SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

a co dla dojrzałych

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 200
zarejestrowałam się na tym forum bo można tu znaleźć sporo ciekawych informacji. Trenuję 3 x w tygodniu 1, 5 h SW, poza tym rower itp.
Spadek wagi nie jest juz taki szybki . Znacznie polepszyłam swoją sprawność ale te kilogramy ...
Stosowałam Montignac ale potrzebuję węglowodanów :( Bez
Co jeszcze ? No mam sporo pow.35 r.ż , niedoczynność tarczycy, dzieci i mało aktywną pracę
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
No tak jest ze kobiety unikaja silownie- coz... przesady sie twardo trzymaja

Nie mozesz byc glodna, trzeba diete trzymac tak by dostarczyc odpowiednich skladnikow i kalorii. Masz chudnac a nie sie glodzic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Podaj jakieś wymiary, wypełnij ankiete
Trenując SW zawsze potrzebujesz weglowodonaow bez sensu sa diety pozbawiające jednego składnika odżywczego.
"dojrzały" - "Niedojrzały" potrzebuje tego samego, moze w innych ilosciach ale to kosmetyczna roznica
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 200
hmm próbowałam wypełnić ankietę ale ciągle wyskakiwał błąd
więc
wzrost 162
waga 59 kg
w klatce 100
w pasie 77
ramię -32
udo 51
nie mam pojęcia ile mam tkanki tłuszczowej
ilość treningów 3x 1,5 H w tygodniu plus 2x po godzinie rower ale raczej rekreacyjnie
niedoczynność tarczycy - leczona, z dolegliwości - stawy ale tu p/ ból załatwiają sprawę
Co jem - przykładowy jadłospis
owsianka, jogurt naturalny , miód I śniadanie
zwykle jakiś owoc ( unikam bananów, brzoskiwń, winogron) II śniadanie
obiad - mięso i warzywa , mięso duszone lub gotowane do wyboru ryż ciemny, kasza gryczana ale zwykle jej nie jem
jajko z sałatą , sos vinegret, ciemny chleb z masłem , baiły ser, pomidory
po treningu zjadłabym konia - zapijam to wodą ( fuj )
mięśni mi przybywa ale waga stoi
oczywiście mam swoje grzeszki - np ciasto domowe w weekendy,
mówiąc o wieku mam na myśli, ze prowadzę dom i w weekendy bardzo trudno utrzymać dietę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Skad wiesz ze miesni ci przybywa?
Jaki jest to trening twoj jak to wyglada ogolnie

Generalnie, jak myslisz, ile kalorii spozywasz w tym jadlospisie?
Odchudzalas sie kiedys juz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 200
skąd wiem - to widać.
Co do liczenia kalorii - nie liczę. Kiedyś się odchudzałam z 20 lat temu. z 68 na 48 kg, wtedy też głównie ćwiczyłam, dieta wtedy to było ok 1500 kcal
Po dzieciach zostało mi sporo fałdek na brzuchu - ha, tu mięsni nie widać. Widać na udach, na ramionach i na plecach ( podobno )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 200
a tak w ogóle to dziś kończę 43 lata i dlatego chciałbym coś dla siebie zrobić ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
a wcale nie widac tak od razu, i wcale nie przybywaja sobie tak ot, Generalnie w wiekszosci wypadkow to tylko wrazenie Ja cwicze z ciezarami i mi nic nie przybywa tzn moze i chwilowo ale w naszym wieku szybciej sie miesni traci niz ich przybywa.
O wszytskiego najlepszego, Jak tam po drugiej stronie bo ja w przyszlym roku przekrocze te granice

20 lat temu to wszytsko bylo inaczej teraz jest inaczej, jak sie nie liczy to sie je za malo najczesciej jak sie chce odchudzac, zreszta ty do swojej sylwetki jesz za duzo weglowodanow za malo bialka.
czas zaczac liczyc.

Ciekawa jestem twojego wygladu bo mi sie jawisz jako kulka po prostu, jak przy 32cm w bicu widac ci miesnie na ramionach to masz ich tyle ile kulturystki, ja jednak obstawiam ze wiekszosc to tluszcz. Zwlaszcza ze przy swoim wzroscie wazylas 48kg co nei swiadczy o wielkim umiesnieniu. Za to nogi masz szczuple
Masz mozliwosc zmierzenia grubosci faldy skory z tluszczem na tricu?
Czy procz tarczycy nie masz klopotow z insulina?

Jak pozmieniamy diete i policzymy bedziesz potrafila sie tego trzymac, no wiesz liczenia, jedzenia o podobnych porach...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 200
dziękuję. Trochę wyglądam jak wydłużona kulka ;) po drugiej stronie - no inaczej.Spokojniej, wiele rzeczy mnie już nie rusza
te mięśnie może rzeczywiście widaó i tyle.
Nie nie mam niestety możliwości zmierzenia.Załóżmy że jestem małą tłustą kulką. Sam fakt ćwiczenia jest dla mnie ważny, nie lubię biegać ( bolą mnie kolana ), myślałam o dołożeniu 2 treningów z KM ale tam wszsycy tacy szczupli :(. Myślę,że dałabym radę. Jestem znacznie sprawniejsza fizycznie niż 2 lata temu. co do progu insulinowego - nie robiłam badań, od czasu do czasu robię krzywą cukrową z racji wieku - jest ok. A nie dałoby się tak bez liczenia tych kalorii ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
watpie, niestety w pewnym momnecie liczenie staje sie nieodzowne, jednak po paru tygodniach mirke ma sie w oczach
A tak w ogole bala cie kolana od biegu a od SW nie? toz to sport najbardziej obciazajacy stawy, przy biegu sprawe rozwiazuja dobre buty i odpowiendia technika
A na silownie moglabys pojsc? To dopiero odpowiedni impuls metaboliczny
Przydaje sie kobietom w ogole a w naszym wieku w szczegolnosci

Twoje zapotrzebowanie to powiedzmy 1800kcal uwzględniając ze to co cwiczysz jest odpowiednio intensywne. Na razie zaczęłabym od tego przez pierwszy tydzien z podziałem 150g białka i węglowodanów i ok 60g tluszczu (to przy zalozeniu ze jesz chude zrodla bialka daje jeszcze ok 3 lyzek dodanych zdrowych tluszczy typu oliwa, avokado, orzechy)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 200
no może buty - jeśii chodzi o stawy. Nie mówię, ze po SW mnie nie bolą ale to załatwia 1 tabletka Nurofenu. Zresztą jak się nie ruszałam bolały od braku ruchu ;). Ja nie lubię takiego monotonnego wysiłku - dlatego SW. Poza tym walka ( wstyd się przyznać ) daje mi taki rzut adrenaliny, uwielbiam to ,W ciagu treningu jest wiele różnych elementów ruchu, nie tylko bieg ( nuuuuda). Siłownie mam niedaleko - same wielkie chłopy tam chodzą. Pewnie byłabym jedyna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
I dobrze, wielkie chlopay znaja technike, a co tam jedyna... ktos musi byc pierwszy jak tak bys wygodpodarowa 2 x w tyg godzinke na silownie to i by sie do sportow walki przydalo.
Uuu w ciagu najblizszych powiedzmy 3 miesiecy nie poznalabys woej sily i wyrtzmalosci, a z tymi srodkami przeciwbolowymi nie przesadzaj bo kurcze wyladujesz jak moja mama na stole operacyjnych z nowitkimi stawami Nie no <joke> ale wiadomo sygnalow bolowych lekcewarzyc nei wolno, a silownia tez ci dobrze na stawy zrobi, wzmocnisz je i popracujesz stabilnie
Dobre uzupenienie kazdego sportu. Co do biegow to sie da ominac ja tez nie lubie dlugo biegac, w kocu bylam spronterem wiec ten styl mi najabardziej odpowiada - krotko i tresciwie.

w drugim sniadaniu musi pojawic sie zrodlo bialka, jakies jajko czy cos w ten desen, bananow nie musisz unikac, winogorn owszem moze i lepiej tak, zreszta jeden owoc dziennie nie jest tragedia, nie wiem ile miodu wstawiasz do sniadania ale lyzeczka to ujdzie. PO treningu msisz jesc koniecznie i wiecej posilkow ci potrzeba, 3 to za malo by dostarczyc w czasie cwiczen dobra porcje energii
te wartosci rozloz na 6 mniejszych posilkow, zakladajac dni treningowe i nietreningowe, gdzie obnizysz ilosc ww o 25g
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co robić dalej - oto jest pytanie

Następny temat

Dieta na Masę, do sprawdzenia przez speca !

WHEY premium