SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"energy" drinki !

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6927

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 193 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2268
Siemka. słyszałem ze jak za duzo tych napoi w stylu. tiger redbull sie bedzie piło to roz**erdala zołądek itp. czy to serio szkodzi w duzych ilosciach ??

=[][]====[][]= No pain, no gain

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 732 Wiek 33 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8051
ja tam tego prawie nie pije
na zawodach między walkami i w piątki bo nie mam kiedy sie drzemnąć a jakoś chce funkcjoinować ale w piątki to i tak zazwyczaj zastępuje kawą tylko że jest ona z automatu a automat nie zawsze w szkole jest na chodzie i zastanawiam sie czy nie zaiwestować w tabletki z kofeiną
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 6262 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25443
wszystko szkodzi w dużych ilosciach! a w tym jest masa konserwantów i cukrów, wiec jak chcesz pobudzenia to łyknij kawe parzoną albo kup kofe w tabsach, a płyny uzupełniaj wodą

życie jest za krótkie żeby byc małym



http://www.sfd.pl/Rola_tłuszczy_-_art_by_szoho-t185012.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 193 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2268
Ja tam nie wierze ze to cos pobudza albo na mnie to nei dizała xD

=[][]====[][]= No pain, no gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 4524 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33482
u mnie znowu fama poszla, ze redbull jest rakotworczy ile w tym prawdy nie wiem

Zmieniony przez - zaglebieSC w dniu 2008-08-22 10:11:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
podobno w nadmiernej ilosci rozwalają wątrobe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 548 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20725
we wszytkich energy drinkach zawartosc kofeiy jest nie wielka i bardzo slabo pobudzaja jesli wogole mozna cos odczuc takze nie warto je pic dodatkowo, ze takie napoje napakowane sa slodzikami, konserwantami itp. takze zdrowe nie sa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Najlepsze co moze byc to witaminki
Ja osobiscie wszystkie chemiczne "pobudzacze" sobie juz dawno darowalem. WIekszosc w tym chemii i tyle. Ewetualnie, mozna stosowac co jakis czas tabsa rozpuszczalnego w wodzie, z kofeina/tauryna/l-karnityna. Do nabycia w kazdym warzywnym. Nie szkodzi tak, a stezenie kofeiny jest rowne mniej wiecej filizance kawy.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 958 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7761
Puszka energy drinka zawiera tyle kofeiny co mniej więcej filiżanka kawy. W zależności od marki produktu zawierają od 4-61 kalori/100ml.
Pozatym są szkodliwe w dużych ilościach mogą prowadzić do problemów z krążeniem ponieważ krew staje sie "lepka"
a pamiętajmy że dobre krążenie to bardzo istotna sprawa

Jeśli ktoś pija dużo tego świństwa to przyczepie kawałek z jednego artykułu:
Na zakończenie znów pozwolę sobie wrócić do ekonomii. Red Bull to wydatek około 5 zł, Burn 6 zł, większość, naśladowców to koszt 3 zł – góra 4 zł. Przy średnim założeniu, że rocznie wypijamy 300 napojów, czyli średnio mniej niż jeden dziennie, łatwo wyliczyć iż wydajemy na to około 1200 zł rocznie, czyli 100 zł miesięcznie. Niby nie dużo, ale te same efekty możemy osiągnąć znacznie niższym kosztem, wystarczy po prostu w sklepie z odżywkami dla sportowców kupić sobie kofeinę w tabletkach oraz taurynę w kapsułkach. Takie rozwiązanie w przeliczeniu na ilość substancji aktywnych z jednego napoju to niecałe 0,50 zł!!!, czyli 8 razy mniej a to oznacza 87,50 zł oszczędności miesięcznie, czyli 1050 zł rocznie – a to już spora kasa, którą można przeznaczyć na coś zupełnie innego. Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?! J
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 546 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3691
W napojach energetycznych szkodliwe są głównie: aspartam i konserwanty. Oczywiście nadmiar kofeiny także szkodzi ( jak nadmiar wszystkiego). Jeśli pytasz oto, gdyż czujesz się przemęczony i zamierzasz pić większe ilości tego świństwa, polecam bezpłatny i lepszy substytut- 30-40sto minutową drzemkę (tylko nie przed samym treningiem). A jeśli masz chwilkę czasu to odsyłam do mojego arta odnośnie popołudniowych drzemek.

https://www.sfd.pl/Drzemka-_jej_zbawienne_działanie-t392587-s5.html

Ponadto polecam kobalamine, czyli popularną witaminkę B12.

Zmieniony przez - stachers w dniu 2008-08-22 11:42:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 118 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16808
Teź słyszałem że picie takich napojów w wiekszych ilościach jest szkodliwe,ale niemogę przestac pić tigera piję przynajmniej 3 dziennie a zdarza sie nawet 10.
Bardzo mi smakuje i niemogę sie mu oprzeć ale w końcu będę musiał sie ograniczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 958 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7761
nawet do 10 dziennie? Człowieku wiesz ile pieniędzy wyżucasz w błoto? przeczytaj to co napisałem w poprzednim poście ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta + suplementy

Następny temat

-Co z tym węglem panie Ryśku? :)

WHEY premium