SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ BLOG] melo15 - Walka o lepszego siebie (podsumowanie redukcji '16 str. 32/reaktywacja dziennika st

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

Ilość wyświetleń tematu: 312331

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

19

Masa ciała

80

Wzrost

177
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 143 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1138
Jak w tym pierwszym filmiku wyciskasz na płaskiej, szerzej weź ręce bo widać jak tam trudzisz triceps w tej ostatniej fazie ruchu żeby wycisnąć tą sztangę.
Lepiej mniejszy ciężar, ręce szerzej i starać czuć maksymalnie tą klatkę przy opuszczaniu jak i przy wypychu. Ogarnij to na kolejnym treningu powinno bardziej spompować klatę a ten biedny triceps zostaw w spokoju

Wiosło sztangielką, łokieć maksymalnie prowadź przy ciele i nie musisz tak sztywno trzymać korpusu, tylko lekko możesz bark również opuszczać w dół i wyrywasz sztangielkę z niższego położenia dzięki temu i ten ruch jest "pełniejszy", osobiście przez to czuje lepiej prace pleców, jest dużo filmików jak np. słodkiewicz czy papaj wiosłuje podpatrz ich to skumasz o co chodzi.

Za to wiosło sztangą możesz szerzej złapać i jak masz dociągniętą sztangę już do tułowia to lekkie wstrzymanie, wtedy też to czucie pleców powinno się zwiększyć




Zmieniony przez - Konkretny-SFD w dniu 2016-06-17 08:18:33
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1362 Napisanych postów 3570 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 55653
W zasadzie nie czuje tricepsa przy wyciskaniu na płaskiej A dostałem wskazówki żeby przedramię mieć prostopadle do podłoża. Co o tym myślisz?

A tutaj jest troszkę szerzej z przed 2 tygodni





Ruch jest pełniejszy to fakt, ale bardziej kontuzjogenny bo rozluźniamy wtedy torebkę stawową i może dochodzić do przemieszczania się struktur wewnątrz stawu

Właśnie muszę dopracować trochę wiosło sztangą bo coś powoli zaczynam czuć ale trochę za mało mi się wydaje, może kwestia ciężaru a może jeszcze ta technika nie do końca gra

Dzięki za wskazówki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 143 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1138
Jak robisz wiosło sztangą to wiadomo kręgosłup prościutko ale jak opuszczasz sztangę to barki też próbuj ściągnąć w dół tak żeby ten ruch był jak najpełniejszy, boki pleców musisz również ściągać w dół żeby plecy się wygięły w literę C, oczywiście kręgosłup prosty.

A co do wyciskania, tu masz pokazany fajny rozstaw rąk i poprawną technikę, pamiętaj tylko o ściągnięciu łopatek żeby tak klata była mocno uwydatniona do przodu i wsio.


class="link" target="_blank">Wycisk Technika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1362 Napisanych postów 3570 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 55653
Konkretny-SFD
Jak robisz wiosło sztangą to wiadomo kręgosłup prościutko ale jak opuszczasz sztangę to barki też próbuj ściągnąć w dół tak żeby ten ruch był jak najpełniejszy, boki pleców musisz również ściągać w dół żeby plecy się wygięły w literę C, oczywiście kręgosłup prosty.

A co do wyciskania, tu masz pokazany fajny rozstaw rąk i poprawną technikę, pamiętaj tylko o ściągnięciu łopatek żeby tak klata była mocno uwydatniona do przodu i wsio.


class="link" target="_blank">Wycisk Technika



Już wiem o co chodzi z tym wiosłem dzięki :)

Co do klatki nie podoba mi się pozycja barku tutaj kąt jest prawie 90 stopni i średnio zdrowe dla barkow, sam tak kiedyś robiłem i bolał odkad zmieniłem to przestały barki boleć
Tak łopatki ściągnięte barki opuszczone stabilny korpus i dopiero robię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 143 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1138
Ból barków w większości spowodowany jest złą rozgrzewką, brakiem rozciągania po treningu.
U mnie skończyły się bóle barków właśnie gdy zacząłem porządnie się rozgrzewać (9 stopień na 15, orbitreka 5-8min) do tego wymachy rąk, skłony, po kilkanaście szybkich powtórzeń.
Obojętnie jaki by to nie był trening to od ćwiczenia które jest pierwsze robię na małym obciążeniu 1-2 serie po 25-30 powtórzeń.
Barki mnie tak bolały pewnego czasu że jak przychodził trening barków to zagryzałem aż zęby, a jak jeszcze klatę robiłem w danym tygodniu w większości na sztangielkach to już w ogóle katorga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1362 Napisanych postów 3570 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 55653
O rozgrzewkę dbam bo jestem świadomy czym grozi trenowanie bez odpowiedniego przygotowania do treningu
U mnie ból barkow skończył się właśnie gdy wyciskam tak jak widać na filmikach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 143 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1138
możesz wyciskać raz tak raz tak może barki przyzwyczają się jak stopniowo będziesz próbował tak wyciskać, warto po próbować i wykorzystać wszystkie opcje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1362 Napisanych postów 3570 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 55653
17.06



DNT

W ciągu dnia 5 g mono
Popołudniu rolowanie + mobility 30 min



Post 16 h

1. 300 g piersi z kurczaka, 5 g smalcu, warzywa, 50 g mozzarelli, 100 g przecieru pomidorowego 591 kcal/ 80 B/ 22 WW/ 20 T



2. 2 jajka, 100 g twarogu chudego, 30 g WPC, 100 g jogurtu greckiego, 15 g orzechów nerkowca 521 kcal/ 62 B/ 16 WW/ 22 T



3. 3 jajka, 50 g boczku, 15 g mozzarelli, warzywa 436 kcal/ 33 B/ 10 WW/ 30 T



1548 kcal 175 g białka, 48 g węglowodanów, 72 g tłuszczy

Nie potrzebnie zmarnowałem czas na nauce do dzisiejszego kolosa
gość dał takie pytania, że nagle ok 15 osób, które pisały to co ja wstały i wyszły
Ale dziś odebrałem wyniki z egzaminu wtorkowego i zdane także dzień pozytywny
Chwilkę się dziś porolowałem i zrobiłem parę ćwiczeń mobility
Dziwna też sytuacja po drugim moim posiłku tak mi żyły powyłaziły i gorąco się zrobiło
jakbym zjadł tych węgli co najmniej 200
Jutro rano pomiary, potem trening i udało mi się na jutro załatwić robotę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 153 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3105
Narobiłeś mi smaka na kurę, dziś sobie domowego kebsa strzelę chyba :D btw. Trenujesz w trakcie postu czy w oknie :) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1362 Napisanych postów 3570 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 55653
No moje drugie po wołowinie mięcho a że wół drogi to kurczak wpada bardzo często

Trenuje póki co na czczo ale od przyszłego tygodnia po pierwszym posiłku - w końcu masa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

intermittent fasting

Następny temat

Odżywianie na IF - redukcja

WHEY premium