SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zrobiłem zakład - pomocy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2938

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 552
Witam. Zacząłem się odchudzac, ale bez jakichs okreslonych diet i wyliczania kalorii. Zrezygnowalem ze slodyczy, kolorowych napoi, fast foodow i tlustych rzeczy. To juz sporo wnosi. Codziennie (prawie, przynajmniej 5 razy na tydzien) jezdze na rowerku taki stojącym w pokoju i wypacam sie na nim tak, ze szok !

Chce Wam napisac dokladnie co jem i prosze o ewentualne usuniecie czegos z mojego "spisu". Bede bardzo wdzieczny i z gory dziekuje.

Sniadania i Kolacje: tutaj jem chleb pszenny z jakas chuda szynka. Do tego czasem sledzik w oleju. Czy to dobre gdy sie odchudzam ? Moze polecacie jakis konkretny chleb i konkretna szynke ?

Owoce i Warzywa: jem tylko: marchewke surowa i gotowana, ziemniaki gotowane, banany, mandarynki, grejfruty czerwone, jablka i winogrona zielone te duze. Czy owoce są dobre na odchudzanie ?

Napoje: pije TYLKO wode niegazowana (dokladnie Naleczowianke). NIC innego nie pije teraz.

Obiady: tutaj nie wiem wlasnie co mozna by przekasic. Czasami robie tak, ze jem to co na sniadanie lub kolacje, czyli 2-3 kromki z szynka + sledzikw oleju.

Prosze o opinie czego z tych rzeczy nie nalezy jesc przy odchudzaniu i o jakies propozycje co do obiadu. Z gory dziekuje.

PS: zalozylem sie z kolegą o flaszke, ze przez 2 tygodnie schudne 2 kilo...a potem i tak sie dalej bede odchudzał, bo musze !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 10140 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38697
Chleb zamień na pełoziarnisty. Na śniadanie bdb jest owsianka
Co do obiadu to kanapki nie są zbyt dobre...

Warto by było gdybyś wyliczył sobie zapotrzebowanie organizmu na węgle tłuszcz i białka uwzględniając ze chcesz zrobić redukcje. Pomoga ci w tym posty podwieszone te pogrubione.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
Dodaj zdrowe tluszcze

Poczytaj sobie o odchudzaniu:
- https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=92199

Poczytaj o tluszczach:
- https://www.sfd.pl/temat164189/

Poczytaj o aerobach:
- https://www.sfd.pl/temat134387/



Bo takie jezdzenia na tym rowerku bez sensu jest bez sensu ale ogolnie dobrze ze sie starasza gdybys mogl to najlepiej na czczo aeroby dopiero pozneij sniadanie

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 552
Nie mam mozliwosci wykonywania aerobow z samego rana - mam szkole. Co do rowerku to jak dla mnie...miażdży. Mimo lekkiego bolu miesni nog oraz wielkiej ochoty zaprzestania tego cwiczenia jade dalej, bo narazie mam okreslone 40 minut jazdy.

Nie wiem jak to jest z ważeniem sie, bo zawsze sa jakies roznice z dnia na dzien...to troche lzejszy, to troche ciezszy, ale odchudzam sie od tego wtorku i wazylem 88kg a dzisiaj rano waze 68,6, wiec mysle ze jest to juz po czesci efekt, a nie tylko ta dziwna roznica.

Co do tych linkow to jest tam sporo mądrych rzeczy, ale raczej nie tego szukam. Cwiczenia (czyli rowerku) i tak nie zmienie na nic innego, bo to pasuje do mojego czasu (mam ten rowerek u siebie w pokoju, wiec wsiadam i jade).

Chleb zamienie na pelnoziarnisty, czarny skoro tak mowicie. Intresuje mnie co z tymi owocami, bo slyszalem, ze np: banany są tuczące i np: po pobycie w szpitalu trzeba je jesc, zeby nabrac wagi...

Co do wyliczania B, T i W to nie widze takiej potrzeby. Poprostu jem mało, czuje ze jest to mniej niz potrzebuje. Na dodatek odrzucilem to co pisalem wczesniej, wiec jest dobrze.
Zobaczymy co bedzie po tych dwoch tygodniach, czyli 6 grudnia, bo zaklad byl 22 listopada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
Poprostu jem mało, czuje ze jest to mniej niz potrzebuje


Organizm musi miec dostarczona odpowiednia ilosc kcal, zeby poprawnie funcjonowal, jesli tak nie bedzie bedzie magazynowal czesc z tego co jesz i*****owe takie odchudzanie, pozniej zaczniesz jesc normalnie i wrocisz do tej samej wagi, wiec lepiej sobei to wylicz jakos i dodaj zdrowe tluszcze!!

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 552
Nie wiem jakie produkty zawieraja zdrowe tluszcze, nie zman sie na tym. Czytalem kiedys spisy zywnosci podzielone na zawartosc roznych skladnikow, ale to paranoja dla mnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 862 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13850
W gornym prawym rogu ekranu masz wyszukiwarke w ktorej wpisujesz haslo zdrowe tluszcze i wyskakuje Ci 150 stron o tym. Wybierasz jakies z gory linki i masz tam wszystko

----Ręce które leczą----

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 552
eh podajcie mi tylko co mam jesc i bedzie luz

...sorki tam popelnilem blad z 88 spadlem na 86,6 a nie 68,6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
białka : ryby (makrela , tuńczyk w wodzie, śledz , halibut, , pstrągi.....) , białka jajek, piersi z kurczaka/indyka, Ser Twarogowy chudy , półtłusty ,
no Mleko , kefiry , jogurty naturalne , maślanki

Tłuszcze : oliwa z oliwek , tran, żółtka jajek , orzechy włoskie , makrela , pestki dyni , avokado //// NIE KUPUJ TUŃCZYKA W OLEJU ,


Węglowodany : ryż brązowy,biały,paraboliczny , chleb razowy kasza gryczana, kasz "kuskus" , płatki owsiane górskie , max owoce , warzyw bardzo dużo ( kapusta kiszona , szpinak, brokuły , pomidory , rzodkiewki , sałata , kalafior.......) , do śniadania rodzynki , makarony




zapotrzebowanie kaloryczne oblicz za pomocą wzoru

waga x 24 x współczynnik aktywności = TWOJE ZAPOTRZEBOWANIE KALORYCZNE

Wspolczynnik aktywnosci:
Bardzo aktywny = 1.4 - 1.5 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca fizyczna przez wieksza czesc dnia)
Aktywny = 1.3 1.4 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca 'na nogach')
Srednio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Cwiczenia 3 razy/tydzień + praca siedząca)
Nisko Aktywny = 1 (brak cwiczen + praca siedzaca)


I teraz jeśli chcesz masy do TWOJEGO ZAPOTRZEBOWANIA KALORYCZNEGO DODAJ 300-500KCAL jak chcesz REDUKCJI ODEJMIJ 200-300KCAL

Więc masz swoje zapotrzebowanie teraz przyjmij

2gr białka na kilogram masy ciała
1,1-5 gr tłuszczy na kilogram masy ciała
a reszta to węglowodany


białko - 1gr = 4kcal
tłuszcze - 1gr = 9kcal
węglowodany - 1gr = 4kcal

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 895 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 99532
chcesz wygrac flaszke?:F wywal wegle 2-3 dni przed wazeniem w ramach tego zakladu, a dodaj bialka / po wazeniu wroc do normala... no co?:D [; a jak schudnac to juz ci napisali koledzy wyzej, pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 72 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 552
Srednio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Cwiczenia 3 razy/tydzień + praca siedząca)

Hmm no troche mnie zmobilizowaliscie do ulozenia tej diety. Nie przyznalem sie ale kiedys juz tego probowalem, ale to bylo dawno i nie zalezalo mi na schudnieciu tak jak teraz.

Moj dzien wyglada tak, ze wstaje, jade do szkoly autobusem, tam siedze srednio 6 godzin, wracam do domu autobusem, w domu siedze przed ksiazkami, tv i cos tam robie, wiec nie mam prawie zadnego wysilku, ale te 5 razy na tydzien jezdze na rowerku, co jest sporym wysilkiem, wiec Wspolczynnik aktywnosci wybrałem ten: "Srednio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Cwiczenia 3 razy/tydzień + praca siedząca)". Wyszło to tak: 88 kg razy 24 razy 1.1 = 2323,2 kalorii. Od tego odjąłem 300 i wyszło 2023,2 kalorii

Mozecie podrzucic mi jeszcze link do jakiegos spisu gdzie bedzie zawartosc T,B i W w danych produktach ?

PS: czy odjęcie 300 kalorii to nie za mało ?

EDIT: rano waze 86,6 a wieczorem 88 wiec pomozylem 87x24x1.1 i wyszlo 2296,8, a diete uloze sobie tak, zebym codziennie wchlanial 1800 kalorii, bo to i tak jest sporo...czyli odejme 496,8 kalorii. Dzisiaj moze uloze do tego diete i dam tutaj do poprawy.

Zmieniony przez - RzezniQdNb w dniu 2005-11-27 12:08:18
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MOJE DZIENNE POSIŁKI [ NIBY DIETA ] / 16 LAT

Następny temat

dieta + trening

Wiecej