SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uwaga czy są tu prawdziwi mężczyźni ?

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7553

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Silny jak tur! Orzegów - chowaj bark w panewkę. To nie bark ma być koło ucha, ale biceps

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@maccek-Tak na marginesie jak dla mnie kompletny bezsens...te wszystkie konkursy i pokazy siły dla osób ćwiczących sporty sylwetkowe.


Dla mnie prekursorem sportu sylwetkowego jest Vince Gironda. Człowiek który tłumaczył że trening kulturysty to nie może być trening ciężarowca czy siłacza.Zdaję się on pierwszy wprowadził takie pojęcia jak pompa mięśniowa czy robienie ćwiczeń głównie na definicję mięśnia składające się niekiedy 8 zestawów po osiem ćwiczeń na jeden obszar. Dla sylwetkowców lekturą numer jeden powinna być książki napisane przez Karla Coyne. Dla mnie prawdziwy autorytet w świecie sportów sylwetkowych dla osób trenujących bez dopingu.Na dole link gdzie można się zapoznać z jego książkami.

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.ironguru.com/&prev=search

Na tej stronie jest mnóstwo ciekawostek np takich że odżywek białkowych nie powinno się mieszać z mlekiem ,nie powinno się używać blenderu itp ciekawe sprawy a napewno wartościowe dla osób nastawionych na kształtowanie sylwetki.

@cortes -Zaciekawiłeś mnie, nigdy tego nie robiłem, spróbuje z ciekawości i jak się uda to wrzucę filmik.

Było by fajnie . Jesteś bardzo silny . Tylko uważaj rób to z głową by nie odnieść kontuzji. Osoby które są nastawione na wyciskanie na ławie mają "powiązane" barki mocno spięte . A przy wyciskaniu nad głowę ważny jest elastyczny bark dlatego ostrożnie .

@kuba_n-konkurs lekko bez sensu, na pewno nie rozwiąże Twojego dylematu .

Nie wiadomo może któryś z wyciskaczy leżąc zrobi szoł i będzie po ptokach. Tego nigdy się nie dowiemy póki nie zobaczymy.

@Panteon-W kwestii zasad - tylko jedna strona? Czy prawa + lewa bez przerw?

Zgodnie z zasadą wyciskasz tą najsilniejszą .

@ojan-orzegów - technika perfekcyjna (w moim pojęciu).
Od razu widać dużą praktykę! No i siła wypracowana od lat młodzieńczych!

Trochę się tam ćwiczyło. Ale jestem mało wszechstronny. Jak np biegałem na długie dystanse .Doszedłem nawet do 15-20 km 4-5 razy w tygodniu to byłem słaby jak dzidzia. Znowu jak robiłem tylko siłownie przez kilka lat to robił się taki słonik . Najlepsze połączenie to było siłownia 3 razy i krav maga 2 razy w tygodniu. Ale za bardzo wżarłem się w temat i były kontuzje a to łokieć a to kolana a to piszczele wiecznie obkopane tak że po 10 latach dałem sobie spokój.Potem były odważniki które są dla mnie za ostre i realizujesz dwa sprzeczne cele. Jednym celem jest zbudowanie siły atlety by wycisnąć jednorącz połowę ciężaru ciała i to nie w byle jakim wyciskaniu tylko żołnierskim a z drugiej strony wypracować serce i układ krążeniowo - oddechowy mistrza UFC do testu 200p rwania w 10 min . To nie dla mnie . Dlatego wróciłem do sztangi
i marszobiegów.

@MaGor-Silny jak tur! Orzegów - chowaj bark w panewkę. To nie bark ma być koło ucha, ale biceps

Dziękuje Macieju. Mam nadzieję że po załatwieniu ważnych spraw wrócisz do zabawy i umieścisz coś na tej stronie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
wszystko zależy jacy zawodnicy staną w szranki, jak wystartuje np taki Kondzio to raczej będzie pozamiatane

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@kuba_n-wszystko zależy jacy zawodnicy staną w szranki, jak wystartuje np taki Kondzio to raczej będzie pozamiatane.


Niech przychodzi. Dla niego mam kilka bomb neutronowych..No i zdaje się to wielki chłop a ja tylko 90kg ważę




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Masz chłopie pary w sobie jak dobra lokomotywa
Gratki

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
orzegów -widze ,że się do trenigów prykładałeś-oprócz siły potrzeba tu jeszcze dobrej ruchomości w stawach i techniki.

Na pocżątku historii naszego działu są tematy konkursowe właśnie z bent pressem :

https://www.sfd.pl/3_archaiczny_trening_u_prof_Attili_Bent_Press-t838058.html

Ciężar do zaliczenia tam był 1/4 masy ciała-ze względu naa moje obawy o kontuzje spowodowane nietrenowaniem w ten sposób.

Były tam i inne ćw dawniejszych atletów i konkursy na nie.-dla zainteresowanych-trzeba sie cofnąć na pierwsze strony naszego działu.


Co do podziału na kulturystów i sporty sylwetkowe-tu się nie zgadzam z tym , o czym piszecie.

Są to ogólnie sporty siłowe i koniec .

Co piszesz o metodach Girondy,pompowaniu itp-wszystko ok ale to jest tylko fragment okresu treningowego kulturystów-by zdobyć separację,gęstość mięśni i definicję.

Cykl treningowy całosezonowy składa się z ćwiczeń
- na siłę,i to naprawdę dużą siłę, trwa przeważnie ok 2 miesiące

- na masę -to też są ćw na naprawdę dużych ciężarach,gdzie wypracowana wcześniej siła jest nawet często jeszcze zwiększana
Są systemy na masę mięśni korzystające z trchę mniejszych ciężarów a większej ilości powtórzeń-np ten który recenzowałem SST (ale jak widac nikogo to jeszcze nie zainteresowało -trzeba poczekać parę lat :)

-na kształy mieśni i juz cyzelowanie szczegółów pod konkretne zawody wtedy są przydatne treningi z dużą ilością powtórzeń ,choc są tu też opinie sprzeczne,bo przy ujemnej diecie poleca się też duże ciężary i mało powtórzeń,by nie gubić masy mięśni-ale tak się gubi.



Czy kulturysta naturalny,czy nie -są te same zasady,jedynie farmakologia to bardzo przyspiesza i nie dopuszcza do utraty masy mięśni ale nawet ja zwiększa,mocno przebudowujac skład ciała.


Nie wspominam już tu o znaczeniu diety,bo ogólnie uważa się ,że to 70 % sukcesu a trening ok 30%
W sportach sylwetkowych jak zawalisz dietę niewiele się zrobi nawet na " bombie "

Przykłady sa na to bardzo liczne na każdej siłowni .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@Masti-Co do podziału na kulturystów i sporty sylwetkowe-tu się nie zgadzam z tym , o czym piszecie.

Są to ogólnie sporty siłowe i koniec


Masti mam nadzieję że światło na tę kwestię rzucą uczestnicy konkursu "Prehistoria Kulturystyki". Lubię takie ciekawostki.Bardzo trudne zadanie przed nimi toż to epicka powieść będzie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 463 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3077
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
Jednak jestem uparty jak wół... według mnie kulturystyka nie powinna być zaliczana do sportów siłowych. Chodzi mi o założony cel sportów siłowych i kulturystyki. Kulturysta oceniany jest za ogólnie wygląd mięśni a nie ile podnosi w czasie treningów, na zawodach nikt go nie pyta i nie ocenia pod względem używanego ciężaru tylko wyglądu. Natomiast na zawodach siłowych nikt nie daje punktów za sylwetkę... To, że używają tego samego sprzętu do osiągnięcia swoich celów to tylko wspólny mianownik, który występuje w wielu innych dziedzinach od siłowania na rękę przez hokej, piłkę nożną czy koszykówkę, rugby...ale to tylko środek do osiągnięcia zgoła zupełnie innych celów. Także nie mogę jakoś zaliczyć kulturystyki do sportów siłowych ponieważ inne sporty też należałoby w pewnym stopniu zaliczyć do tego rodzaju sportu bo ćwiczą z obciążeniem ...ale cel jest zupełnie inny.
Przepraszam autora za zaśmiecanie tematu.

P.S. z ciekawością będę śledził poczynania szanownych kolegów w w/w boju.
Powodzenia i pozdrawiam


Zmieniony przez - maceek w dniu 2016-01-07 07:50:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
O sile kulturystów w takim ćw nie pisałem.ale wystarczy obejrzeć filmy z treningmi.
Kulturysta klasyczny Hubert Kulczyński w okresie roztrenowania,wyciska na barki 40 kg hantlami w seriach po 10-12 powt.
Wiadomo ,w oparciu o skośną ławkę,jest to trochę łatwiej niz beż oparcia stojąc ale też jest inna sprawa wyciskać dwa cieżary czy jeden.

Z podobnymi +- cięzarami ćwiczy większość kulturystów.

Nie mieliby problemu wycinąc jedną ręką taki ciężar ale problemy byłyby może z takim ketlem-inny uchwyt inne wyważenie itp.

Ale kiedyś używałem do treningu barków żeliwnych 17,5 kg i 25kg,32 kg ketli-takie sprzęty kiedyś gdzieś w kącie starszych siłowni sobie cicho stały :)

Ale raz zostawiłem garaż otwarty,podjechałem do sklepu po coś i jacyć złomiarze mnie to wynieśli w kilka chwil :)

Problem był trochę większy przy dojściu z tymi 32 do pozycji początkowej wyciskania-hantlami robi się to łatwiej.

Orzegów-zapraszam w takim razie na ustawkę treningwą 24 stycznia i pokombinujemy na siłowni.

Tam mają hantle do 70 kg oraz unikalne trójkątne sztangielki z 3 uchwytami do chyba 40 kg.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs ,Natalijka : Prehistoria kulturystyki : kult siły i piękna w cywilizacjach

Następny temat

Kolejne podejście: _CORTES_ wyciska 170kg w 3 miesiące

WHEY premium