce bo czuje glod) po tym bieganiu to co? - moze byc jogurt/kefir/twarog?

Dodam ze mam 23 lata, 170cm i waze ok 65 kg. Chce jeszcze kilka kg zrzucic ale bez pospiechu.

Z gory dziekuje za odp :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1139 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8505
Chciałabym zapytać czym różnić się będzie dieta dla kobiety, której na aktywność fizyczną składa się taniec, rower (rowniez stacjonarny) oraz bieganie , od tej którą polecacie ludziom trenującym również siłowo?
W zasadzie dieta różnić się nie będzie. Różnice będą głównie w efektach.

Co do diety - wylicz zapotrzebowanie, podziel to między B-T-W.
Albo apisuj wszystko co jadasz jednego dnia, sprawdź ile to ma kcal i B-T-W, a wtedy zrozumiesz jak dalekie jest od Twojego zapotrzebowania zapewne.

Dodaj zdrowe źródło białka w śniadaniu (jaja). I oczywiście tłuszczy. Mleka byłoby lepiej nie dawać az tyle.

IIKol (jesli jestem glodna) - nie jeśli, ale zawsze. I dodaj źródło zdrowych tłuszczy tutaj też.

czy jesli biegam po kolacji, wracam ok 21.30, to powinnam po tym bieganiu cos zjesc?
Przed i po wysiłku są posiłki okołotreningowe. Nie ważne czy to ze wzgledu na porę nazwiesz niadanimi, obiadami czy kolacjami - być muszą.
I jesli mam cos zjesc (albo chce bo czuje glod) po tym bieganiu to co? - moze byc jogurt/kefir/twarog?
Nie/nie/nie - posiłek potreningowy ma swoje wymagania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1322
okej rozumiem. czyli te produkty zaszkodzily by po bieganiu zamiast przeniesc korzysc, tak?
ale co mozna innego (lekkiego) zjesc na noc prosto przed snem? :(( problem jest taki, ze nie potrafie jesc na noc, tak jestem przyzwyczajona i zle sie czuje jak zjem cos 'wiekszego' tak pozno. a taki jogurt jakos przechodzi. wiec co zrobic?

Moje zapotrzebowanie vitalmax oblicza na troche ponad 1500kcal. Pytanie czy przy takiej aktywnosci mam tyle wlasnie jesc, jesli chce sie redukowac? Bo napewno gdybym miala trening silowy musialabym jesc wiecej, ale przy takim?

Diete sobie oczywiscie poprawie, dodam co brakuje, ale chcialam sie najpierw poradzic Was jaką kalorycznosc sobie ustawic, aby chudnac przy takim wysilku jaki mam.
Obecnie jadam roznie, ale chyba nie mniej niz 1300kcal. w sumie to nie wiem, licze czasem na oko, bo np taka zupe to nie wiem jak policzyc, albo jak zrobie sałatke to tez nie wiem, niechce mi sie wazyc wszystkiego co tam wrzucam (a ma duzo skl)+ ile ma lyzka oliwy.. wiec roznie, ale nie glodze sie, sa dni kiedy robie przerwe i zjadam pizze na obiad z przyjaciolmi. Wtedy pewnie grubo ponad 1500 wychodzi. Chociaz staram sie nie czesto. Ale niechce popasc w jakas dietetyczna paranoje.

Zmieniony przez - lady_guest w dniu 2009-09-09 13:28:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Vital Max łże jak pies twoj BMR to ok 1500kcal. Nigdy nie schodz nizej 1400kcal to sie mści pozniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1606 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10034
vital max uogolnia. liczy ze wzoru waga x 24xwspolczynnik ruchu. nie birze pod uwage, ze np chlop 140kg z samym fatem ruszajac sie 6 razy w tygodniu pali inna ilosc energii niz mariusz pudzianowski powiedzmy wazacy tyle samo a majacy z deka inny sklad ciala
jest ok jesli chodzi o komponowanie posilkow i bardzo przydatny, ale jesli chodzi o kalorie bynajmniej to sluchaj pani wyzej z reszta zaraz i tak wpadnie morales i dopiero podsumuje vital maxa i jego kalorie pozdro

Zmieniony przez - WPC_fan w dniu 2009-09-09 15:04:42

Nie krępuj się z tym SOG'iem, no dalej!

http://www.sfd.pl/WPC_fan/Blog/Redukcja-t543349-s22.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1322
Dobrze czyli minimum 1400kcal, a jakie jest maximum przy takiej aktywnosci (zeby chudnac of coz)? :D

i kwestia tego posilku na noc po bieganiu..?
jak napisałam, jedyne co o tej porze przechodzi mi przez gardlo to np jogurt.. ale jesli to jest bardzo zle, to moze Obliques lub inny ktos mądry doradzicie cos lepszego? Poproszę..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
to zjedz jogurt, biegasz i nie musisz sobie wlosow z glowy wyrywac w temacie "potreningowego" Wlasciwie w ogole mozesz go ni emiec, jako takiego, zjedz owoc, twarozek tez bedzie dobrze (to jest oczywiscie moje zdanie, ale ja naleze do tych co nie daja sie zwariowac ).

Wiesz co, masz 170cm i jestes mloda, twoje zapotrzebowanie to pewnie ok 2000kcal dziennie jak biegasz, IMO od tego powinns zaczac, sporo bialka, sporo zieleniny, wegle zlozone. Ja zawsze stawiam zaleznie od typu budowy na rozklad BWT 40/40/20 POstaraj sie rozlozyc posilki tak by tluszcz dodawac (masz ok 3 lyzek dodanych) w posilki bez wegli, a wegle dawac z chudym miesem i wszedzie zielenina
POzniej bedziesz obserwowac efekty i dopasowywac kalrycznosc, ale schodz powoli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1322
sporo bialka, sporo zieleniny, wegle zlozone

tak tez robie

Generalnie pytam o te kalorycznosc, ponieważ prawda jest taka, że od kiedy zwiększyłam kalorycznośc swojej diety waga stoi. Moze to typowy chwilowy zastoj a moze nie? Ale ja nie chce jesc mniej (duzo mnie to forum nauczyło) i dlatego postanowiłam po prostu zwiększyć wysiłek (m.in. poprzez włączenie biegania) i ulepszac diete.

Co do diety to ucze sie coraz wiecej czytajac forum, i staram sie poprawiac swoje menu, jednak wciaz nie moge zrezygnowac z tego mleka w sniadaniu... :( bo na zimno z jogurtem to juz jakos inaczej..
wiec czasem robie omlet z owsianymi i czuje sie lepiej - chociaz tu tez czytalam cos ze wegle z owsianych + tluszcz z jajek to slabo na redukcje.. -> tylko palnac se w łeb

no Także baardzo dziekuje za rady. Oczywiscie jeśli ma ktos cos jeszcze do dodania w mojej sprawie to bardzo proszę - chętnie posłucham co warto zrobic/zmienić itd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1322
swoją drogą, może wiecie czy to prawda, ze na redukcji nie poleca sie omletow z owsianymi, poniewaz wegle z owsianych + tluszcz z jajek = kiepskie rozwiązanie na odchudzanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
W praktyce okazuje się że taki posiłek ma mnóstwo kalorii. A tego unikamy, jednak musimy brać pod uwagę więcej aspektów niż tylko nie łączenie tłuszczy z węglami. Ustaliłaś już sobie swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1322
tak ustaliłam i sie go trzymam.

a mnostwo kalorii?? nie, bez przesady, w mojej wersji: 2 jajka + 50g platkow + pare rodzynek, wychodzi mniej niz 400kcal.
zaznaczam, ze nie jadam tego codziennie. i wtedy jem mniej w innym posilku tak ze mieszcze sie w bilansie.
Tylko pytam z ciekawosci czy powinnam unikac bo cos sie moze 'blokowac' z odchudzaniem wtedy..?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

130kg, 30-40kg do redukcji

Następny temat

Redukcja do 85kg

WHEY premium