SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Totalny brak siły

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1691

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez krzykacz z działu Zdrowie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 33
Witam,

Mam problem z siłą. Trenuje (póki co zupełnie domowo) od połowy kwietnia wraz z bratem w domowych warunkach. Mamy ławeczkę, sztangi, hantle - takie podstawowe rzeczy. Od pewnego czasu (około miesiąca) nie mam w ogóle siły. To co jeszcze nie dawno było dla mnie bułką z masłem na rozgrzewkę, teraz jest dla mnie nie lada wysiłkiem.

Nigdy nie brałem żadnych odżywek, ani nic z tych rzeczy. Co do diety, to póki co jem to co mi przygotuje mama (17 lat) - staram się omijać jakieś słodycze itp, natomiast brat czasem gotuje coś stricte "treningowego" - kurczaka z ryżem.

Nie wiem co o tym już mam myśleć bo wręcz odechciało mi się prawie zupełnie ćwiczyć - mam wrażenie, że ten cały czas poszedł na zmarnowanie (3 dni w tygodniu przez 5 miesięcy). Proszę Was o pilną pomoc.

Pozdrawiam. (jeżeli nie dopisałem czegoś kluczowego proszę o przypomnienie mi)

Zapomniałem dopisać :
Wiek : 17
Waga : 69 kg.
Wzrost : 177 cm.

Zmieniony przez - Tsunik w dniu 2013-09-23 18:31:36
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 294 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2751
pewnie przetrenowanie, zle dobrane cwiczenia lub przez pol roku ten sam plan, myslisz ze moge miec racje?
napisz cos wiecej o swoich treningach
zrob sobie tydzien lub dwa lajtowych treningow, zmien rutyne




Zmieniony przez - duke of bugajewo w dniu 2013-09-23 22:12:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 33
Obecnie mam drugi plan (od około 3 tygodni) - planu nie układałem sam - układał mi go brat w oparciu o porady kolegi (który ma pojęcie o tym)

Wcześniej mniej więcej (nie pamiętam dokładnie) :

Wyciskanie płaskie/skośne (na zmianę) - 3 serie
Martwy ciąg - 3 serie
Wiosłowanie - 3 serie
Przysiady ze sztanga - 3 serie
Modlitewnik - 4 serie na każdą rękę
Uginanie ramion stojąc - 3 serie
sztanga nad głowa - 3 serie
ćwiczenie na nogi (nie wiem jak to się nazywa, ale jest to to, co jest zamontowane pod modlitewnikiem)

I tak było 3 razy w tygodniu - Wtorek, czwartek, sobota

Obecnie mam nowy plan taki (dokładnie) :

Poniedziałek :
płasko 12/10/8 (powtórzeń)
skos 10/8/6 (powtórzeń)
rozpiętki 3x15
wyciskanie wąsko 12/10/8
hantle nad głowa 12/10/8


Środa:
Martwy ciąg 12/10/8/6
Wiosłowanie 12/10/8/6
Uginanie ramion stojąc 12/10/8
Hantle 12/10/8

Piątek
Przysiady 12/10/8
To urządzenie pod modlitewnikiem 12/10/8
Podciąganie sztangi stojąc do klatki 12/10/8
Unoszenie barków 14/12/10


Przykładowo jeszcze niedawno podnosiłem na płaskiej ławeczce 15+15+8 = 38, obecnie mam z tym spore problemy - dziś miałem problem z 32, dlatego też postanowiłem napisać post tutaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Za mało osiągnąłeś na FBW, żeby się przerzucać na splita. Ty powinieneś się skupić na podstawach. MC, wiosła, WL, pompki na poręczach, podciąganie na drążku i wyciskanie żołnierskie, a nie jakieś uginania ramion stojąc.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
faktycznie wygląda na przetrenowanie.
Ile miałes przerwy między jednym a drugim planem?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Jak on się mógł przetrenować na takich ciężarach? Musiał chyba robić z 30 serii na klatkę. Układ nerwowy ma swoją wytrzymałość i mimo że dla jego mięśni to jest może jakiś wysiłek, ale 36kg na płaskiej? Moja siostra jak ją ćwiczyłem wyciskała 30kg. Niech wróci do FBW, zacznie porządnie jeść i pójdzie wszystko do przodu, moim zdaniem wszystko leży w technice i psychice.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
przetrenowac się można również na małych ciężarach. Mała ilośc snu, zła regeneracacja, spora częstootliwosc czy intensywnośc treningów i nawet te "damskie" cięzary mogą się okazać zbyt duże.
PS: A te 36 czy tam 38 to na stronę było czy całkowita waga(wraz z gryfem)? Bo jak całość to faktycznie troche dramat jest...

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2013-09-24 18:40:36

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 958
A może dostarcza za mało kalorii w porównaniu do wykonywanego wysiłku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 33
W takim razie, mógłbym prosić Was o powiedzenie mi dokładnie co z tym fantem zrobić - nie po to napisałem ten post, żeby usłyszeć ogólniki, oraz to jaka ze mnie ciota tylko żeby dokładnie wiedzieć co robić, a czego nie.

Zmieniony przez - Tsunik w dniu 2013-09-25 00:03:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Przecież napisałem "Niech wróci do FBW, zacznie porządnie jeść i pójdzie wszystko do przodu, moim zdaniem wszystko leży w technice i psychice."

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W podwieszonych masz mnostwo podpowiedzi
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[POMOC] Trening 3x w tygodniu na mase, Trening w domu.

Następny temat

Początkujący

WHEY premium