SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"patyczaki" są groźne w stójce?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5770

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 331 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1751
"Patyczaki" najczęściej ( wg moich obserwacji ) realizują taktykę cofania się w walce aby utrzymać dystans i używać rąk i nóg gdy krótsi zawodnicy nie sięgają.
Mysle że mniejszy musi napierać ( dążyć do skracania dystansu )w walce uderzanej.Jeżeli zaś skrócą to nie pozwolić przeciwnikowi " odejść ". To prowokuje z kolei sytuacje mogące skończyć się parterem.

Ale wszystko zależy od człowieka więc są to uwagi natury ogólnej które nie łatwo odnieść do konkretnego przypadku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 377
Ja jak się bije to nigdy nie uderzam pierwszy. Chociaż powinienem. Zawsze czekam na cios przeciwnika i kontruje go. Pewnie dlatego tak robię gdyż uważam że bicie się (bo to nie walka) to ostateczne rozwiązanie. I zawsze znajduje się w lepszej sytuacji bo on mnie zaatakował a ja się broniłem. Mówię tu o formalnie lepszej pozyci.

Sam jestem takim "patyczakiem" ponieważ waże 60 kg a mam 176 cm wzrostu. Ale ja od dziecka ćwiczę i od kilku lat trenuje boks. Można powiedzieć że jestem silniejszy od większości ważących nawet po 80 kg. No chyba że sami ćwiczą na siłce. Sprawdzałem to nie raz na siłowni (człowiek który nie ćwiczy przeważnie nie potrafi podnieś swojej wagi ja podnoszę 82 kg na klatę a więcej nie sprawdzałem) oczywiście nie tylko na klatę ćwiczę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 221 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4953
kicius_kit dobrze mowi no ja np. mam 182 cm wzrostu i waze obecnie 66 kg, a na klate niedawno jak chodzilem na silke wyciskalem 85 max, a ostatnia seryjke jak cwiczylem normalnie to robilem 70 kg 6 powtorzen chodzilem na boks, ale niestety krotko ;/ tylko np. trener mi dawal do pary najwyzszego kolesia w grupie - ponad 190 cm i wazyl ponad 80 kg, a musial mnie poprosic o przerwe, bo mowil, ze zaraz mu krew z nosa poleci poprostu unikalem ciosu jego dluga reka poprzez odchylenie sie do tylu i od razu kontrowalem lewym prostym na nos i probowalem poprawiac prawym ogolnie to nie mozesz podchodzic do tego tak, ze on jest w lepszej sytuacji. W tym wypadku jego wzrost nic nie znaczy(obaj nic nie trenujecie) zalezy od tego jak "umiecie sie bic" i od serca do walki np. w u mnie w klasie jest koles co ma 196 cm wzrostu i nie jest ani gruby ani chudy- taki normalny, a wiem, ze bym go zmiazdzyl w pyl bym narzucil swoj styl, szybko do niego podszedl, zablokowal/uniknal jego pierwsze wolne cepy, a nieumiejetnosc trzymania gardy, lub w ogole 0 gardy(widzialem go kiedys w akcji to nieciekawie to wygladalo) bym wykorzystal i samymi prostymi bym go zniszczyl, lub ewentualnie ladnie se go ustawil lewym prostym i bym wjechal z prawym sierpem na szczene. Wszystko zalezy co by sie dzialo podczas walki nie ma co obmyslac taktyk, tylko trzeba myslec walczac. Jak bylem gowniarzem(7 lat) chodzilem na karate i pamietam jak trener mowil, ze najwazniejsze jest MYSLEC podczas walki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 377
Z tym myśleniem to nie wiem. Czy ty się zastanawiasz jaki cios będzie następny? Chyba nie poprostu jak widzisz lukę to atakujesz. Tu już działa instynkt i umiejętności które dopracowałeś do perfekcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 221 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4953
Kicius_kit tylko o to chodzi, ze on nie dopracowal a trenujac to normalne, ze tak jakos odruchowo wszystko wychodzi pamietam ile razy moglem uderzac tylko lewym prostym, a juz prawy prosty lecial i zatrzymywalem przed twarza partnera na treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 377
Ja nie pamiętam ile razy miałem takie sparingi na lewą, prawa nigdy mi nie poszła za lewym, ale nie raz mało co nie dostałem prawym bo niektórzy się zapomianją, lub specjalnie to robią :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 377


Oto ja. Wtedy akurat nie ćwiczyłem, asekurowałem kumpla. Jestem bez koszulki bo ćwiczymy pustakami i nie chciałem żeby się zakużyła. Po siłce lepiej wyglądam ;)

Patyczaki potrafią być niebezpieczne i silne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1339 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 24537
Ej, i tych 90kg rozkładasz tak?
Bez obrazy, ale wydaje mi się, że jakby porządnie dmuchnął ktoś to byś sie przewrócił.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 377
A ty myślisz że ci po 90 kg to same kafary który nie potrafią się podrapać po jajach. Dużo z nich to masy mięśniowej mają jakieś 85,80 kg. Boks jest także wspaniałym sposobem na schudnięcie. Gdy przyjmowałem mocnego lewego na podwujną gardę to czasami czułem te ciosy przez rękawice to samo z prawym. Ale nogi dużo amortyzowały te uderzenia ponieważ nie stoje jak słup soli na sparingu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 301 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2091
ja waże 67 i mam 174 cm albo 175 chcaiłem się ciebie kicus spytac czy coś potrafisz nogami bo dla boksera nogi to czarna magia
Według mnie karatecy lub TKD WTF gdyby trenowali boks mogliby pokonać boxera nawet dobrego jak doda się nogi..Nigdy nie lubiałem klasycznego boks a jeszcz jedno dużo osub pisze że kopnięcia obrotowe sąnie skuteczne ja sięz tym nie zgadzam muj kuzyn walczył na zawodach TKD i dostał niewiem jak sięto nazywa 360 w powietrzu z pięty i miał potem wstrząś muzgu a koleś nogami wymiate naprawde super tylko chwila nie uwagi.

Dominik

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy można wprasowywać motywy w/na karatege?

Następny temat

obrona 360

Wiecej