SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"Barki jak kule armatnie" by Czawaj

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 54773

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2246 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14918
A co sądzicie o takim ćwiczeniu jak podciąganie sztangi wzdłuż tułowia ?

robilem to w poprzednim programie treningowym
wydaje mi sie, ze po zadnym innym cwiczeniu barki nie puchly mi tak bardzo jak po tym
przy seriach z iloscia powtorzen rzedu 8 i poprawnej technice

teraz bede do niego wracal

aha i oczywiscie sztanga

"Jedynym miejscem, gdzie sukces pojawia się szybciej niż wysiłek jest słownik"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217558
Dzięki, Dżings

W moim obecnym cyklu ilość powtórzeń równa jest 8- chyba spróbuje, może i na mnie zadziała. Zawsze to inny bodziec dla mięśni, bo to ćwiczenie ostatni raz wykonywałem w grudniu 2005 Również bardziej widzę sztangę niż sztangielki w tym ćwiczeniu- choć kto wie- może zamiennie cotygodniowo będzie i to i to

A co inni powiedzą o tym ćwiczeniu?

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 628 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15314
Ćwiczenie bardzo dobre jeżeli potrafi się dobrze wyczuć mięsień. Lubię to ćwiczenie ale często mam problemy z nadgarstkami podczach górnej fazy ale i tak preferuję sztangę niż sztangielki.
Niedługo będę wykonywał high pull. Co sądzicie o takim dynamicznym treningu barków? Dodam, że będzie to cykl siłowo-masowy.

Najpierw szukaj i czytaj potem pytaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1422 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11303
Sorry, że to powiem. Mam nadzieję, że Cię nie uraże Czawaj. Artykuł długi ale niestety nie wnosi nic nowego. Jedynie dla początkujących może się przydać.

Szczyt siły - wyprostować gryf łamany.

Faceci rodzą się piekni, kobiety muszą się malować .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217558
Nie wnosi nic nowego, ale jest miejscem, gdzie wszystko zebrane zostało do kupy

Poza tym wiem coś z własnego doświadczenia: czasem nie mam ochoty na trening, wchodzę na SFD i czytam jakiś większy artykuł z 1 strony treningu. Motywacja od razu wraca

Mam wiec nadzieję, że ten art nie tylko przyda się początkującym, ale i obudzi w każdym z Was chęć i siłę do treningu w te gorsze dni.

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1422 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11303
Ja nie mam praktycznie nigdy problemów z motywacją , więc nie potrzebują artykułów, w których jest zebrane wszystko do kupy . Ok spox ... narazie

Szczyt siły - wyprostować gryf łamany.

Faceci rodzą się piekni, kobiety muszą się malować .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217558
Oby tak dalej, Q-bazz Motywacja nas napędza. Ostatnio u mnie coś słabnie. Praca, stres, wieczne zmęczenie. Ale daję radę

Co do tematu:
Macie jakieś sprawdzone, własne metody na barki? Jaki trening preferujecie- większa ilość powtórzeń: rzędu 15, czy może w okolicach 8? Regresja, progresja czy stały ciężar? Z czym najchętniej łączycie barki?

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1422 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11303
Ja przez okres robienia zakresu 12-15 powtórzeń jedynie poprawiłem barki. Więc to po części prawda co mówił krzych... jedynie co idzie na dużo powt to barki według mnie.

Osobiście mógłbym polecić przeplatanie raz siłowo po 8-6 powt a potem 12-15.

Szczyt siły - wyprostować gryf łamany.

Faceci rodzą się piekni, kobiety muszą się malować .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6398
mi najbardziej się spodobało 5powt x10serii ostatnia seria 3-4 ruchy reszta z pomosą partnera, świetnie pompuje a ciężar można dokładać z tygodnia na tydzień i do tego unoszenie na boki 4x8potw i jest git nie narzekam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2246 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14918
Jesli chodzi o mnie to wole mniejsza liczbe powtorzen- kiedy robie ich 12 w serii(w cyklu na sile czy mase) to stoje w miejscu. Lepiej dzialaja na mnie serie z powtorzeniami rzedu 6-8.
Progresja, co do regresji cos nie moge sie przekonac- i nie chodzi mi tu tylko o barki. Stalym ciezarem nie robilem juz dawno.
Barki lubilem laczyc z plecami, obecnie robie je na jednym treningu z bicem i tricem.

pozdro

"Jedynym miejscem, gdzie sukces pojawia się szybciej niż wysiłek jest słownik"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klatka i triceps 2 razy w tygodniu:)

Następny temat

O Jezu jak mnie wszystko boli, czyli sezonowiec po siłowni (cz. 3.)

WHEY premium