SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zużycie glikogenu w czasie wysiłków telnowych

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1339

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 432 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11565
Witam mam takie pytanie, mianowicie jak to jest z tym zużyciem glikogenu w czasie trwania aerobów. Wiadomo, ze wraz ze wzrostem intensywności wysiłku rośnie procentowe wykorzystanie glikogenu w stosunku do wolnych kwasów tłuszczowych. Im intensywniejszy wysiłek, tym glikogen szybciej ulega opróżnieniu. Tutaj zmierzamy do mojego pytania dlaczego po wysiłku aerobowym zalecane jest uzupełnienie glikogenu(tak wyczytałem z pracy Skalara odnośnie zbilansowanej diety). Zawsze mi się wydawało,że zasoby glikogenu nie są specjalnie uszczuplone. p.s. najlepsze jest to,że mój kolega (studiuje AWF:P) twierdzi,że po aerobach zużycie glikogenu jest znikome w przeciwieństwie do WKT.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7541 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45102
podczas aerobow czyli podczas tkzw glikolizy tlenowej organizm najpierw czerpie eneregie z ATP pozniej z glikogenu a dopiero po kilkudziesieciu minutach treningu aerobowego z WKT. Zalezy to od intensywnosci wykonywanych aerobów.

desiderata

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
nie musisz uzupełniać glikogenu po aerobach i nikt tego nie zaleca, a artykuł skalara ma już swoje lata, choć i wtedy sie tego nie praktykowało - przynajmniej ja nie zalecałem.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
A czy mógłbyś w takim razie polecić aktualne źródło mówiące o źródłach czerpania energii w różnych typach aktywności?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
podręczniki do biochemii, opcjonalnie fizjologia sportu bodajże góreckiego czy górskiego, nie ma mnie teraz w domu więc nie mam jak dokładnie sprawdzić.

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2012-11-26 22:19:03

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
Chodzi o "Fizjologiczne podstawy wysiłku fizycznego", górskiego? I jeśli tak to na ile jest ona aktualna(mówię o wydaniu z 2008roku). Czy to tylko mity forumowe się zmieniają a to co jest w książce nie?

Zmieniony przez - ruski czołg w dniu 2012-11-27 08:00:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Jeśli chodzi o wykorzystanie substratów energetycznych podczas aktywności fizycznej, to dobrym wyznacznikiem "aktualności" informacji w danym źródle jest sposób omawiania kwestii związanych z triacyloglicerolami wewnątrzmięśniowymi (IMTG). Nie wiem jak ta kwestia wygląda w przypadku powyższego podręcznika, ale często w tego typu pozycjach IMTG uznawane są za nieistotne źródło energii podczas wysiłku fizycznego, ewentualnie wzmianki na ich temat ograniczone są do 1-2 zdań, co może świadczyć, że podręcznik wymaga aktualizacji.

Szukając informacji w tym zakresie, podobnie jak w przypadku innych kwestii związanych z żywieniem i aktywnością fizyczną warto sięgnąć do aktualnych publikacji naukowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 432 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11565
Dzięki za zainteresowanie tematem. Łukasz odnośnie triacygliceroli wewnątrzmięśniowych znalazłem ciekawy artykuł jak mniemam Twojego autorstwa. A tak na marginesie mógłby ktoś poprawić błąd w tytule ''telnowych'' teraz zauważyłem, a trochę razi w oczy

Zmieniony przez - james28 w dniu 2012-11-27 12:18:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
ruski czołg
Chodzi o "Fizjologiczne podstawy wysiłku fizycznego", górskiego? I jeśli tak to na ile jest ona aktualna(mówię o wydaniu z 2008roku). Czy to tylko mity forumowe się zmieniają a to co jest w książce nie?

Zmieniony przez - ruski czołg w dniu 2012-11-27 08:00:03


najnowsze wydanie jest z 2011.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaka dieta do ABS'u na "kaloryfer"

Następny temat

*******>DIETA DO OCENY<*******

WHEY premium