SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

(L ) bziubzius /trening, rekompozycja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 51099

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
kalorycznosc wychodzila rozna, bo poczatkowo jak zaczelam liczyc to wychodzilo mi ciagle okolo 1500 i dostalam tu z***ki, wiec dazylam do tego zeby zwiekszyc
teraz wychodzi mi dziennie okolo 1700, nawet ostatnio udaje mi sie byc ponad, i dazyc do 1800. teraz tylko jeszcze patrzac na btw powinnam miec wiecej w weglach, mniej w tluszczu.
czyli mowisz, ze maslo orzechowe mam wywalic? :(
czy wystarczy ze ogranicze orzechy w ciagu dnia, zamieniajac na tlustszy kawalek miesa?
to maslo orzechowe to pomaga mi zjesc dosc kaloryczne sniadanie, bo dobrze wchodzi z omletem i jak zaczelam tak jesc to mam w sniadaniu jakies 550 kcal.
postaram sie trzymac codziennie taka sama kalorycznosc i btw, tyle ze jest mi ciezko, bo dostaje przez caly czas jakies rady, a to sie wiaze ze zmianami, a jak cos zmieniam, to na nowo musze dopasowywac...

chcialam zaznaczyc ze ciezko mi bylo dobrnac do tych 1800 kcal i ze w tym kierunu caly czas ida zmiany, zwiekszyla sie kalorycznosc i zwiekszyl sie udzial wegli, bo bylo ich za malo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905


wstawiam miche na dzis
do tej pory mam zjedzone bez ostatniego posilku
ostatni staralam sie tak ulozyc zeby BTW wyszlo w mare ok
czy tak wyglada lepiej?
widze ze powinnam byla zjesc wiecej chleba na II sniadanie, bo nie wiem jak ja to zjem wszystko jeszcze... no ale najwyzje rozloze to na 2 posilki sobie i bedzie git.
znowu mam to mieso z indyka, jutro wymienie na inne.
moze byc jakas wolowina, poledwiczka wieprzowa? a z wnetrznosci co byc polecila obi?


doczytalam teraz jeszcze raz Twoja odpowiedz obi i odpowiadam nareszte.

hantelek 4kg niestety nie ma, obciaznikow o ktorych piszesz tez nie widzialam. ewentualnie czasem moge te krazki takie brac i jakos laczycz czy cs, bo one sa 1,5 kg 2,5 kg 5 kg

a hantle mam do dyspozycji 3kg 5kg 7,5kg 10 kg 12,5 kg (dalej sie nie zapuszczapam :P)

jesli chodzi o trening ten tutaj wypisany przez Ciebie, to zrobilam 3 razy calosc jak narazie, czyli jakies 3 tygodnie.

wracajac jeszcze do tego ze nie trzymam sie BTW jednakowego to masz racje, ale jak pisalam wynikalo to ze zmian, jakie caly czas wprowadzalam
Ten caly tydzien, poza pon, trzymalam ponad 1700 z bialkiem zawsze w granicach 120, troche mi lataja tluszcze z weglami, musze to poprawic.
mysle ze jestem teraz w stanie przez caly miesiac trzymac sie takiego rozkladu, jesli zosanie on zatwierdzony..?
postaram sie najpierw liczyc a potem jesc, bedzie mozliwosc podregulowania tego co nie tak wyszlo jak powinno.

nie wiem skad sie wziele stwierdzenie ze raz 1500 raz 2000, bo raczej 2000 to mi sie nie udalo.

zobaczylas zdjecie i wiesz z kim masz do czynienia ? :) heh co chcialas przez to powiedziec?

da sie ze mnie cos uformowac ksztalnego? :P

no i najwazniejsze dziekuje za wytrwalosc w czytaniu :)


Zmieniony przez - bziubzius w dniu 2011-01-14 20:40:31

Zmieniony przez - bziubzius w dniu 2011-01-14 20:44:08

Zmieniony przez - bziubzius w dniu 2011-01-14 20:44:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Da sie uksztaltowac masz ladna sylwetke tylko nieformena ze wzgledy na starty tkanki miesniowej, szczegolnie w udach jest to widoczne, bedziesz pracowala nad nimi

Nie za bardzo podoba mi sie ta niska kalorycznosc wlasnie dlatego bo u ciebei zadne odchudzanie nie powinno wchodzic w rachube przynajmniej przez najblizsze pol roku pozniej mozesz pomyslec nad lekka redukcja.

Orzechy wywalisz to mozesz maslo zostawic, pamietaj jednak ze tluszcze zwierzece powinny stanowic wiekszosc twoich zrodel tluszczu.

Teraz wyglada to ok.

Zmien sztangielki na sztange gdzie sie da Zreszta za tydzien zmienisz trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
no kurde belek a juz zaczynalam ogarniac te cwiczenia w miare :P

wlasnie sie sponiewieralam i ledwo wrocilam :D

trening

Dzien 1

rozgrzewka - 10 min rowerek siedzony (taki ze sie siedzi normalnie :P)

prostowanie nog
3*25 rozgrzewkowe 10 kg

3*12 20/30/30

przysiady

rozgrzewkowo i dla sprawdzenia techniki 12* po 18 (czyli sama sztanga)

4*12 ( 28/ 30,5/33/38) :D

wykroki
3* po 5 na noge ( hantelki po 7,5/10/10)

zatem trzeba ogarnac wykroki ze sztanga

przysiad z wyskokiem 2*max
20/16 a potem nogi mi zaczely mdlec :P

i brzuch

3 obwody
15* unoszeniu nog (z odrywaniem miednicy jak do swiecy)
15 * spiecia
15 * rowerek
max plank ( 30 sek/ 25 sek/25 sek)

i tu poprostu mnie rozwali to juz na lopatki, w trzecim obwodzie nie dalam rady bez przerwy....

aero - 25 min orbiterek

michy sie trzymam, wlasnie zjadlam kanapki, tylko chleb mam z dynia, to bedzie jako 75 g chleb i 5 g dynia chyba... heh no nic, wiem ze ten tluszcz ma byc z czego innego...to lepiej chleb bez dyni kupowac?

jak tam moj trening? ja sie czuje sponiewierana z deczko :D czuje ze moje posladki beda jutro zakwasem :P

w rozpisce mam poledwiczke wolowa, a mam w lodowce wieprzowa...:/
tak patrze na rozklad btw i podobny jest, a od czasu do czadu wieprza tez moge skonsumowac, to moge to zastapic wieprzem?

a z tym maslem i orzechami, to moge tak robic, ze na sniadanie bede zamiennie maslo z orzechami jesc? przynajmniej dopuki mi sie zapasy orzechow nie skoncza? wlasciwie to mis ie maslo konczy, wiec nie wiem czy kupic nowe?, w sumie wole placek owiasny z maslem niz z orzechami... no ale... w kazdym razie bede ograniczac do jednej porcji dziennie, a w zamian wprowadze raz dziennie jakies bardziej tluste mieso, tylko jak nie mam za bardzo pomyslow w tej kwestii... nie wiem co mam upowac
jakies udko moze byc?

Zmieniony przez - bziubzius w dniu 2011-01-15 13:47:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
rozgrzewkowo i dla sprawdzenia techniki 12* po 18 (czyli sama sztanga)

4*12 ( 28/ 30,5/33/38)





Mięso wołowe, wieprzowe, indyk jest dobry, podroby o kurzym cycu zapomnij

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1056 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20042
przepraszam, że się wpycham ;p mam pytanko, ale związane z Twoją wypowiedzią. 4nn powiedz czemu każda inna część jest ok, oprócz piersi? Czy w ogóle kurczak jest zły?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Generalnie kurczak, a raczej to czym jest karmiony. Zresztą patrzymy na nasze reakcje po kurocycu i jego długotrwałym przyjmowaniu jeśli ma się taką możliwość, lepiej wybierać inne mięso.

Pierwsze lepsze badanie, które Martucca dawała na temat kurczaków:
Conference: American Society of Clinical Oncology Meeting, June 2010
Study: Does dietary estrogen intake from meat relate to the incidence of hormone-dependent cancers?
A new study to be presented in early June at the American Society of Clinical Oncology annual meeting in Chicago has reported that U.S. chicken and beef contain relatively high levels of estrogen. Estrogen in oral contraceptive pills has been reported to contribute to the incidence of hormone-dependent cancers in women. However, there appears to be very little discussion concerning dietary estrogen from meat in relation to cancer incidence. In the study, concentrations of estradiol-17β (E2) and estrone (E1) were measured in beef produced in the U.S. and Japan (40 samples each), and chicken produced in the U.S., Japan, and Brazil (25 samples each). Fat and muscle meat were examined separately. For comparison, the authors also analyzed fat tissues of 25 postmenopausal Japanese women.

Estrogen levels were found to be higher in fat than in muscle meat. Median concentrations (picograms per gram (pg/g)) of estrogen in Japanese chicken fat (E2 = 21.1, E1 = 65.7) and in U.S. chicken fat (20.7, 54.6) were the highest of the samples assessed. U.S. beef fat also had a relatively high level (14.0, 7.7). However, Japanese beef red meat (0.0, 0.1) and Brazilian chicken muscle meat (0.2, 0.4) were found to incorporate nearly zero levels of estrogen, and the estrogen levels in their fat were also low. The high E2 levels in Japanese and U.S. chicken exceeded the levels found in the fat of Japanese women (16.3). On the other hand, levels in meat with low estrogen content were a hundred times lower than in human fat.

The authors comment that the high estrogen concentrations in Japanese and U.S. chicken, as well as U.S. beef, have been attributed to the residue of external estrogen in the feed given to the livestock. The nearly zero level found in Japanese beef and Brazilian chicken may be considered the natural amount found in meat without estrogen supplementation. The estrogen levels found in U.S. chicken and beef are much lower than those of contraceptive pills. However, estrogen intake from meat consumption cannot be dismissed as a factor governing human health, according to the authors, considering lifetime exposure to such meat. The authors conclude that dietary estrogen intake from meat might promote estrogen accumulation in the human body and could influence the incidence of hormone-dependent cancers.

Comments concerning the study

Some may find the study results surprising with respect to chicken since currently there no hormones approved by the U.S. Food and Drug Administration (FDA) for poultry. However, estrogen may be introduced in the form of soy protein and animal protein meal in chicken feed and possibly other sources. Based on the available evidence, breast cancer patients, survivors and those at high risk should consider avoiding beef and pork and limited their poultry consumption to organically grown birds, preferably raised without soy-based feed and in humane conditions.

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
bziubzius mozesz dokonczyc to nie ma nic wspolego z twoja rekompozycja ale ma wplywac na twoje zdrowie hormonalne.
Wieprzowe tez jest ok, owszem sa i negatywne opinie na jego temat a z drugiej strony sa grupy mieszkancow gruzji zywiacych sie miesem wieprzowym i znanych z dlugowiecznosci W kazdym razie spozywanie nie za czesto na pewno nie szkodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
eh przyznaje sie ze wczoraj mi troche nie wyszlo....tzn wyszlo za malo... planowalam zjesc jeszcze jeden posilek, ale najpierw nie mialam czasu, bo prowadzilam auto, a potem juz nie mogam nic wcisnac bo bylo mi nie dobrze po plakaniu... :/ no ale dzisz bedzie juz tak jak ma byc

wczoraj mniej wiecej : 1500 BTW 120/71/100 :(
liczylam w dzienniku sfd, ale mi sie zmiany nei zapisaly.... :/

micha byla taka:
sniad 1030
50 g owsiane
2 jajka
10 g maslo orzechowe
10 g wloskie
15 g brie
warzywa
80 g jog naturalny

II
1330

150g wolowina ( nie jestem pewna co to byla za czesc.... wolowina plastry...?) nie byla calkiem chuda
oliwa 10 mln
55 g chleb zytni
5 g pestki dyni
25 g brie

III 1730
kasza gryczana 50g
wolowina 150 g
udziec z indyka 50g
oliwa 10 mln
warzywa


IV
mialo byc i nie bylo :(


dzis
plan wyszedl na 1740 134/71/128

sniad 700
2 jajka
owsiane 50g
maslo orzechowe 28 g
jog nat 80 g


II
55 g chleb zytni razowy
5 g pestki dyni
40 g losos wedzony
30 g awokado warzywa

III
150 g piers z indyka (juz koncze to co mialam kupione)
oliwa 10 mln
kasza gryczana 33 g
warzywa

IV
150 g wolowona udziec
oliwa 10 mln
kasza jeczmienna 30 g
warzywa

V
30 g odzywka

VI
30 g chleb zytni razowy
5 g pestki dyni
40 g awokado
warzywa

plan przede mna, wiec jak cos nie tak to prosze o poprawke.

i bedzie silka dzien 2


dorzucam 2 orzechy brazylijskie i wychodzi prawie idealnie
1780 136/80/129

Zmieniony przez - bziubzius w dniu 2011-01-17 10:52:03
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na sztandze:)

Następny temat

plan treningowy - prosze o ocene

WHEY premium