SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

(L ) bziubzius /trening, rekompozycja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 51088

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
dziekuje Ci bardzo za ta rozpiske
mam kilka pytan
1. dlaczego nie moge jesc owocow? ( nie kwestionuje tego co mowisz, ale chcialabym wiedziec)
2. w weglowodanach nie wymienilas platkow owsianych, czy moge je jesc?
3. czy moge jesc rodzynki? czy to jak z owocami.
4. rozumiem, ze w takim razie musli bez cukru ( ale z rodzynkami) tez nie moge jesc?
5. czy musze smazyc na masle? nie ukrywam, ze to i brak owocow beda dla mnie najwiekszym problemem.
6. czy do warzyw w posilkach zawsze dodawac oliwe/inny tluszcz?
7. czy posilki okolotreningowe maja byc inne od pozostalych? ( czy ma byc w nich tluszcz?
8. rozumiem, ze z serka wiejskiego lepiej zrezygnowac, albo ograniczyc?
jesli chodzi o twarog, to postaram sie zalatwic sobie robiony, bo raczej sama robic nie bede. czy puki co sklepowy moge jesc? czy jesc lepiej chudy i dodawac oliwy? czy kupowac półtłusty?

chcialam jeszcze napisac, ze jadlam wczoraj i dzis wołowine :)
i wczoraj jeszcze zrazy zjadlam wieczorem, ale nie wiem czy byly wolowe czy wieprzowe.
jajka jem w calosci
a i jeszcze pytanie, czy moge po treningu pic odzywke bialkowa? jesli tak to pół porcji czy całą?

pozdrawiam i bardzo dziekuje jeszcze raz
nastepne zakupy bede robic pod katem tego co napisalas i zdam relacje jak jem.
puki co mam jeszcze lodowce wolowine, wedzona makrele i wedzonego łososia, jajka, serek wiejski i twaróg, wiec tak w połowie pasuje.
a ser żółty jako dodatek, tzn tak do plasterka? i nie za często?
szczerze mówiac od żółtego wole pleśniowe, czy moge czasem takiego zjeść, czy nie bardzo?
aha i jeszcze co z favitą? wywalic? czy feta w chodzi w gre?

przepraszam, ze tak duzo pytań, ale wole mieć pewnosc

pozdrawiam

aha i bylam dziś 45 min na siłowni i 45 min kardio.
na siłowni brzuch na piłce, na maszynie, wykroki i przysiady z hantlami, ćwiczenia na miesnie ud na maszynach, odgiecia na piłce na plecy, na maszynie na rece i cos z hantelkami.

dobra teraz juz koncze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
1. dlaczego nie moge jesc owocow? ( nie kwestionuje tego co mowisz, ale chcialabym wiedziec)
Bo to weglowoadny proste, ktore absolutnie do niczego nie sa ci potrzebne, dla ciebie lepiej niz cale jablko zjesc pol awokado
2. w weglowodanach nie wymienilas platkow owsianych, czy moge je jesc?
platki owsiane mozesz
3. czy moge jesc rodzynki? czy to jak z owocami.
to owoce nie jedz rodzynek
4. rozumiem, ze w takim razie musli bez cukru ( ale z rodzynkami) tez nie moge jesc?
nie, w sumie zamiast musli na śniadanie mozesz zjesc sobie dwa jajka na miekko z chlebem, albo placek z owsianka, jeżeli jestes bardzo spragniona tych owocow to sobie, w drodze wyjatku, do owsianki jabłko zetrzyj, ale zadnych rodzynek itd
5. czy musze smazyc na masle? nie ukrywam, ze to i brak owocow beda dla mnie najwiekszym problemem.
ja cie nie zmuszam do smazenia, tylko mowie ze jezeli cos podduszasz czy podsmazasz rob to na masle lub tluszczu zwierzecym, ale absolutnie nie musisz w ogole nic podsmazac
6. czy do warzyw w posilkach zawsze dodawac oliwe/inny tluszcz?
jak lubis zjesc na sucho... nie ma sprawy, generalnie dla ciebei tluszcz jest wazny teraz, nie masz co przesadzac ale spokojnie 40% twojego zapotrzebowania kalorycznego moga byc tluszcze, tylko musisz weglowodany ograniczyc
7. czy posilki okolotreningowe maja byc inne od pozostałych? ( czy ma byc w nich tluszcz?
zostaw temat "posiłków okolotreningowych zawodowcom, nie twoj problem, twoim problemem jest kompozycja posilkow i dostateczna ilosc kalorii i tluszczy, szczegolnie tych z ryb oraz zwierzecych
8. rozumiem, ze z serka wiejskiego lepiej zrezygnowac, albo ograniczyc?
jesli chodzi o twarog, to postaram sie zalatwic sobie robiony, bo raczej sama robic nie bede. czy puki co sklepowy moge jesc? czy jesc lepiej chudy i dodawac oliwy? czy kupowac półtłusty?

Serek pleśniowy tez może byc Generalnie nie powiem nic odkrywczego jak zaznaczę ze cokolwiek nie jesz dobrze by bylo to cos czego pochodzenie znasz, owszem teraz jest trudno ale jak masz możliwość kupowania mięsa od rolnika co choduje sobie krowy na pastwisku bierz w ciemno - wszystko co ma mięso, wnętrzności , to samo dotyczy mleka - ktore najlepiej bys pila prosto od krowy, tak samo by ser byl robiony z niepasteryzowanego mleka oraz jajek. Ryby dzikie nie hodowane. Czym bliżej natury czym mniej przerobione tym lepiej dla zdrowia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
wczorajsza micha nie byla idealna, ale mam nadzieje, ze zmierzajaca w dobrym kierunku, a bylo tak:

7.00 sniadanie
lyzeczka tranku
kromka chleba razowego z lyzeczka oliwy
lyzeczka twarozku domowego, jajko, warzywa
garstka platkow zdowy blonnik, 2 orzechy wloskie, lyzka jogurtu, lyzka wiesniaka, lyzka twarogu

9.30
jablko (postaram sie t ograniczyc, na poczatek do 2 razy w tygodniu)
inka z dodatkiem mleka
2 orzechy wloskie

11.30
salatka z makrela wedzona, lyzka oliwy

1430
3 lyzki platkow owsianych z odrobina mleka
2 orzechy brazylijskie
czubata lyzka pestek dyni
orzech wloski
jajko
pomidor

16.00
kostka gorzkiej czekolady ... musze ograniczyc do 2 razy w tygodniu, nie wiecej

18.30
wolowina na parze 100g
brukselka, cukinia
lyzeka oliwy
lyzka wiesniaka, lyzka twarozku domowego
1 orzech brazylijski

20.00
niestety podjadlam jak robilam jedzenie na dzis :/
plaster sera zoltego, lyzka twarogu


czy poza tym cowiem , ze bylo zle, to jest dobrze, lepiej..?
czy nie bardzo nadal?

niestety nie cwiczylam, bo bylam niewyspana i padlam
dzis ide cwiczyc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
witam,
wczorajszy dzien

sniadanie 7.00
tran, oliwa
dwa kawalki chleba razowego na zakwasie bio
pomidor, ogorek
lyzka twarozku domowego, plaster lososia wedzonego, lyzka favity, 1/4 plasterka sera
2 orzechy

II 10 00
warzywa, mareka, oliwa
inka z dod mleka

III 1300
jogurt nat maly plus orzechy

IV 16.00 warzywa, wolowina, 1/3 woreczka kaszy gryczanej

po 18.00 przed wyjsciem na silownie lyzka wiesniaka, 0.5 malego kawalka chleba

cwiczenia
20 min cardio
50 min silownia
brzuszki proste, skosne, boczne na pilce
brzuszki na maszynie 3 serie
wykroki, przysiady z hantlami po 3 serie
cwiczenie na rece na 2 maszynach, na obu po 3 serie
cwiczenia na nogi na 2 maszynach, na obu 3 serie
wznosy -lezac na siemi z nogami na pilce
wymachy nogami w podporze na lokciach
odgiecia n apilce na grzbiet, 2 razy po 15 bez hantelek, 1 raz 15 z hantelkami

cardio 20 min

20.30
odzywka bialkowa na wodzie

prosze o korekte

obliques jesli znajdziesz czas to prosze napisz jak mam cwiczyc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
A nie masz zadnego planu od trenera na silowni?
A ile tak cwiczysz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
cwicze tak okolo 1 miesiac moze troche dluzej
nie zawsze identycznie, zmieniam troche cwiczenia, czasem robie wiecej z pilka i na macie, czasem na maszynach, staram sie wlaczas cwiczenia z hantlami. Niestety nie potrafie wszystkim odpowiednio wykonywac, tak samo z maszynami. czasem mnie na silowni ktos poprawi, albo podejrze w necie.

trenera ogolnodostepnego nie ma.
widzialam karte ze mozna wykupic za 50 zl trening z trenerem

cwiczylam wczesniej juz okolo 4 miesiace, ale potem mialam 3 miesace przerwy
przez jakis miesac robilam trening z pilka, przed ta przerwa cala. jesli sie nie myle byl to twojego autorstwa, znalazlam go kiedys na sfd i wykonywalam okolo 1 miesiaca, przestalam bo mialam przerwe.

jak wyglada moja micha?

aha i pytanie, ile gram powinnam miec tluszczu mniej wiece dziennie? bo cos mis ie wydaje ze ostatnio mam za duzo nawet.
Poza tym z tego co na szybko policzylam z jednego dnia, okazuje sie ze jest za malo bialka..... mimo tego ze zjadlam w ciagu dnia 2 jajka, porce misa, 1/4 makreli, 100 g twarogu.... mozliwe to czy cos zle rozumiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
co to 2 jajka, raptem 14g bialka czy cos takiego
1/4 makreli to tez porcja jaka moja 8 letnia corka zjada, ty powinnas ala makrele zjesc
mieso - sobie wyobrazam co za orcja, to powinno byc minimum 150g surowego miecha liczac
twarog 150g bedzie lepiej, jak do tego dasz sobie jeszcze odzywke bialkowa to wyrobisz dzienne bialko

No tak z treningiem to i tak najlepiej bys wystartowala z treningiem Michaila, masz tam maszyny i caly plan konkretny. Jak sie wkrecisz tak za 4-6 tygodni wtedy wykupisz trening z trenerem a ja ci napisze jakie cwiczenia ma z Toba przecwiczyc i przejdzisz na wolne ciezary
Teraz musisz nauczyc sie bezpiecznie (niestety bez trenera to trzeba uwazac) jak cwiczyc z obciazeniem- oddech, przyzywczaic miesnie i stawy do pracy, nauczyc sie zwiekszania ciezarow.
Trening Michala wkleilam w swoj post z pytaniami, tam masz odnosnik do tego treningu jako dobrego na poczatek przygody z silownia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
dzis ide po pracy na basen :)
trening sobie przejrze i od jutra lub od soboty stratuje. :)
p.s. wyskoczylam do sklepu do twarog, makrele i papryke, zeby podbic bialeczko, bo zglodnialam a do obiadu daleko :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czekam na relację z dzisiejszego dnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
:)
dzisiejszy dzien jedzeniowo wygladal tak:

sniadanie 7.00
tran
3 lyzki platkow owsianych
2 plasterki jabłka
2 orzechy wloskie
pol lyzki platkow migdalowych, pol lyzki pestek dyni
twarog 80g
maslanka 100 mln

II 1030
warzywa, oliwa, jajko wiejskie :D
inka z dod mleka
orzech brazylijski, orzech wloski

III 1300
50 g twarogu
mniej niz polowa makreli
papryka
orzech wloski
lyzka pestek dyni

IV 1600

1/3 woreczka kaszy jeczmiennej
wolowina 120 g
warzywa
lyzeczka oliwy

1735-1835 BASEN :D

V 1945

brokol, jajko wiejskie, pol plasterka sera zoltego, lyzeczka oliwy, lyzka jogurtu nat, lyzeczka platkow migdalowych


jakos mi sie wydaje ze z tym tluszczem przesadzam: oliwa , orzechy, makrela, platki migdalowe, dynia..?? co sądzicie?
prosze o komentarze, bo nie wiem co jest ok a co źle


P.S. JAK ROBIC WOLOWINE, ZEBY sie latwiej gryzlo...?? heh :P

treningu jeszcze nie przejrzalam, zrobie to czesciowo teraz, a reszta w pracy jutro :P
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na sztandze:)

Następny temat

plan treningowy - prosze o ocene

WHEY premium