SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"Pełny" brzuch

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2549

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 36108
Nie ma możliwości, żebyś zwiększył masę mięśniową przy takich treningach. Biegi i basen to mogą co najwyżej spalić mięśnie, natomiast trening z własnym ciężarem ciała może minimalnie zwiększyć mięśnie, potem organizm przyzwyczai się do obciążeń i nie będzie dostawał bodźców do wzmacniania mięśni. Robisz trening typowo wytrzymałościowy. Nawet przy najlepszej diecie nie spodziewałbym się rezultatów w postaci zwiększenia masy mięśniowej. Szybkość, dynamika, sprawność, kondycja - owszem.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1957
Nie mogłem edytować:

Mój przykładowy tydzień wygląda tak:
Poniedziałek
bieg spinty + trening z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała
Wtorek
wolne
Środa
rano bieg sprinty + trening z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, wieczorem basen
Czwartek
wolne
Piątek
rano trening z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, wieczorem basen
Sobota
Rano bieg 60min, wieczorem basen
Niedziela
Wolne

Wydawać mogłoby się, że dużo tego. Ale Bieg 60 minut, to w sumie trucht, tak na rozruszanie się tempo 5-6min/km, baseny to też raczej spokojnie powolutku żabką

Fryto, co do masy, to od 10 grudnia +3kg (ważyłem się rano, zaraz po przebudzeniu, odwiedzeniu "tronu króla"), dieta ma mi tylko pomóc dobić do tej wagi max 82kg, w sumie to 80kg mi starczy i utrzymywaniu jej tak żeby się nie zalewać czymś tam (tylko bez śmiechów), ale to nie wątek o tym :D Chwilowo jest taka forma treningów, bo odkładam fundusze na najpotrzebniejsze przyrządy... A jak mam wydać 100zł za zapisanie się na siłownię (jednorazowo) + 150zł co miesiąc na kartnet, to wolę częśc tej sumy wydać na jedzenie, a część odłożyć na własny sprzęt i w miarę czasu dokupować kolejne.

Dalej rozpatrujemy wątek z tym brzuchem, zobaczymy z tym błonnikiem i chwilowo obetnę kcal do trochę poniżej 3000kcal

Zmieniony przez - karolelblag w dniu 2013-01-04 23:40:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 415 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 15069
jesli te treningi sa lekkie to ustaw kalorycznosc na 2600-2700 kcal, bialko 1.2-1.5/kg, ww 200-250, reszta tluszcze i obserwuj wage/obwody
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 36108
Jeśli myślisz, że przytyłeś 3kg mięśni w 25 dni na tym treningu i na tej diecie, to od razu mówię, że nie masz racji. Myślę, że gdybyś zrobił 0,5-1kg mięśni to byłby ogromny sukces.

Waga nie jest zbyt dobrą miarą poziomu tkanki mięśniowej i tłuszczowej, bo dochodzi do tego poziom wody w organizmie, który spokojnie może wahać się o 2-3kg.

Poza tym, skoro mówisz, że te aeroby są bardzo niskiej intensywności to bardzo możliwe, że 3000kcal to było za dużo i przybyło Ci też tłuszczu, który niekoniecznie musisz widzieć gołym okiem.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1957
Fryto, fakt, źle się zrozumieliśmy... Mięśniowej na pewno nie, aż tyle, ale ogólnie masę ciała. Chociaż zapewne i ta druga rośnie, ale nie w takiej "ilości", zresztą dobre i to, bo zdecydowanie zdrowsze to niż siedzenie w domu, przed TV/komputerem i nic nie robienie.

Basen i bieg przez 60 minut faktycznie nie są intensywne, to tak dla przyjemności, na spokojnie. Ale jak już jest sprint i trening z wykorzystaniem masy własnego ciała, to już tak lekko nie jest, weź przez 30 minut pobiegaj sprinty na maksimum swoich możliwości, "trochę" nogi to odczuwają. Do tego dochodzą pompki, drążek, poręczę, jak jest to lina, ogólnie trochę kombinacji i też nie robię tego w kilku ruchach, a raczej do zmęczenia. Na drugi dzień, to zakwasy porządne.

Ale fakt, na pewno nie będzie to tak intensywne jak z ciężarami i na pewno czystej masy mięśniowej tak jak z ciężarami nie nabiorę. Ale na rozruch myślę, że starczy i do czasu, aż nie kupię sobie jakiegoś podstawowego sprzętu...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Duży brzuch ...

Następny temat

Redukcja do oceny.

nutlove nowy