SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"Przywalić - odpuścić" - o ile odpuścić, proszę o poradę

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1235

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 680 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10203
Hej,

aktualnie robię sobie fbw, schematem 5 powt. 1 tydzień, 10 - 2 tydz. 15 powt - trzeci

chcę troszkę teraz poćwiczyć systemem przywalić odpuścić, przywalam w pon. i piątek , odpuszczam w środę. Pytanie moje jest następujące, na ile mam odpuścić, by to miało sens?
Przykładowo, jeśli np. zaczynam trening od wyciskań na klatkę i robię po 5 powt. w seriach z 100kg, to jak powinno to wyglądać w dzień, w który odpusczczam? Redukcja ciężaru o 50% czy więcej ? ten sam zakres powtórzeń, czy inny?

Pozdrawiam i dziękuję za poradę
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tzn o co ci chodzi nie rozumiem przywalic odpuścić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 680 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10203
jedna z starych metod treningowych...
jeden trening robisz ostry, następny lekki, i tak na zmiany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
aaa juz wiem o co chodzi

ale to chyba bardziej na split niz na fbw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...sam się zastanawiam czy aby nie skasowac tego tematu.

ze wszechogarniającego bowiem chaosu nic nie wynika....

nie mozna znależć żadnego punktu odniesienia, niczego za co maożna by sie uczepić i jakoś probowac Ci doradzić.

jesli nie poszerzysz tego wątku to niestety bedziemy bezradni i pomóc nie będzie można.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 680 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10203
Hej Apokalipsa,

ale jak mam go rozszerzyć :)

interesuje mnie kwestia lepszej regeneracji podczas okresu redukcji, gdzie mam zwiększony czas treningów ze względu na poranne aeroby jak i mniejszą kaloryczność diety. W przypadku mojego organizmu dobrze sprawdza się w takich okresach trening typu przywalić-odpuścić, kiedy cięższe treningi przeplatane są z lżejszymi. Więc czy ktoś, kto posiada większą wiedzę może mi powiedzieć jak powinien wyglądać trening w dni, które odpuszczam ? Ile zmniejszamy ciężar procentowo, i czy robimy tę samą liczbę powtórzeń, którą zakładamy na dany tydzień.

Nie wiem jak jaśniej to napisać Panowie :)

split, czy nie split lepszy na takiego typu trening to mnie juz tak nie obchodzi, trenuje wiele lat, lubie ten sport, i gdybym nie mieszał w treningach, to dawno bym się zanudził i go porzucił ;)

Zmieniony przez - Vanilaface w dniu 2010-06-11 13:05:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Brakuje konkretów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
raczej poszedłbym w taka strone, ze np. przez dwa ni w tyg. trenujesz najwieksze grupy- i to jest trening ciężki
a kolejne dwa grupy mniejsze- tutaj proponuje łaczyc w miniobwody.

jest to b. dobry, sprawdzony model.
np;
1a. klatka, plecy[najszersze]
w
2a. barki[częśc], ręce, łydki, brzuch
w
1b. nogi i plecy[mc i czworoboczne]
2b. barki[reszta], ręce, lydki, brzuch
w
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o radę.

Wiecej